لزوم هوشیاری در مقابل تروریسم سایبری رژیم صهیونیستی

Ekhtiarii

طی چند روز اخیر جمهوری اسلامی ایران با حملات سایبری مواجه شده است که مشابه حمله «استاکس نت»، بدافزاری که به رایانه های صنعت هسته ای ایران رخنه کرده بود، می باشد. استاکس نت با هدف از کار انداختن تجهیزات و تاسیسات غنی سازی اورانیوم در ایران طراحی و استفاده شده بود؛ که تا حدودی نیز موفق به انجام ماموریت خود گردید.  بر اساس اظهارات مقامات کشور، اما بدافزار جدید خطرناک تر و بغرنج تر است و هدف آن حمله هدفمند به شبکه های استراتژیک و زیر ساختی ایران می باشد.

با وجود این که رژیم غاصب صهیونیستی هیچ واکنشی تا کنون به این اخبار از خود نشان نداده است، با این وجود این سکوت و خفقان رسانه ای دال بر بی گناهی و بی ارتباطی این کشور با حملات سایبری اخیر نمی باشد. در سال های اخیر بویژه با تشدید مخاصمات ایالات متحده و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی ایران، این دو کشور با هماهنگی نزدیک یکدیگر جنگ سایبری را به عنوان یکی از موارد جنگ اعلام نشده علیه جمهوری اسلامی دنبال کرده اند، و سابقه‌ آن‌ها هم در بکارگیری سلاح سایبری برای حمله به سایت بانک‌ها، سیستم‌‎های دفاعی، سیستم‌های مربوط به غنی سازی و انرژی هسته‌ای مشخص است. با توجه به این موضوع که  این طیف از حملات سایبری با هدف مختل کردن خدمات رسانی به مردم و ضربه زدن به موضوعات امنیتی کشور برنامه ریزی شده اند، باید آن را در زمره نوعی تروریسم دولتی قلمداد کرد که توسط دولت های مخاصم هدایت و پشتیبانی می شود.

واقعیت آن است که حملات سایبری رژیم اسرائیل نشانه استیصال و ضعف این رژیم در مقابله با ایران است. شکست این رژیم در جلوگیری از توافق هسته ای گروه 5+1 با ایران، پیروزی های ایران در رقابت های منطقه ای بویژه در سوریه که باعث تداوم حیات سیاسی بشار اسد متحد استراتژیک ایران در منطقه شده است و همچنین ناکامی دولت ترامپ در تحقق کامل تهدیدات تحریمی خود بویژه تحریم نفتی علیه ایران باعث شده است تا رژیم تروریستی صهیونیستی بدنبال بدیلی برای ضربه زدن به ایران باشد. به نظر می رسد که در مقطع کنونی اقدامات خاموش حملات سایبری آخرین ابزار و حربه رهبران تل آویو جهت مقابله با کامیابی های تهران باشد.

با توجه به تهدیدات نوین رژیم صهیونیستی که بیشتر از نوع تهدیدات خاموش و مخفی هستند تا رد و نشانه ای از خود بر بجای نگذارند، ضرورت دارد تا بر اساس فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری، موضوع پدافند غیرعامل در سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌ها مورد توجه جدی تری قرار گیرد. در شرایط فعلی، جمهوری اسلامی ایران در برابر انواع گوناگون تهدیدات قرار دارد که تروریسم سایبری یکی از نمودهای آن می باشد. پیروزی در جنگ همه جانبه دشمنان مستلزم هوشیاری کامل در تمامی حوزه ها و زمینه ها می باشد.   

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9727081&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25