کم‌کاری‌ها در تبیین چهره تروریسم باعث عوض شدن جای جلاد و شهید می‌شود

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: کم‌کاری در استفاده از ظرفیت ۱۷هزار شهید ترور برای تبیین چهره ایران به عنوان قربانی تروریسم مهمترین عامل عوض‌شدن جای جلاد و شهید است و امروز که اکثر مردم دنیا طعم ترور را چشیده‌اند فرصت مناسبی است که جنایات تروریستی دهه ۶۰ در ایران برای دنیا تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور) در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) درباره فراگیر شدن تروریسم در اقصی نقاط جهان و ضرورت بهره‌برداری از این مسئله برای انعکاس آسیب‌های وارده به جمهوری اسلامی ایران از تروریسم گفت: مسئله ترور اکنون به یک بحث مهم در سطح بین‌المللی تبدیل شده است. البته آن زمانی که تروریسم در کشور ما در اوج خود بود، دنیا و به ویژه غرب به این موضوع نه تنها اهمیتی نمی‌داد بلکه به گروه‌های تروریستی کمک هم می‌کرد.

تروریسم؛ پدید‌ه‌ای غیر قابل مهار

وی ادامه داد: الان به وضوح و آشکار مشخص شده که قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از ابزار تروریسم برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند و اعترافات صریح مقامات وزارت خارجه آمریکا و سازمان‌های اطلاعاتی غرب نشان می‌دهد آنها روزی که نیاز داشته باشند حتما از ابزار تروریسم نهایت بهره‌برداری را برای کسب منافع بیشتر استفاده می‌کنند.

هاشمی‌نژاد اظهار کرد: اما مسئله این است که تروریسم حد و مرز نمی‌شناسد و پدید‌ه‌ای غیرقابل مهار است و اینگونه نیست که صاحب خود را بشناسد و کاملا در مسیر خواست رؤسای خود عمل کند، لذا استفادده مکرر از تروریسم برای پیشبرد اهداف در حوزه‌های مختلف توسط قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به فراگیر شدن آن در سطح جهانی انجامیده است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان عنوان کرد: در چنین فضایی که افکار عمومی جهان طعم تلخ ترور را به خوبی چشیده فرصت مناسبی پیش آمده که آسیب‌ها و ضربه‌های تروریسم به جمهوری اسلامی ایران برای دنیا تبیین شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت ۱۷ هزار شهید ترور برای تبیین چهره مظلوم ایران

وی تأکید کرد: متاسفانه در داخل کم‌کاری‌های فراوانی در این زمینه صورت گرفته و سال گذشته رهبر معظم انقلاب فرمودند که ۱۷ هزار شهید ترور ظرفیتی است که باید از آن برای روشن کردن چهره تروریسم و قربانی بودن ایران در این زمینه استفاده کرد ولی این مسئله در دنیا بازتاب نیافته است و وقتی ما را به راحتی به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند با انعکاس این مسئله می‌توانیم دروغ بودن این اتهامات را به افکار عمومی نشان دهیم و فکر می‌کنم ظرفیت خانواده‌های شهدای ترور ظرفیت خوبی برای تبیین این مسئله است.

هاشمی‌‌نژاد در تشریح اقدامات این بنیاد در راستای تبیین لطمات وارده از سوی تروریسم به نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران گفت: بنیاد هابیلیان در راستای تبیین این مسئله اقدامات خوبی انجام داده است و در این راستا لیست شهدا در قالب اصناف، اقشار، جنسیت، اقوام و مذاهب مختلف به تفکیک تهیه شده و در سطح بین‌المللی هم فعالیت‌های خوبی برای انعکاس قربانی بودن ایران در مقابل تروریسم صورت گرفته است.                            

وی با بیان اینکه تروریسم دارای یک چارچوب مشخص به لحاظ معنایی که دنیا هم بر روی آن توافق حقوقی داشته باشد نیست، گفت: همین امر باعث شده که قدرت‌ها هیچ وقت زیر بار تعریف دقیق و واحد از تروریسم نروند تا بتوانند ضمن اینکه از این ابزار استفاده می‌کنند کشورهای مخالف خود را به حمایت از تروریسم متهم کنند.                                                    

کم‌کاری در داخل باعث شده گاهی جای جلاد و شهید عوض شود

دبیر کل بنیاد هابیلیان یادآور شد: اگر ما در انعکاس تروریسم و اقدامات خشونت‌آمیز گروه‌های تروریستی در ایران کار شایسته را انجام ندهیم آنگاه تروریست‌های دهه ۶۰ خود را در جایگاه مظلوم و طلبکار می‌نشانند. در حالی که امروز در دنیا برای مقابله با داعش اتفاق نظر وجود دارد دارد و دنیا خود را کاملا محق می‌داند که هر نوع برخوردی علیه داعش انجام دهد.

وی افزود: چند وقت پیش بود که وزیر جهانگردی انگلستان به صراحت اعلام کرد همه اعضای بریتانیایی داعش باید کشته شوند. در سخن این مقام انگلیسی هیچ نشانه‌ای از طبقه‌بندی بریتانیایی‌های داعشی نیست و همه آنها، چه آنهایی که دست به سلاح برده و چه نبرده‌اند را شامل می‌شود، حالا اگر مثلا ۲۰ سال بعد کسی ادعا کند اینها تروریست نبودند بلکه مخالف سیاسی بودند کسی حرفش را قبول نمی‌کند.

هاشمی‌نژاد ادامه داد: در حالی که ما در این قضیه کم‌کاری داشتیم و تروریست‌های دهه ۶۰ خود را در قالب مخالف سیاسی نظام جلوه می‌دهند و مظلوم‌نمایی می‌کنند. بسیاری از اطرافیان دونالد ترامپ، کسانی هستند که سال‌ها در میتینگ‌های منافقین شرکت می‌کنند و سال‌ها به دنبال جنگ‌افروزی میان ایران و آمریکا هستند و امروز ترامپ گزینه بسیار مطلوب آنها برای بیان حرف‌ها و اجرای طرح‌های ضدایرانی هستند. لذا اگر در داخل کشور تبیین‌گری چهره تروریسم صورت نگیرد، رسانه‌ها در انعکاس این قضیه وارد عمل نشوند، مجامع حقوقی ابعاد مختلف اقدامات تروریستی در ایران را تبیین نکنند و کارهای انجام شده در این باره در دنیا بازتاب پیدا نکند، قطعا دنیای غرب به واسطه قدرت‌ رسانه‌ای، قضیه را معکوس جلوه داده و به تعبیری جای جلاد و شهید عوض شده و قلب واقعیت صورت می‌گیرد.

دبیرکل بنیاد هابیلیان عنوان کرد: از طرفی نسل جوان ما هم اطلاع چندانی از فجایع تروریستی دهه ۶۰ ندارد و مقصر آن کم‌کاری ماست و این باعث می‌شود که متاسفانه تروریسم با وارونه کردن واقعیت بتواند از صحنه داخلی کشور نیرو بگیرد.

نقش مؤثر گروه‌‌های فرهنگی مردم‌نهاد بر آگاهی افکار عمومی جهان از جنایات تروریسم در ایران

هاشمی‌نژاد ابراز کرد: البته خوشبختانه امروز ابزارهای مناسب رسانه‌ای و ارتباطاتی برای رساندن حرف‌ها به دنیا وجود دارد که شاید ۳۰ سال پیش این امکان وجود نداشت. دستگاه‌های دولتی و به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و دستگاه دیپلماسی، تا حد امکان و توان اقداماتی در راستای این تبیین‌گری انجام می‌دهند، اما امروز نقش گروه‌های فرهنگی مردمی بسیار زیاد شده و در این قضیه ما توانستیم صدای مظلومیت ملت ایران را در سطح منطقه و جهان تا حدودی انعکاس دهیم که این نشان می‌دهد ظرفیت مناسبی برای بازتاب این موضوع وجود دارد و قطعا خواهیم توانست در نزد افکارعمومی دنیا مظلومیت ملت ایران را نشان دهیم و چهره واقعی جنایتکاران را آشکار کنیم.

وی یادآور شد: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که گروه‌هایی که خودشان به صراحت اعتراف به انجام اقدامات تروریستی در ایران می‌کنند در کشورهای غربی دفاتر رسمی داشته و حمایت رسمی هم می‌شوند، در حالی که با وجود حمایت غرب از گروه‌هایی مانند داعش و القاعده، اما این گروه‌ها هیچ دفتر رسمی در اروپا و آمریکا ندارند و حمایت‌های علنی از آنها صورت نمی‌گیرد و لذا لازم است فعالیت‌های بیشتر و قوی‌تر رسانه‌ای در این راستا صورت گرفته تا بتوانیم از طریق فشار افکار عمومی حمایت‌های علنی دولت‌های غربی از گروه‌های تروریستی مانند منافقین را متوقف کنیم و در داخل نیز نسل جوان را نسبت به اقدامات این گروه‌ها در ایران و حمایت‌های غرب از منافقین آگاه سازیم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش گفتگو

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان