شهيد محمدعلي رنجبربافقي

شهيد محمدعلي رنجبربافقي، درسال 1341 در خانواده‌اي مذهبي و متدين در شهرستان بافق استان يزد ديده به جهان گشود. او دومين فرزند خانواده بود. در سال 1348 وارد مقطع ابتدايي شد و بعد از اتمام دوره راهنمايي به منظور كمك به امر معاش خانواده، ترك تحصيل کرد.

این شهيد بزرگوار؛ انساني متواضع و مهربان بود و به پدر و مادر خود از جان و دل عشق مي‌ورزيد، همچنين هرگز به فكر آسايش خود نبود و در دوران انقلاب نيز، با آن كه سن و سال كمي داشت؛ به صورت فعال در راهپيمايي‌ها و تظاهرات شركت مي‌کرد.

شهيد محمدعلي رنجبربافقي؛ در دوران سربازي، از آنجايي كه جبهه غرب نياز به نيروي بيشتري داشت، به صورت داوطلبانه راهي آذربايجان شد و بعد از سه ماه خدمت در آنجا، به مناطق سرد و كوهستاني كردستان اعزام شده و سرانجام بعد از بيست ماه خدمت صادقانه و حماسه‌آفريني‌هاي ماندگار، در تاريخ 29 دی 1361بر اثر اصابت گلوله، توسط عناصر گروهک‌های ضدانقلاب در منطقه سقز؛ به شهادت رسید.

بخشی از وصیتنامۀ شهید:

مادر جان؛ خيلي خوشحالم كه توانستم جان را فداي يك وجب خاك ايران و ناموسم كنم، هم اكنون اي مادر بر سر قبرم نبايد گريه كني و اشك بريزي؛ مگر اينكه اشك شوق و شادي‌ات را بر سر قبرم بريزي...


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان