تاریخ مصرف منافقین حتی در غرب هم به پایان رسیده است

در حاشیه بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی «مصیب نعیمی» روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر مسایل سیاسی ایران و جهان عرب و مدیرمسئول اسبق روزنامه الوفاق العربی گفتگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان داشت. او در این گفتگو وضعیت گروهک منافقین را مورد بررسی قرار داد و آنها و سرکرده شان را گروهی رو به زوال خواند. گفتگوی این فعال رسانه ای در ادامه آمده است:

هابیلیان: جناب نعیمی چنان‌که مستحضرید پس از روی کار آمدن دولت جدید در عراق گروهک منافقین و شخص مسعود رجوی به عنوان سرکرده این گروهک سیاست‌‌ها و تحرکات جدیدی رو شروع کردند برای اینکه نشان دهند شرایط عادی است مثل برگرداندن سلاح به گروهک، تلاش برای اسکان برخی از اعضای منافقین در آمریکا و لغو کنترل لیبرتی توسط دولت عراق؛ آیا این تحرکات منافقین با توجه به شرایط دولت عراق و روابط کنونی ایران و پنج به علاوه یک به جایی خواهد رسید و آیا آمریکا و اروپا به این درخواست‌ها وقعی خواهند داد؟

به طور کل روش‌های تروریستی جایگاه خودش رو از دست داده و اگر هم گروه‌ها و مجموعه‌هایی در دنیا برای اهداف دیگران به عنوان مزدور و یا ابزاری فعالیت می‌کردند به این جهت که اکنون از طرف مردم شناسایی و در جامعه مطرود شدند تاثیری نخواهند داشت. البته ممکن است از نظر سیاسی بتوانند تهدید‌هایی انجام دهند اما امروزه جوامع به این تهدید‌ها توجهی ندارند، گرچه در مراحلی فعالیت‌‌های آنها برای ملت‌های ایران و عراق هزینه داشته ولی در شرایط فعلی منافقین نه تنها در جامعه اصلی خود جایگاهی ندارند بلکه حتی در غرب هم به عنوان ابزار به آن‌ها نگاه می‌شود. زمانی‌که دولت عراق اصرار داشت که کشور خود را از هرگونه بیگانه خالی کند، حتی به آن دسته از منافقینی که تابعیت عراق گرفته بودند، اجازه ورود نمی‌داد و این بهترین دلیل بر این است که به مساله منافقین نباید به آن اندازه که خودشان می‌خواهند، اهمیت داد.

هابیلیان: آیا رجوی از انجام آنچه گفته شد سیاست خاصی را دنبال می‌کند؟

من تصور می‌کنم دیگر شخصی به نام رجوی وجود نداشته باشد؛ چراکه مدت‌هاست اسمی از او نیست. برخی افراد نام او را تحت عناوین مختلف یدک می‌کشند. این تشکیلات برای مخفی نگه داشتن برخی اهدافش، سعی دارد شخصیتی بزرگ و خیالی از رجوی بسازد، در حالی‌که من به عنوان کسی که کار رسانه‌ای انجام می‌دهد مدت‌هاست از او وجود خارجی ندیدم. باقی‌مانده منافقین هم فسیل شده‌ و جایگاهی ندارند. شما هم اگر از او آدرس یا نشانی دارید به ما نشان دهید. لذا نباید به تاثیر کسی که وجود خارجی ندارد، اهمیت داد.

هابیلیان: از آنجایی‌که در حال حاضر منافقین در ضعف به سر می‌برند، چرا تا کنون فعالیت خاصی برای استرداد و محاکمه جنایتکاران آن‌ها انجام نشده است؟

یکی از علل نبود توجه کافی به این مساله، از دست رفتن موقعیت و بی‌اثر شدن جایگاه منافقین است. آنها تنها در محافل تبلیغاتی و پروپاگاندایی حاضر می‌شوند و تعداد زیادی از سرخوردگان منافقین هم از این گروهک جدا شده‌اند و اکنون نه عراق برای آن‌ها اهمیتی قائل است و نه در ایران جایگاه و پایگاهی دارند. مگر برخی کشورهای غربی که با اهداف و کینه‌های قدیمی از آن‌ها به عنوان ابزار در محافل خود استفاده می‌کنند. بر اساس قوانین بین‌المللی هر جنایتکاری در هر جایی باید تحت تعقیب قرار گرفته و محاکمه شود، اما اینکه یک جنایتکار بتواند در این کشور‌ها آزادانه بگردد اشتباهی است که بالاخره دامن خود این کشور‌ها را خواهد گرفت. اما مهم این است که تاریخ مصرف منافقین در این کشور‌ها هم به پایان رسیده و خود غربی‌ها هم جدال بزرگی برای رسیدگی به ته‌مانده‌های آن‌ها دارند و گاها در برخی رسانه‌های خود هم به این مساله می‌پردازند.

هابیلیان: به نظر شما بین داعش و منافقین همکاری وجود دارد؟

مجموعه‌های تروریستی در یک مسیر حرکت می‌کنند و وقتی که آشوب و کشتار و ایجاد و رعب و وحشت را در دستور کار دارند طبیعی است که با هم همگرا و هم‌‌سو هستند. دیدیم که علی‌الظاهر داعش از نظر ایدئولوژیک با رژیم صهیونیستی اختلاف دارد اما در کنار هم قرار می‌گیرند، مجروحین خود را به اسراییل می‌فرستد و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آنها بازدید می‌کند؛ چراکه استراتژی و نگاه هر دو، ایجاد رعب است. منافقین هم چنین وضعیتی دارند چون هر دو در یک مسیر و جریان هستند. یعنی ایجاد رعب بین مردم و مباح دانستن خون مردم، طبیعی است که هم‌سوی هم هستند حال چه با هم ارتباط داشته باشند یا خیر.

خیلی ممنون از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

در گفت‌وگوی هابیلیان با دکتر توکل حبیب‌زاده

دفاع پیشگیرانه در حقوق بین‌الملل مشروعیت ندارد

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان