شهيد محمدعلی رستمی

شغل : كاسب (بزاز)

سن : 52 سال

وضعيت تأهل: متأهل دارای 2 فرزند

محل شهادت : تهران

تاريخ شهادت : 19 فروردین 1361

زندگينامه ....

در سال 1309 در يكي از روستاهای اطراف تهران چشم به جهان گشود و خواندن و نوشتن را در زادگاهش آموخت. تا 25 سالگي در روستای محل تولدش به كشاورزی و پارچه‌فروشي اشتغال داشت. در اين سن به تهران عزيمت نمود و مغازه بزازی كوچكي دائر كرد و شرافتمندانه به كسب و كار مشغول گشت و با تلاش و پشتكاری پيگيرانه به زندگيش سر و ساماني بخشيد.

مسلماني ساده و باتقوا بود و از كمك به همنوعان و به خصوص خانواده‌های محتاج دريغ نداشت و به شعائر مذهبي احترام مي‌گذاشت و از درآمدی كه از راه حلال به دست نيامده باشد به شدت پرهيز می‌کرد.

چه در دوران اوج‌گيری نهضت اسلامي و چه پس از پيروزی انقلاب اسلامي، در حد توان و قدرت خود در راهپيمايی‌ها و مراسم عبادی و سياسي شركت مي‌كرد و از انقلاب و ولايت فقيه و حاكميت اسلام طرفداري مي‌نمود .

نسبت به انجام تكاليف شرعي مقيد بوده و از پرداخت وجوه شرعيه نيز غافل نمی‌ماند و در كسب نيز جانب عدالت و انصاف را رعايت می‌كرد و از گران‌فروشی و احتكار شديداً بيزار بود. براي فرزندانش پدری مهربان و برای همسرش شوهري شايسته و براي صنف پارچه‌فروشان عضو صادق و متقي بود.

شهادتنامه ....

تروريسم كور منافقين قربانيانش را از ميان همين اقشار بر می‌گزيند و تروريست‌های منافق آنچنان تشنه آدم‌كشی و جنايت هستند كه حتی به عابرينی كه بی‌خبر از هر كجا در حال تردد هستند نيز رحم نمي‌كنند.

در روز نوزدهم فروردين 1361 شهيد رستمی در حال رفتن به دفتر اتحاديه صنف پارچه‌فروشان، جهت گرفتن تأييديه پروانه كسب مغازه‌اش بود كه مورد هدف گلوله تروريست‌های منافق قرار گرفت.

تروريست‌ها كه قصد حمله به دفتر روزنامه صبح آزادگان را داشتند در اين عمل، عابرين را نيز به رگبار بسته و در نتيجه محمدعلي را در سن 52 سالگي به شهادت رساندند.

پزشكی قانونی علت شهادت وی را به شرح زير گزارش كرده است:

«در معاينه محل اصابت گلوله به ناحيه پشت كتف راست دارد و خروج از ناحيه جلو كتف دارد اين گلوله باعث خونريزي داخلي شده و سبب مرگ شده است.»

اين جنايت را چگونه می‌توان توجيه كرد؟ اگر منافقين در ساير ترورها و آدمكشی‌هايشان می‌توانستند با سر هم كردن اتهامات بی‌پايه و خود ساخته، اذهان مشتي هوادار بازی خورده را به انحراف بكشانند، درباره اين جنايت چه می‌توانند بگويند؟ جز اين كه خدمت به ارباب بزرگشان آمريكا حد و مرزی ندارد و هموار كردن راه سلطه آمريكا از روی اجساد امثال شهيد رستمی‌ها می‌گذرد. به راستی چگونه توجه می‌كنند؟

مزار شهيد ، بهشت زهرا ، قطعه 24 ، رديف 140 ، شماره 39


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان