مجاهدین خلق در زباله دان ِ تاریخ

Saedi

گفتگوی هابیلیان با دبیر کل جنبش انتفاضه 1991 عراق

پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان گفتگویی تلفنی با طالب عبدالوهاب ساعدي دبیر کل جنبش انتفاضه شعبانیه 1991 عراق پیرامون مسائل مرتبط با تروریسم در عراق و نقش گروهک تروریستی منافقین در نا آرامی های این کشور و جنایات آنان انجام داده است که از نظر شما می گذرد.

هابیلیان : جناب آقای ساعدی دبیر کل محترم جنبش انتفاضه شعبانیه 1991 عراق پیشاپیش از اینکه دعوت ما را برای این گفتگو قبول کردید ازشما تشکر می کنیم.

ساعدي : من هم از اینکه فرصت را در اختیارم گذاشتید متشکرم.

هابیلیان:جناب آقای ساعدی! تروریست های موجود در عراق را چگونه تقسیم بندی می کنید؟ و آیا اهداف مد نظر آنان مذهبی، سیاسی یا طائفه ای است؟ دلایل و منشأ خشونت و تروریسم در عراق چیست و آیا تروریست ها توانسته اند فعالیت های خود را در آنجا توسعه دهند؟

ساعدی: معتقدم که تروریسم موجود در عراق آمیخته ای از مجموعه های تروریستی متعدد است که هر یک دارای عواملی وابسته به خود هستند. بخشی از آنها از بقایای رژیم منحل سابق هستند که نمی خواهند درک کنند که رژیم خونریز بعثی برای همیشه از میان برداشته شده است. برخی از این گروه های تروریستی مانند القاعده و حامیانش اهداف طائفه ای و مذهبی دارند. اینها مخالف شدید به قدرت رسیدن اکثریت جامعه عراق یعنی شیعیان هستند تا نتوانند تعیین کننده تصمیمات اصلی کشور باشند.

بنده اعتقاد دارم تروریسم، محرک های خارجی متعددی دارد و نیروهای اشغالگر از جمله تأمین کنندگان مالی و لجستیکی پشت پرده تروریست ها هستند. عناصر اشغالگر از اینکه دیدند چگونه فرزندان ملت مظلوم ما حضور نیروهای بیگانه را به طور قاطع رد می کنند تصمیم گرفتند تا بر مبنای اصل قدیمی انگلیسی ها یعنی "تفرقه بینداز و حکومت کن" عمل کنند. بنابراین بذر آشوب و فتنه مذهبی و قومی را از طریق حمایت از برخی کشورهای عربی همچون رژیم وهابی (عربستان سعودی) که دست اندر کار ارسال تروریست های جنایتکار داوطلب القاعده ووهابی و حمایت مالی و تسلیحاتی آنان هستند کاشتند.

هابیلیان : وضعیت کنونی تروریسم در عراق را چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعدی : مشاهده می کنیم که موج ترور در عراق روز به روز در حال افول است و این نتیجه بیداری یکپارچه مردم عراق و روشن شدن کامل اهداف گروه های تروریستی در کشور است که هدفی جز تخریب کشور ، بازگرداندن نظام فاشیستی ، سرقت منابع و نابودی ثروت های انسانی و طبیعی ندارند. مخالفت قاطع مردم عراق با پیمان نامه امنیتی با نیروهای اشغالگر خود دلیل واضحی بر گسترش فضای آگاهی عمومی است.

هابیلیان : سازمان مجاهدین خلق(گروهک تروریستی منافقین) رژیم سابق عراق را در سرکوب انتفاضه 1991 شیعیان در جنوب و کردها یاری کرد. چه اطلاعاتی پیرامون جنایت های تروریستی که سازمان در آنجا انجام داد دارید؟

ساعدی : سازمان مجاهدین خلق که در میان عراقی ها به منافقین خلق شهرت دارد توانست با کمک رژیم مقبور صدام به یک نیروی نظامی و اطلاعاتی قابل توجهی تبدیل شود که در خدمت منافع رژیم گذشته فعالیت می کرد. بنابراین در طی انتفاضه مقدس شعبانیه بازوی صدام در قتل و نابودی مردم بود. این گروه هزاران تن از فرزندان ملت عراق را در مناطق مختلفی همچون طوزخرماتو، کرکوک، دیالی ،واسط و حتی شهرهای مقدس نجف و کربلا و همینطور شهرک صدر بغداد به خاک و خون کشیدند. این سازمان تروریستی بعد از سرنگونی اربابش صدام تلاش خود برای نابودی ملت عراق را از طریق پشتیبانی و حمایت مالی از برخی گروه های تروریستی مانند حزب بعث و القاعده ادامه داد و از این طریق توانستند روابط محکمی را با برخی مجموعه های غیر ملی و پارلمانی مثل جبهه گفتگوی ملی صالح المطلگ و دیگران بنا کنند.

هابیلیان : گروهک منافقین 16000 تن از مردم ایران و بیش از این تعداد از مردم عراق را به شهادت رسانده است و این یک نکته مشترک بین دو ملت ایران و عراق است. چه نکاتی قابل ذکری را درباره جنایت های این سازمان دارید؟

ساعدی : در حقیقت گروهک تروریستی منافقین از آغاز جنگ رژیم جنایتکار صدام علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری تنگاتنگی را با رژیم بعثی علیه ملت ایران انجام دادند. اطلاعات موثقی را داریم که منافقین انواع خودروهای بمب گذاری شده و زنان ،مردان و کودکان انتحاری را در بازارها و خیابانها و حتی مساجد در ایران رها میکردند و هزاران قربانی بی گناه نتیجه این فعالیتهای آنان بود. همانگونه که در قضیه انتفاضه شعبانیه و وقایع بعد از سرنگونی دیکتاتور گفتم آنان این جنایت ها را در حق ملت عراق نیز مرتکب شدند.

هابیلیان : به عنوان یک شهروند و سیاستمدار عراقی و آشنا به مسائل این کشور ، چه پیشنهادی را برای مقابله با این سازمان تروریستی ارائه می دهید و موضع ملت عراق را در قبال این گروهک چگونه ارزیابی می کنید؟

ساعدی : برای مبارزه با این سازمان تروریستی باید از چارچوب ارائه اطلاعات و اسناد و اقامه دادخواست قضایی در کشورهایی که حضور دارند و همچنین دادگاه جنایات بین المللی کار را پیگیری کرد. همچنین نیاز داریم تا به لحاظ رسانه ای و تبلیغاتی تصویر سیاه این گروه تروریستی را بیشتر به همگان بنمایانیم و بدون تردید فعالیت فردی در این چارچوب مثمر ثمر نخواهد بود اما با همکاری سازمان ها و گروه هایی که دارای نقاط مشترک با یکدیگر از حیث خسارت دیدن و ضربه خوردن از گروهک منافقین هستند نتایج پرباری از جمله تشتت سازمان و محاکمه اعضای آن و در نهایت شاهد پرتاب این سازمان در زباله دانی های تاریخ- جایی کنار اربابان صدامی شان- خواهیم بود.

هابیلیان : جناب آقای ساعدی دبیر کل محترم جنبش انتفاضه شعبانیه عراق از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید متشکریم و برای شما و مجموعه تان آرزوی موفقیت داریم.

ساعدی : من هم از شما متشکرم و امیدوارم که سلام های گرم ما را به حضرت رضا علیه السلام ابلاغ نمایید.


مطالب پربازدید سایت

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

جدیدترین مطالب

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

بررسی ارتباط منافقین و اسرائیل

ملاقات‌ و ارتباطات موساد با منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

جزئیات 13 اقدام کور تروریستی اخیر

اقدامات تروریستی گروهک‌ها در سیستان و بلوچستان

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان