مجاهدین خلق (منافقین) داوود چهاردوری را ترور کردند

Peiro23

عاملین ترور و اسناد جنایت

حسن قدس

نام مستعار:

فرمانده واحد تروریستی

ثریا پرتوی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

مظفر ایزدی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

 

1.اعترافات مظفر ایزدی یکی از عاملین ترور شهید چهاردوری و شهید بذر انبار درباره این جنایت:

“افراد واحد تروریستی: حسن قدس، ثریا و خود من که مدرسه...

تاریخ و ساعت عملیات تروریستی: اواخر آبان، ساعت 10 صبح تا 12 صبح انجام شده است.

مکان عملیات تروریستی: در خیابان ستارخان، انتهای آن نرسیده به فلکه دوم آریاشهر

(کروکی محل ترور)

شیوه عملیات: یک تویوتا بود و محمل خاصی نداشتیم به قصد درگیر شدن به خیابان آمده بودیم و بدون شناسایی از قبل بود. ما در پمپ بنزین چهارراه بهبودی ایستاده بودیم که یک ماشین پیکان کمیته که چهار نفر در آن بودند آمدند و رد شدند، بعد ما به دنبال آنها رفتیم و سر پیچ انتهای خیابان ستارخان به طرف ماشین آنها شلیک کردیم.

تدارکات: سه عدد ژ3، دو عدد کلت و سه عدد نارنجک

نتیجه: به احتمال قوی دو نفر زخمی و دو نفر شهید شدند که نام‌های آنها را نمی دانم.”

گزارش درونی گروهک تروریستی منافقین درباره این جنایت: 

Peiro23 2

شهید داوود چهاردوری   

شغل: پاسدار کمیته انقلاب اسلامی

سن: 22 سال

وضعیت تأهل: مجرد

محل شهادت: خیابان ستارخان

تاریخ شهادت: 1360/9/1

زندگینامه...

در دی ماه 1338 در روستای سعید آباد در خانواده ای متدین چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش با موفقیت پشت سر نهاد. در سال 1350 جهت گذارندن تحصیلات متوسطه وارد مدرسه راهنمایی نیکزاد مهرانشهر شد، لیکن به سبب مشکلات خانوادگی موفق به ادامه تحصیل نشد و از همان سال به کار مشغول گردید.

مبارزات خود را از اوایل سال 1356 در روستای سعیدآباد را ارشاد اهالی و تبلیغ شعائر اسلامی آغاز کرد. به افشای مظالم رژیم فاسد و جبار پهلوی پرداخت و در برپایی مراسم بزرگداشت شهید حاج آقا مصطفی خمینی فعالانه شرکت جست و با تلاش شبانه روزی به روستای سعیدآباد حال و هوایی دیگر داد.

با اوج گیری انقلاب اسلامی در سال 1357، بر فعالیت‌های خود افزود و ضمن پخش اعلامیه‌های حضرت امام به نصب تصاویر ایشان و همچنین دیوار نویسی می پرداخت و با علاقه خاصی که به رهبر انقلاب داشت در اکثر راهپیمایی ها و تظاهرات مردمی چه در تهران و چه در سعیدآباد حضور داشت و آنی از فعالیت باز نمی ماند.

در روزهای پرشکوه پیروزی خون بر شمشیر در فتح مراکز انتظامی رژ یم شاه و به خصوص پادگان حر نقش مؤثری داشت و بی آن که بیمی از شهادت به خود راه دهد، در پیشاپیش صفوف به هم فشرده مردم حرکت می کرد.

پس از پیروزی انقلاب در کمیته حفاظت از پارک ارم به فعالیت پرداخت و از آنجایی که به تزکیه نفس و خود سازی اهمیتی فراوان می داد، مدتی را در “دریا شور “واقع در روستای علی آباد قم گذارند و سپس در سال 1358 به منظور آشنایی با زندگی و نظاره حالات عرفانی مرتاضان هندی به هندوستان عزیمت کرد. در این سفرهای عرفانی، او سرچشمه زلال حیات را می جست و در همه حال به یاد خدا بود و خود سازی را هیچگاه از یاد نمی برد.

در اواخر سال 1358 به منظور پاسداری و حراست از انقلاب اسلامی و مبارزه با ایادی رنگارنگ استکبار جهانی به عضویت کمیته‌های انقلاب اسلامی در آمد و در کمیته منطقه 2 به خدمت مشغول شد و تا زمان شهادت منشأ خدمات شایسته ای منجمله کشف و انهدام چندین خانه تیمی منافقین گردید.

Peiro23 1

شهادتنامه...

شهید چهاردوری شیفته شهادت بود و می گفت: “اولین شهید سعیدآباد من خواهم بود.”معمولاً قبل از عزیمت به محل کار غسل شهادت می کرد و آن روزی هم که برای آخرین بار خانه را ترک کرد به مادرش گفت: “مادر من امروز شهید خواهم شد.”و غسل شهادت به جا آورد و گفت: “مادر اگر من شهید شدم هرگز ناراحت نباش و گریه نکن که شهادت یک فوز الهی است.”

شهید چهاردوری حوالی ساعت 30/10 روز اول آذر 1360 به اتفاق چند تن از همرزمانش در کمیته انقلاب اسلامی در حراست از خون شهیدان مشغول انجام وظیفه در خیابان بود که اتومبیل حامل سه نفر از تروریست‌های منافق به آنها نزدیک شده و تروریست ها خودروی این عزیزان را هدف رگبار قرار می دهند.

در اثر این جنایت شوم، پاسدار اسلام داود چهاردوری به همراه پاسدار اسلام ابوالقاسم بذر انبار در عروجی خونین با جهان فانی وداع گفته و جان به جان آفرین تسلیم می کنند.

پزشکی قانونی علت شهادت داود چهاردوری را به شرح زیر گزارش کرده است:

"... دارای آثار ضرب و جرح شامل اصابت گلوله 1) در ناحیه زیر چانه در سمت چپ که با شکاف نامرتب و بزرگ راست و خروج از ناحیه پشت سر به صورت متلاشی کردن جمجمه و خروج مغز، 2) اصابت گلوله در پشت زانوی چپ خروجی از سطح داخری... تحتانی ران چپ... به شرح فوق علت مرگ اصالت گلوله به جمجمه و... آسیب مغزی می باشد... “

شب پس از شهادت داود، مادرش او را در خواب می بیند، می بیند که داود در کنار امام حسین (ع) نشسته است و امام مشغول مداوای اوست و پارچه سبزی نیز دور سر او بسته است. آری مقام شهید این چنین است، یادش گرامی باد.

اقتداء به خون حسین

شهادتش مقارن با سالروز شهادت چهارمین اختر آسمان ولایت و چهارمین پیشوای عالم اسلام، حضرت سجاد (ع) بود و چه نیکو تقارنی. امام سجاد (ع) عطر کربلا را دارد، او شاهد عاشورا، شاهد قاسم (س) و عباس (س) و حضرت اباعبدالحسین در عالی ترین قله‌های رفیع انسانی است.

او از سرچشمه خون شهیدان آمده است و چه شاهدی بهتر از این بزرگوار تا بر شهادت شهیدی همچون داود نظر کند و ببیند که پاسداران اسلام در این برهه از زمان چگونه به حسین (ع) این بزرگ پاسدار اسلام اقتداء می کنند و همچون او با پیکری خونین جان را نثار بقای دین می کنند. چه شاهدی بهتر از امام سجاد (ع) تا بار دیگر ببیند که امروز نیز یزیدیان زمان، این منافقین کور، چگونه حسینیان زمان را در کربلای ایران به شهادت می رسانند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9918099&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان