مجاهدین‌خلق (منافقین) ناصر سالم را ترور کردند

Peyrovan20 2

عاملین ترور و اسناد جنایت:

رضا استاد حسین

نام مستعار:

فرمانده واحد تروریستی

علیرضا مدنی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

منوچهر

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

 

1. اعترافات رضا استاد حسین درباره ترور شهید ناصر سالم:

" 4) ترور یک برادر پاسدار: من و علیرضا و منوچهر، من راننده، منوچهر فرمانده عملیات علیرضا هم عقب نشسته بود. یک موتور سوار را از خیابان مطهری تعقیب کردیم، در خیابان آپادانا منوچهر گفت: دادستانی بایست ! موتور سوار ایستاد، منوچهر کارت شناسایی خواست که موتور سوار کارت کمیته را نشان می‌دهد. منوچهر می‌آید کنار و علیرضا به وسیله ژ3 فکر می‌کنم 3 تیر به طرفش شلیک می‌کند. محل حادثه را ترک می‌کنیم، این حادثه یا اواخر مراد بود یا اوایل شهریور  ."

2. اعترافات علیرضا مدنی یکی دیگر از عوامل ترور مزبور:

" حمله به یک برادر پاسدار و ترور وی (ناصر سالم) ... من و رضا و منوچهر بودیم، رضا فرمانده و منوچهر راننده و من آتش کردم ...."

رمز پیروزی و راز بقاء آن

نیروهای جان بر کف نهادهای انقلاب اسلامی تبلور اراده و عزم آهنین امت حزب الله در حمایت از اسلام و خط ولایت فقیه و بازوی توانمند مردم مسلمان برای حفظ و گسترش ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند، لذا پیوسته هدف تیر کین ضد انقلابیون بوده و همواره مورد سوء قصد ناجوانمردانه ایادی آنان قرار گرفته اند.

اما با همه این احوال علیرغم تمامی توطئه‌های طرح ریزی شده استکبار جهانی و دسایس به اجرا در آمده توسط مزدوردانشان، مقاومت و ایثار نیروهای پر توان اسلام در جبهه‌های نبرد و سازندگی همچنان افزوده گشت و صفوف آنان همانند بنیان مرصوص استحکام یافت.

چون این نهادها از منبع لایزال توده‌های میلیونی امت حزب الله برآمده بودند و همواره توش و توان خویش را از آنان بر می‌گرفتند و در خط رهبری امام و در جهت تحقق شعارهای اصیل انقلاب اسلامی ره می‌سپردند و شهادت در راه خدا را منتهای آرزوی خود می‌دانستند، این رمز پیروزی انقلاب اسلامی و راز تداوم آن است که دشمنان همواره از درک آن غافل بوده و از فهم آن عاجز خواهند ماند.

Peyrovan20 1

شهید ناصر سالم   

شغل: کارمند دادستانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی   

سن: 23 سال

وضعيت تأهل: متأهل   

محل شهادت: خیابان شهید بهشتی، دلپذیر   

تاريخ شهادت: 1360/6/2

 زندگينامه

برادر ناصر سالم در سال 1337 در جنوب شهر تهران دیده به جهان گشود. دوازده ساله بود که پدرش را از دست داد و با کمک مادر توانست خلأ ناشی از فقدان پدر را در خانواده جبران نماید. او از همان کودکی با همه تلخ کامی ها، کمبودها و نابسامانی‌ها که درد مشترک همه مستضعفان و محرومان است، آشنا گردید و با انگیزه‌های قوی مذهبی به مبارزات سیاسی علیه رژیم خودکامه و وابسته شاه روی آورد و به همراه دوستانش به تشکیل جلسات روشنگرانه " عقیدتی – سیاسی " جهت جذب و جلب جوانان و همسالان خود به اسلام اقدام نمود.

هم زمان با اوج گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام امت، خمینی بت شکن، به تکثیر و پخش اعلامیه‌ها و سخنرانی‌های روح بخش و حرکت آفرین امام و برپایی و شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌ها پرداخت و در یوم الله 22 بهمن در تسخیر کلانتری‌ها و فتح پادگان " جی " نقش به سزایی را ایفا نمود.

پس از پیروزی با همیاری سایر همرزمانش، کمیته‌ای از افراد متهد و منصف به اخلاق و صفات اسلامی در محل تشکیل داد و در سنگر آن به حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آموزش عقیدتی – سیاسی و نظامی برادران مشغول شد. اوائل سال 59 در شورای سرپرستی زندان‌ها به عنوان مددکار در زندان قصر به فعالیت پرداخت چرا که او معتقد بود ارزش‌های جامعه اسلامی و انقلابی باید در زندان‌ها نیز تبلیغ و پیاده شود ؛

لذا با تلاش و پشتکار وصف ناپذیری برای بهبود وضع زندان و زندانیان همت گماشت و با تشکیل کتابخانه و تربیت دادن مسابقات ورزشی و فعالیت‌های هنری و نمایش فیلم‌های انقلابی و گفت و شنود و رسیدگی به درخواست‌های زندانیان و سرکشی به خانواده‌های آنان، سعی نمود تا این قربانیان رژیم منحط شاهنشاهی را اصلاح و به جامعه باز گرداند.

شهید سالم پس از مدتی به کانون اصلاح و تربیت رفت و در جهت ارشاد و بازسازی زندانیان نوجوان آن مرکز، خدمات مؤثری را ارائه داد. آنگاه در دفتر شهید مظلوم و سید بزرگوار مرحوم دکتر بهشتی در دادگستری مشغول کار شد و بعد از آن به تشکیلات نوپای دادستانی سپاه پاسداران راه یافت. با شروع جنگ تحمیلی در دفاع از حریم مقدس اسلام داوطلبانه به جبهه‌های نبرد شتافت و با دشمن متجاوز به مقابله پرداخت.

برادر ناصر از شیفتگان امام و از پیروان جانباز ولایت فقیه و مسلمانی مکتبی و متعهد به اسلام و روحانیت مبارز بود و در جهت تبلیغ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب می‌کوشید و در احیاء سنگر مساجد، تعلیم فرهنگ و معارف اسلامی، حضور در مراسم عبادی – سیاسی و دعای کمیل سعی و مراقبت وار داشت .

شهادتنامه

یک روز ساعت 7 صبح وقتی که برادر ناصر سالم با موتورسیکلت عازم محل کارش بود تحت تعقیب سه تن از منافقین تروریست قرار می‌گیرد. آنان که ملبس به لباس مقدس پاسداری و سوار بر اتومبیل بودند در خیابان دلپذیر به عنوان مأمورین دادستانی وی را متوقف کرده و از او می‌خواهند تا کارت شناسایی اش را ارائه دهد و ناگهان در همین هنگام با شلیک سه گلوله به طرف وی، از منطقه می‌گریزند.

پزشکی قانونی در مورد محل اصابت گلوله‌ها بر پیکر شهید چنین گزارش کرده است:

" ... در معاینه روی سینه و بالای شکم و پستان طرف چپ دو ناحیه سوراخ شده که قطر هر یک یک نیم ساهتی متر است دیده شد که اطراف آن را هاله سوختگی گرفته بود و مربوط به مسیر ورود گلوله بود. در ناحیه پشت طرف راست دو سوراخ بزرگ که ندازه آن تقریباً 5 سانتیمتر بود، دیده شد که محل خروجی گلوله مذکور بود ... "

و به این ترتیب قلبی که کانون مهر و محبت به مستضعفین و قهر و کین نسبت به مستکبرین بود به دست اذناب شیطان بزرگ و سرپنجه‌های منافقین پاره پاره می‌شود و خون سرخ غیور مردی از پاسداران دلاور اسلام بر روی آسفالت گرم خیابان جاری می‌گردد تا در مسیر بقاء و گسترش انقلاب اسلامی بر پهن دشت این میهن خونبار لاله‌های سرخ و عطرآگین دیگری را برویاند و یأس و حرمان را بر دلهای سخت و سیاه دشمنان دون صفت بنشاند.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 91، شماره 13

Peyrovan20


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9708462&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان