مبارزه با تروريسم، نيازمند اراده و تعهد واقعي است

Khoshrooنماینده کشورمان در سازمان‌ملل در نشست شورای‌امنیت با موضوع قربانیان حملات قومی و مذهبی در خاورمیانه گفت: مبارزه جدی و فراگیر با تروریسم، نیازمند اراده و تعهد واقعی است.

به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی هابیلیان به نقل از خبرگزاری صداوسیما از نیویورک، غلام‌علی خوش‌رو در این نشست که به ریاست لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه برگزار شد، افزود: جمهوری‌اسلامی ایران کشتار گسترده از اقوام و مذاهب مختلف از سوی گروه‌های تروریست و افراطی را در کنار تخریب مساجد و اماکن مقدس، کلیسا‌ها، معابد و از بین بردن آثار فرهنگی و هنری به شدت محکوم می‌کند.

نماینده کشورمان در سازمان‌ملل افزود: افراطی‌گری به شیوه‌ای بی‌سابقه با ترکیبی از خشونت، تحجر و خود‌شیفتگی همراه شده است.

وی به این شبکه جهانی ترور که در حال عضو‌گیری از حدود ۹۰ کشور جهان است، اشاره کرد و گفت: آن‌ها افرادی هستند که در تعقیب، ترور و تخریب، با اتحاد و یگانگی عمل می‌کنند.

خوش‌رو افزود: این شبکه ترور به راحتی اعضای خود را به حرکت درآورده است، نفوذش را گسترش می‌دهد و هر روز نقطه‌ای از کره خاکی را تهدید می‌کند.

وی این پدیده را یادآور عرب افغان‌های سال‌های دهه ۱۹۸۰ میلادی خواند و گفت: امروز باید آن‌ها را اروپایی‌عرب‌ها خواند و این نشان می‌دهد که از تجربه تاریخی درس نگرفته‌ایم. نماینده کشورمان در سازمان‌ملل به روش‌های متنوع ترور در میان این گروه‌های افراطی اشاره کرد و گفت: آن‌ها پیشرفته‌ترین فن آوری شبکه اجتماعی را در اختیار گرفته‌اند تا جوانان را در سراسر دنیا به اقدامات تروریستی دعوت کنند و آن‌ها را به سفری می‌برند که با توریسم شروع و به تروریسم ختم می‌شود. وی به اقدامات این گروه تروریستی مانند آتش زدن مدارس و خانه‌ها، به بردگی بردن زنان و کودکان و کشتن بی‌گناهان و سالمندان اشاره کرد و گفت: این قبیل اقدامات آن‌ها، خشونت بی‌سابقه‌ای را رقم می‌زند که بی‌شرمانه، تصاویرش را از طریق شبکه‌های اجتماعی به نمایش عمومی می‌گذارند.

غلام‌علی خوش‌رو به ادعای مسلمانی این گروه‌های تروریستی اشاره کرد و گفت: با آنکه این گروه‌ها خود را مسلمان می‌دانند، تاکنون دست آن‌ها به خون هزاران هزار مسلمان آغشته شده است.

وی کشتار اخیر در نماز جمعه صنعا با صد و چهل کشته را فقط یکی از این جنایت‌ها دانست و گفت: آن‌ها گروه‌های تکفیری هستند که هر کسی را که با آن‌ها نباشد، کافر می‌دانند و او را محکوم به مرگ می‌خوانند.

نماینده کشورمان در سازمان‌ملل افزود: آن‌ها هر روز فهرست دشمنان خود را وسیع و وسیع‌تر می‌کنند به نحوی که امروز شیعیان، مسیحیان، ایزدی‌ها، ترکمن‌ها و اکثریت وسیعی از سنی‌های معتدل مورد تهاجم و کشتار آن‌ها هستند.

خوش‌رو در ادامه سخنرانی خود در این نشست شورای امنیت گفت: اگر این گروه‌های افراطی و تروریستی ریشه‌کن نشوند، بزرگ‌ترین خطر برای صلح جهانی خواهند بود.

وی افزود: تاکنون سیاست‌ها و راهبردهای ناسازگار و ناهماهنگ در مواجهه با این گروه‌های تروریستی، نه تنها آن‌ها را نابود نکرده بلکه باعث تقویت آن‌ها شده است.

نماینده کشورمان در سازمان‌ملل تعهد واقعی برای مبارزه جدی و فراگیر ضد این پدیده شوم را ضروری دانست و گفت: این راهبرد فراگیر باید به ابعاد اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این پدیده بپردازد و اگر تصمیمی قاطع برای مقابله با افراطی‌گری وجود دارد باید آن را در عمل و به شیوه‌ای موثر به کار گرفت.

خوش‌رو افزود: به این منظور لازم است با جبهه‌ای واحد، پیامی مشخص و اقدامی هماهنگ با افراطی‌گری مبارزه، منابع مالی و کمک‌های پشتیبانی آن‌ها را قطع و همکاری‌های اطلاعاتی و عملیاتی از قبیل کنترل مرز‌ها و تبادل اطلاعات میان کشور‌ها برقرار کرد.

وی کوتاهی در تحقق این اقدامات را پدید آمدن وضعیتی دانست که به خون‌ریزی و تخریب بیشتر ازجانب این شبکه تروریستی خواهد انجامید.

نماینده کشورمان در سازمان‌ملل خطاب به رئیس این نشست شورای امنیت به سخنان رئیس‌جمهور در مجمع شصت و هشتم سازمان‌ملل درباره لزوم مقابله با افراطی‌گری و خشونت اشاره کرد و گفت: جمهوری‌اسلامی ایران تاکنون اقدامات زیادی در این زمینه انجام داده و در عمل اثبات کرده که همواره شریکی مهم در مبارزه با ترور، افراطی‌گری و خشونت است.


مطالب پربازدید سایت

پس از 3 سال از حبس غیرقانونی حمید نوری

ترکیدن حباب حقوق بشر سوئد در پرونده حمید نوری

گذری بر جنایات احزاب تروریستی در ایلام

شهیدی که ۱۴معصوم را در خاکسپاری دیگر شهدا دید!

روایت یکی از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ

صدای بی‌امان شلیک، فضای ملکوتی حرم را در هم شکست

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

منافقین امروز تاکتیک خشونت‌ورزی مطلق دارند

روایتی از ترورهای منافقین در دهه شصت

ترور شلوارسبزها و کت‌قهوه‌ای‌ها در ایران

جدیدترین مطالب

رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق

مبارزه با گروه‌های تروریستی مورد توافق ایران و عراق است

یک روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای بیان کرد

دولت عربستان وظیفه خود می‌داند که منافقین را تقویت کند

موشن گرافیک از زندگی شهید شهریاری

ازدواج دانشمند هسته‌ای در سلف دانشگاه+فیلم

به مناسبت سالگرد شهادت این دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی

دستاوردهای ماندگار علمی "شهید فخری‌زاده" کدامند؟

حمایت آمریکا از عملیات‌های تروریستی در ایران چگونه انجام شد؛

پشت پرده جنایات آمریکا در ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران

کارشناس تاریخ انقلاب اسلامی مطرح کرد

توسل به ترور و فحاشی نشان دهنده عدم موفقیت دشمنان است

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان