منافقین از اقلیت‌های مذهبی سوءاستفاده می‌کنند

رهبر دینی صابئین مندایی گفت: گروهک‌هایی مانند منافقین می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برای همین ادعا می‌کنند حقوق اقلیت‌های مذهبی رعایت نمی شود.

نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در ایران همواره اتهامی بوده که توسط جبهۀ استکبار و گروهک‌های جدایی‌طلب و تروریستی متوجه جمهوری اسلامی ایران بوده است. این در حالی است که پیروان ادیان الهی در ایران همواره بر آزادی‌شان در انجام مناسک دینی تاکید داشته‌اند. گنزورا نجاح چحیلی رهبر دینی صابئین مندایی ایران در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان بر این نکته تاکید کرده و از آزادی دینی که در ایران اسلامی دارند بسیار راضی است.

این رهبر مذهبی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه پیروان ادیان الهی باید چه کنند تا دین‌شان مورد سوء استفاده تروریست‌ها قرار نگیرند گفت: در کتاب مقدس گنزا ربّا که همان صحف آدم باشد رفتارهای خشونت‌آمیز نفی شده و توصیه می‌شود که دوستی و انسجام میان ادیان باشد. برای اینکه این‌گونه سوء استفاده‌ها از بین برود باید گفتگوی میان ادیان بیشتر شود و ادیان توحیدی انسجام و وحدتشان را بیشتر کنند تا بتوانند ضدکسانی که می‌خواهند بین ادیان فاصله بیاندازند و اتحاد را از بین ببرند اقدام کنند.

رهبر دینی صابئین مندایی ایران در ادامه به سوء استفاده گروهک‌های تروریستی و به‌خصوص گروهک منافقین از اقلیت‌های مذهبی واکنش نشان داد و گفت: چنین گروهک‌هایی می خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برای همین ادعا می‌کنند حقوق اقلیت‌های مذهبی رعایت نمی شود. خوشبختانه ما در ایران حقوقمان را داریم و کل مراسمات دینی‌مان را آزادانه انجام می دهیم. البته معضلاتی هست که اساسی نیست و اصلا ربطی به دین و دیانت ندارد و ما به عنوان یک شهروند ایرانی که حدود سه هزار سال هست در ایران زندگی می‌کند، هیچ مشکلی با روسای حکومت در ایران از گذشته تاکنون نداشته و خیلی راضی هستیم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان