ترامپ از نظر قوانین آمریکا نیز اجازۀ ترور ژنرال سلیمانی را نداشت

وین مدسن، تحلیل‌گر خبر تلویزیونی، روزنامه‌نگار، محقق و نویسنده کارشناس در حوزه امور اطلاعاتی و بین‌الملل است. او سابقه نویسندگی برای مراکز انتشاراتی بزرگی نظیر ویلج ویس، پروگرسیو، کانترپوچ، کورپ واچ، مالتی‌نشنال مانیتور، این‌دیز تایمز و آمریکن کانسروتیو را در کارنامه خود دارد. مدسن به عنوان تحلیل‌گر امنیت ملی و کارشناس امور سیاسی حضوری مداوم در فاکس‌نیوز داشته و همچنین در شبکه های ای‌بی‌سی، ان‌بی‌سی، سی‌بی‌سی، پی‌بی‌اس، سی‌ان‌ان، بی‌بی‌سی، الجزیره و ام‌اس‌ان‌بی‌سی حضور داشته است. او همچنین با شبکه‌های راشا تودی و پرس‌تی‌وی همکاری داشته است. این تحلیل‌گر در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان گفت: ترامپ از دیدگاه قوانین آمریکایی نیز اجازۀ ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی را نداشته است.

وی در بخشی از پاسخ خود به این سوال که اهداف پشت پردۀ ترور سپهبد سلیمانی از دیدگاه او چه بوده است، گفت: «ترامپ، پمپئو و جولیانی مهرۀ دست‌نشاندۀ اسرائیل هستند. ترامپ همچنین مشغول برآورده‌سازی مطالبات مسیحیان صهیونیست و مایک پنس است.»

مدسن در ادامه در پاسخ به سوالی دربارۀ جواز ترور سردار سلیمانی از منظر قوانین داخلی آمریکا گفت: «ترامپ با این اقدام خود قانون اجرایی 12333 که از زمان جرالد فورد تاکنون توسط تمامی روسای جمهوری آمریکا رعایت شده است را زیر پا گذاشت.»

او دربارۀ اتهام معاون اول ترامپ به سپهبد سلیمانی درخصوص ارتباط با حوادث 11 سپتامبر گفت: «پنس احساس می‌کند با دروغگویی می‌تواند این اقدام را توجیه کند. ژنرال سلیمانی همچون نیروهای آمریکایی بعد از 11 سپتامبر با القاعده و طالبان مبارزه کرد و همینطور در جنگ با داعش نیز در مقابل آنها قرار گرفت.»

وین مدسن در ادامه گفت: «اغلب اعضای کنگرۀ آمریکا پول تبلیغات انتخاباتی خود را از شرکت‌های تسلیحاتی و سعودی‌ها و اسرائیلی‌ها دریافت می‌کنند و رسانه‌های هر دو حزب آمریکا نیز با این کمپانی‌ها منافع مشترکی دارند. به همین خاطر است که این رسانه‌ها ترور ژنرال سلیمانی را ستایش کردند.»

وی در پایان در خصوص تاثیر ترور سردار سلیمانی بر وضعیت ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا افزود: «ترامپ هم اکنون نیز از لحاظ روانی تعادل ندارد. او حتی ممکن است انتخابات نوامبر را هم نبیند. او از لحاظ روانی و فیزیکی ناتوان است و وضعیتی مشابه هیتلر در آوریل 1945 دارد.»


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

در گفت‌وگوی هابیلیان با دکتر توکل حبیب‌زاده

دفاع پیشگیرانه در حقوق بین‌الملل مشروعیت ندارد

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان