مبارزه با تروریسم نیازمند ارادۀ فراگیر بین‌المللی است

57862488محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و ولیدالمعلم همتای سوری وی در مسكو، راههای همكاری برای مبارزه با تروریسم درسوریه، شرایط منطقه و همچنین گسترش روابط دو جانبه را بررسی كردند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، در این دیدار كه روز جمعه پس از نشست سه جانبه وزیر امور خارجه ایران با سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم همتای روسی و سوری وی با موضوع سوریه و اوضاع منطقه برگزار شد، وزیر خارجه این كشور و ظریف آخرین تحولات سوریه به ویژه وضعیت مبارزه با تروریسم را بررسی كردند.

در این مذاكرات كه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد، همچنین تقویت و گسترش راهبرد تهران، مسكو و دمشق در مبارزه با تروریسم مورد تاكید قرار گرفت.

نشست سه جانبه محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه نیز امروز با تاكید بر همگرایی سه كشور در ادامه مبارزه با تروریسم و تعیین راهكارهای آن پایان یافت.

لاوروف میزبان این نشست گفت: ایران، سوریه و روسیه در مذاكرات سه جانبه گام های لازم را برای مبارزه با تروریسم تعیین كردند.

ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز با تاكید بر ادامه همگرایی سه جانبه با روسیه و دمشق برای مبارزه با تروریسم، بر لزوم شكل گیری اراده فراگیر بین المللی به منظور برخورد كارآمد با این پدیده تاكید كرد.

وی همچنین با ضروری خواندن قطع حمایت از گروههای تكفیری تاكید كرد: راه حل سیاسی بحران سوریه با مذاكره طرفین ممكن است تا به این بحران پایان داده شود.

ولیدالمعلم وزیر خارجه سوریه نیز اظهار كرد: آمریكا هیچ تعاملی برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه انجام نمی دهد، زیرا علاقه مند به حل آن نیست و فقط برای تامین منافع خود و كشورهای منطقه (متحد ضدسوری آمریكا) اقدام می كند.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9275391&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان