شهید مجید طالب‌لو

Photo 2020 04 12 09 02 38

شغل: محصل

سن: 17سال

وضعیت تاهل: مجرد

محل شهادت: تهران

تاریخ شهادت: 24 فروردین 1361

 

زندگی‌نامه

در سال 1344 در خانواده‌ای مذهبی در شهر تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدائی را در دبستان جی و دوره راهنمایی را در مدرسه ایرانمهر گذراند و سپس به علت علاقه‌ای که به علوم اسلامی و معارف دینی داشت کتب و جزوات مذهبی را نیز مطالعه می‌نمود و از روی آنها یادداشت بر می‌داشت و با همکلاسی‌هایش درباره این مسائل بحث می‌کرد. در مبارزات تاریخ‌ساز مردم مسلمان ایران فعالانه شرکت جست و همگام با دیگر جوانان و نوجوانان متعهد بر پایه‌های سست حاکمیت طاغوت یورش برد. می‌گفت اگر ما جوانان تظاهرات نکنیم و به خیابان‌ها نریزیم چه کسی می‌خواهد این کشور را از دست اجانب بیرون بکشد.

پس از پیروزی انقلاب بر فعالیت‌های همه جانبه‌اش افزود و علاوه بر فعالیت در مدرسه در سنگر مسجد نیز حضور داشت. پس از تشکیل بسیج مستضعفین به عضویت بسیج مسجد قمر بنی‌هاشم درآمد و آنچنان با اخلاص و از خودگذشتگی مسئولیت‌های محوله را به انجام می‌رساند که در اندک مدتی توجه همه برادران هم‌رزمش را جلب نمود. به منظور شرکت در نبرد حق علیه باطل مشتاقانه خواهان عزیمت به جبهه‌های جنگ بود و از همین رو دوره آموزشی را در پادگان امام حسین (ع) به پایان رساند و در این ایام از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجید و از اینکه می‌توانست رو در روی متجاوزین بعثی قرارگیرد به شدت مسرور بود. جوانی ساده و بی‌آلایش بود و می‌گفت زیبایی انسان نه درکلام بلکه در لباس اوست و بر کلام او نیز جز حق چیزی جاری نبود.

 

شهادتنامه

غروب روز سه شنبه بیست و دوم فروردین 1361 موذن مسجد قمر بنی‌هاشم با ندای الله اکبر مومنین را به نماز فراخواند و صفوف فشرده جماعت نمازگذار در صحن مسجد تشکیل گردید و سکوت و آرامشی ملکوتی فضای مسجد را فرا گرفت .

دل‌ها همه به یاد خدا بود و بر زبانها ذکر او جاری. شهید طالب لو در کنار یکی از یاران بسیجی‌اش در مقابل درب مسجد ایستاده بودند که ناگهان دو نفر از تروریست‌های منافق که سوار بر موتور سیکلت بودند ضمن عبور از جلوی در شهید طالب‌لو و بسیجی همرزمش را به گلوله می‌بندند و سپس با وحشت از صحنه می‌گریزند. پیکر مجروح مجید بر خاک می‌افتد و پدرش بر بالین او حاضر می‌شود و سرش را در آغوش می‌گیرد و آخرین کلمات او را می‌شنود که می‌گوید مادر جان سوختم آخر می‌سوزم نمازم را کی بخوانم. پیکر مجروح مجید را به بیمارستان می‌رسانند و تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد لیکن معالجات موثر نمی‌افتد و مجید در وصال یار ندای حق را لبیک گفته و شهد شیرین شهادت را می‌نوشد.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9059367&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان