مصاحبه با سردبیر نشریه الحوزه

هابیلیان : جناب آقای عباس الربیعی، مقالاتی که در افشای منافقین در نشریه الحوزه انتشار می یابد ، خشم رهبران این گروه را برانگیخته و شما را متهم می کنند که از ایران پول می گیرید و علیه آنها مطلب می نویسید؟

الربیعی : (با خنده ) متأسفانه این کمک مالی زیاد نیست ، چون یکی دو هفته است که به خاطر مشکلات مالی نتوانسته ام ، نشریه را چاپ کنم !

Robeiei

هابیلیان:فقط شما نیستید که مورد تهاجم این گروه قرار گرفته است ، دسته جات مختلفی هستند که هر روز از جانب منافقین مورد هتاکی قرار می گیرند، اما کار شما بسیار ارزنده است ، چرا که این نشریات و رسانه ها هستند که می توانند مسائل را باز و روشن کنند.

الربیعی:مردم عراق ، شیعیان و بسیاری از ما به خاطر شیعه بودن هزینه هایی پرداخت کردیم ، بخاطر حمایت از حق و عدالت ، از جانب بعثی ها ، منافقین و اشغالگران آسیب دیدیم. بعضی جاها که اختلافات طبیعی بین ما و ایران است ، آن را نمی بینند، و ما را متهم به همکاری با ایران می کنند. لکن در اصل قضیه و در پایه و در ریشه های این فکر با همدیگر هم عقیده ایم که باید با تروریسم و بخصوص منافقین مبارزه کنیم. ما فراموش نمی کنیم که همین گروه اقدام به حمله تروریستی در ایران می کرد. نمی دانم اطلاع دارید یا نه که این گروه آن طور که علیه ایران این اعمال را انجام داده، الان در عراق هم دارد همین کارها را می کند. از روزهای آغازین سقوط صدام اقدام کرد به تصفیه کسانی که منتقد بودند. یکی از اقوام من، همسرش را بخاطر این که مخالف بود، کشتند.البته ماهی نیست که علیه این گروه ، نشریات عراق ، از جمله الحوزه مقاله ای منتشر نکنند. دو هفته پیش یک مقاله ای را منتشر کردیم واسنادی را افشاء کردیم که یک سری سوبسیدهایی در زمان صدام ، توسط وزارت بازرگانی به این گروه داده می شده است که بر اساس آن ، منافقین ارزاق رایگان دریافت می کردند و متأسفانه بعد از سقوط صدام هم این کمکها دارد ادامه پیدا می کند از طرف برخی از اشخاصی که با اینها زد و بند دارند. اینها حتی بعد از این مقاله تماس هم گرفتند که ما می خواهیم تو را نابود کنیم، گفتم بیایید، من در بغداد در دفتر کارم منتظر شما هستم، لیکن آنها گفتند ما در قادسیه منتظر شما خواهیم بود!!

من خودم را معرفی نکردم و گفتم که می خواهم راجع به یک قضیه ای با شما صحبت کنم. بعد آنها فهمیدند قضیه چیست و گفتم چرا نمی آیید پیش ما ؟

اول می خواستند جواب قاطع بدهند، ولی بعد گفتند ببینیم چه می شود. وقتی تماس می گیرند و تهدید هم می کنند،می گوییم به بغدادبیایید، آنها هم می گویند، نه ما بغداد نمی آییم اگر شما به منطقه خالص بیایید ما آنجا همدیگر را خواهیم دید!

در منطقه خالص بعضی از گروههایی که بازمانده ها و ایتام کشته شدگان جنگ هستند و نیاز به کمک و سرپرستی را دارند ، دور خود جمع کردند، یا تعدادی دیگر که تحت عناوین مختلف اینها فعالیت می کنند مثل حزب آزادی و این شعارها را برای خودشان انتخاب کردند، بعضی از اینها علناً دارند از منافقین حمایت می کنند.

هابیلیان: ماهیت این افراد چیست و چه اهدافی دارند ؟

الربیعی: بعضی ها کسانی که از منافقین حمایت می کنند،همان کسانی هستند که از زرقاوی حمایت می کنند. ما باید این را ثابت کنیم. ما می دانیم که حتی آمریکا ازشان حمایت می کندو اینها به نوعی مزدور آمریکا هستند چرا که خود آمریکا اینها را تروریست می داند و از طرف دیگر ازشان حمایت می کند و تحت حفاظت خودش دارد.

هابیلیان:دلائل حقوقی زیادی وجود دارد که حمایت آمریکا از اینها غیرقانونی است ، فکر می کنید که آیا اینها تا کی می توانند در عراق حضور داشته باشند؟

الربیعی: ماندن آنها بستگی به ماندن آمریکا دارد. آنها الان به صورت آزادانه نمی توانند در سطح شهر زیاد رفت و آمد داشته باشند. همانطوری که وقتی مردم می فهمند که اینها چنین گروهی هستند، همان رفتاری را با آنها انجام می دهند که با آمریکا انجام می دهند. حتی در زمان صدام هم یک فرد عراقی وقتی می بیند که منافقین دارند از جایی عبور می کنند، بمب گذاری می کند و چندین نفراز اینها را می کشد. اینها در مراکز خودشان مستقر هستند و بیرون هم نمی آیند و خودشان را نشان نمی دهند. و حتی می دانیم که اینها در قضیه عملیات تروریستی یک ماه پیش درحسینیه مصطفی در منطقه شعب هم دخالت داشتند.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9200991&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان