مجاهدین خلق در زباله دان ِ تاریخ

Saedi

گفتگوی هابیلیان با دبیر کل جنبش انتفاضه 1991 عراق

پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان گفتگویی تلفنی با طالب عبدالوهاب ساعدي دبیر کل جنبش انتفاضه شعبانیه 1991 عراق پیرامون مسائل مرتبط با تروریسم در عراق و نقش گروهک تروریستی منافقین در نا آرامی های این کشور و جنایات آنان انجام داده است که از نظر شما می گذرد.

هابیلیان : جناب آقای ساعدی دبیر کل محترم جنبش انتفاضه شعبانیه 1991 عراق پیشاپیش از اینکه دعوت ما را برای این گفتگو قبول کردید ازشما تشکر می کنیم.

ساعدي : من هم از اینکه فرصت را در اختیارم گذاشتید متشکرم.

هابیلیان:جناب آقای ساعدی! تروریست های موجود در عراق را چگونه تقسیم بندی می کنید؟ و آیا اهداف مد نظر آنان مذهبی، سیاسی یا طائفه ای است؟ دلایل و منشأ خشونت و تروریسم در عراق چیست و آیا تروریست ها توانسته اند فعالیت های خود را در آنجا توسعه دهند؟

ساعدی: معتقدم که تروریسم موجود در عراق آمیخته ای از مجموعه های تروریستی متعدد است که هر یک دارای عواملی وابسته به خود هستند. بخشی از آنها از بقایای رژیم منحل سابق هستند که نمی خواهند درک کنند که رژیم خونریز بعثی برای همیشه از میان برداشته شده است. برخی از این گروه های تروریستی مانند القاعده و حامیانش اهداف طائفه ای و مذهبی دارند. اینها مخالف شدید به قدرت رسیدن اکثریت جامعه عراق یعنی شیعیان هستند تا نتوانند تعیین کننده تصمیمات اصلی کشور باشند.

بنده اعتقاد دارم تروریسم، محرک های خارجی متعددی دارد و نیروهای اشغالگر از جمله تأمین کنندگان مالی و لجستیکی پشت پرده تروریست ها هستند. عناصر اشغالگر از اینکه دیدند چگونه فرزندان ملت مظلوم ما حضور نیروهای بیگانه را به طور قاطع رد می کنند تصمیم گرفتند تا بر مبنای اصل قدیمی انگلیسی ها یعنی "تفرقه بینداز و حکومت کن" عمل کنند. بنابراین بذر آشوب و فتنه مذهبی و قومی را از طریق حمایت از برخی کشورهای عربی همچون رژیم وهابی (عربستان سعودی) که دست اندر کار ارسال تروریست های جنایتکار داوطلب القاعده ووهابی و حمایت مالی و تسلیحاتی آنان هستند کاشتند.

هابیلیان : وضعیت کنونی تروریسم در عراق را چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعدی : مشاهده می کنیم که موج ترور در عراق روز به روز در حال افول است و این نتیجه بیداری یکپارچه مردم عراق و روشن شدن کامل اهداف گروه های تروریستی در کشور است که هدفی جز تخریب کشور ، بازگرداندن نظام فاشیستی ، سرقت منابع و نابودی ثروت های انسانی و طبیعی ندارند. مخالفت قاطع مردم عراق با پیمان نامه امنیتی با نیروهای اشغالگر خود دلیل واضحی بر گسترش فضای آگاهی عمومی است.

هابیلیان : سازمان مجاهدین خلق(گروهک تروریستی منافقین) رژیم سابق عراق را در سرکوب انتفاضه 1991 شیعیان در جنوب و کردها یاری کرد. چه اطلاعاتی پیرامون جنایت های تروریستی که سازمان در آنجا انجام داد دارید؟

ساعدی : سازمان مجاهدین خلق که در میان عراقی ها به منافقین خلق شهرت دارد توانست با کمک رژیم مقبور صدام به یک نیروی نظامی و اطلاعاتی قابل توجهی تبدیل شود که در خدمت منافع رژیم گذشته فعالیت می کرد. بنابراین در طی انتفاضه مقدس شعبانیه بازوی صدام در قتل و نابودی مردم بود. این گروه هزاران تن از فرزندان ملت عراق را در مناطق مختلفی همچون طوزخرماتو، کرکوک، دیالی ،واسط و حتی شهرهای مقدس نجف و کربلا و همینطور شهرک صدر بغداد به خاک و خون کشیدند. این سازمان تروریستی بعد از سرنگونی اربابش صدام تلاش خود برای نابودی ملت عراق را از طریق پشتیبانی و حمایت مالی از برخی گروه های تروریستی مانند حزب بعث و القاعده ادامه داد و از این طریق توانستند روابط محکمی را با برخی مجموعه های غیر ملی و پارلمانی مثل جبهه گفتگوی ملی صالح المطلگ و دیگران بنا کنند.

هابیلیان : گروهک منافقین 16000 تن از مردم ایران و بیش از این تعداد از مردم عراق را به شهادت رسانده است و این یک نکته مشترک بین دو ملت ایران و عراق است. چه نکاتی قابل ذکری را درباره جنایت های این سازمان دارید؟

ساعدی : در حقیقت گروهک تروریستی منافقین از آغاز جنگ رژیم جنایتکار صدام علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری تنگاتنگی را با رژیم بعثی علیه ملت ایران انجام دادند. اطلاعات موثقی را داریم که منافقین انواع خودروهای بمب گذاری شده و زنان ،مردان و کودکان انتحاری را در بازارها و خیابانها و حتی مساجد در ایران رها میکردند و هزاران قربانی بی گناه نتیجه این فعالیتهای آنان بود. همانگونه که در قضیه انتفاضه شعبانیه و وقایع بعد از سرنگونی دیکتاتور گفتم آنان این جنایت ها را در حق ملت عراق نیز مرتکب شدند.

هابیلیان : به عنوان یک شهروند و سیاستمدار عراقی و آشنا به مسائل این کشور ، چه پیشنهادی را برای مقابله با این سازمان تروریستی ارائه می دهید و موضع ملت عراق را در قبال این گروهک چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعدی : برای مبارزه با این سازمان تروریستی باید از چارچوب ارائه اطلاعات و اسناد و اقامه دادخواست قضایی در کشورهایی که حضور دارند و همچنین دادگاه جنایات بین المللی کار را پیگیری کرد. همچنین نیاز داریم تا به لحاظ رسانه ای و تبلیغاتی تصویر سیاه این گروه تروریستی را بیشتر به همگان بنمایانیم و بدون تردید فعالیت فردی در این چارچوب مثمر ثمر نخواهد بود اما با همکاری سازمان ها و گروه هایی که دارای نقاط مشترک با یکدیگر از حیث خسارت دیدن و ضربه خوردن از گروهک منافقین هستند نتایج پرباری از جمله تشتت سازمان و محاکمه اعضای آن و در نهایت شاهد پرتاب این سازمان در زباله دانی های تاریخ- جایی کنار اربابان صدامی شان- خواهیم بود.

هابیلیان : جناب آقای ساعدی دبیر کل محترم جنبش انتفاضه شعبانیه عراق از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید متشکریم و برای شما و مجموعه تان آرزوی موفقیت داریم.

ساعدی : من هم از شما متشکرم و امیدوارم که سلام های گرم ما را به حضرت رضا علیه السلام ابلاغ نمایید.


مطالب پربازدید سایت

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

کاری از دانش آموزان حاضر در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی؛

کلیپ دانش آموز شهید ترور، آرشام سرایداران

با حضور باشکوه مردم شهیدپرور اصفهان

پیکر مطهر شهید «داستانی» در ورزنه تشییع شد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

با حضور خانواده این شهید و مسئولان لشکری و کشوری؛

دومین مراسم سالگرد شهادت فخری‌زاده برگزار شد

با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)

عوامل بمب‌گذاری ناموفق مهرماه شیراز دستگیر شدند

در گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد

گروه‌های تروریستی به برخی سیاستمداران اروپا اطلاعات غلط می‌دهند

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه پشتیبانی دوکوهه:

شهدای ترور سند روشن جنایات منافقین در کشور هستند

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان