مخالفت مردم بصره با حضور گروهک منافقين در عراق

Neshaste Basre

گروه هاي سياسي ، مذهبي و مردمي در يک گردهمايي در شهر بصره (جنوب عراق) ضمن اعلام مخالفت خود با توافق نامه امنيتي که واشنگتن در تلاش براي امضاي آن با بغداد است، اخراج گروهک تروريستي منافقين از خاک عراق را به دليل ارتکاب جنايتهاي بي شمار عليه مردم اين کشور ، خواستار شدند.

به گزارش روز پنج شنبه شبکه خبري العالم، اين گردهمايي با حضور چشمگير شرکت کنندگان و با دعوت جنبش اسلامي سيدالشهدا در شهر بصره ، به منظور محکوم کردن توافق نامه امنيتي به عنوان نقض آشکار حاکميت عراق و تهديدي براي امنيت همه منطقه ، برگزار شد.

حجت الاسلام صبري ابوالقاسم روحاني عراقي در حاشيه اين گردهمايي در مصاحبه با شبکه خبري العالم گفت: جزء به جزء توافق نامه امنيتي با واشنگتن غير قابل قبول است و ما با هر توافق نامه اي که به مردم عراق تحميل شود مخالفيم.

از سوي ديگر هلال الموسوي ، معاون جنبش اسلامي سيدالشهدا در مصاحبه با شبکه العالم گفت: اين گونه توافق نامه ها به منافع مردم عراق آسيب مي رساند ، زيرا کشور ما کشوري اسلامي و متمدن است که آداب و رسوم و اصول خاص خود را دارد و با کشورهاي غربي متفاوت است.

در اين بيانيه نیز از مردم و رهبران مذهبي و سياسي عراق خواسته شده است در مقابل اين توافق نامه با يکديگر متحد شوند و از راه هاي مسالمت آميز با آن مخالفت کنند.

گفتنی است توافق نامه امنيتي که دولت آمريکا در تلاش است تا از هر راهي امضاي آنرا بر دولت عراق تحميل کند، شامل ايجاد پايگاه هاي نظامي دائمي در اين کشور و آزاد گذاشتن نيروهاي آمريکايي در بازداشت افراد مورد نظر خود حتي بدون توجيه اتهام به آنان است که اين امر مخالفت همه نيروهاي مردمي و سياسي عراق را به دنبال داشته است.

از سوي ديگر، شرکت کنندگان در گردهمايي بصره ، اخراج گروهک تروريستي منافقين از خاک عراق يا محاکمه اعضاي آن را به دليل ارتکاب جنايتهاي بي شمار عليه مردم اين کشور در دوران رژيم سرنگون شده صدام ، خواستار شدند.

نصر الموسوي، از اساتيد دانشگاه هاي عراق در حاشيه اين گردهمايي در مصاحبه با شبکه خبري العالم گفت: ما قاطعانه با حضور اين گروهک تروريستي که در دوران ديکتاتوري صدام انواع ظلم و آزار را عليه مردم عراق انجام دادند ، مخالفيم.

صَلاح البَطّاط ، مدير مؤسسه فرهنگي الرافدين در بصره در مصاحبه با شبکه العالم گفت: ما با حضور هر گونه گروهک تروريستي در خاک عراق مخالفيم زيرا نمي خواهيم از خاک کشورمان به عنوان پايگاهي براي ايجاد مشکلات با کشورهاي همسايه استفاده شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9252750&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان