شهيد كامران شيخ

شغل : پاسدار كميته انقلاب اسلامي

سن : 21 سال

وضعيت تأهل : مجرد

محل شهادت : خيابان شمشيري ، روبروي پارك

تاريخ شهادت : 18/2/1361

زندگينامه ...

در سال 1340 در يكي از روستاهاي اطراف قزوين به نام شكرناب متولد شد . چهار ساله بود كه به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت نمود و تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در اين شهر با موفقيت به اتمام رساند .

اوج گيري انقلاب اسلامي مصادف با آخرين سال هاي دبيرستان او بود و كامران نيز همچون ديگر جوانان و نوجوانان متعهد به صفوف فشرده امت حزب الله پيوست و ضمن تشكيل جلساتي با شركت برخي از دوستانش كوشيد تا سهم مؤثري در تحثث اهداف انقلاب بر عهده گيرد . در اين زمان مدرسه را رها و همه وقتش را صرف شركت در مبارزه مي كرد و در روزهاي پر شور 21 و 22 بهمن در تصرف مراكز انتظامي و دژهاي رژيم ستمشاهي فعالانه حضور داشت .

پس از پيروزي انقلاب اسلامي به منظور حراست از دستاوردهاي اين نهضت الهي به كميته هاي انقلاب اسلامي پيوست و تا اواخر سال 1358 در اين نهاد انقلابي و جوشيده از بطن امت حزب الله فعاليت نمود . در اواخر سال 1359 به جهاد سازندگي آبيك پيوست و با شور و شوقي وصف ناپذير به روستاهاي اطراف قزوين و كرج عزيمت نمود .

در روستاها علاوه بر فعاليت هاي چشمگير فرهنگي در امور كشت و برداشت محصول نيز روستائيان را ياري مي رساند و منشأ خدمات شايسته اي بود . با مشاهده استضعاف هموطنان روستائيش به فكر تأسيس يك صندوق خيريه افتاد و به اتفاق دوستانش در جهاد ساندگي به اين امر مهم پرداخت و در شهريور همان سال اولين بهره برداري از اين صندوق كه هدفي جز خدمت به كشاورزان نيازمند نداشت ، صورت گرفت .

با آغاز جنگ تحميلي عاشقانه خواهان عزيمت به جبه هاي نبرد حق عليه باطل گرديد و بالاخره موفق شد از طريق ستاد جنگ هاي غير منظم به فرماندهي شهيد چمران به ديار عشق و شهادت اعزام گردد و آنجا با شجاعت از كيان اسلام برابر متجاوزين بعثي دفاع كند .

پس از به راه افتادن اغتشاشات و بلواهاي گروهك هاي ضد انقلابي و به خصوص منافقين در شهرها به تهران بازگشت و از آنجايي كه از ماهيت اين گروهك هاي وابسته به خوبي اطلاع داشت براي مبارزه با مزدوران و تفاله هاي استكبار جهاني مجدداً به كميته هاي انقلاب اسلامي پيوست و تا آخر عمر كوتاه اما پر بار و پر ثمرش در اين نهاد انقلابي به انجام وظيفه و خدمت به اسلام و مسلمين همت گماشت و در كشف لانه هاي فساد تيمي منافقين فعالانهت شركت جست .

شهادتنامه….

شهيد كامران شيخ مي گفت : " مزد جهاد ، شهادت است ." و در اواخر عمر گويي احساس كرده بود كه زمان دريافت اجرتش فرا رسيده است و مي كوشيد تا ديني را نپرداخته نگذارد و از همه جهات آماده پرواز خونين به عرش كبريا باشد . مي گفت به آخر كار رسيده ام و از همين رو دفتر و ساير وسايل صندوق خيريه را به برادران ديگر سپرد و مانند مسافري كه انتظار ساعت حركت را مي كشد ، آماده سفر آخرت گرديد .

صبح روز هيجدهم ارديبهشت در حالي كه به اتفاق سه تن ديگر از برادران عضو كميته انقلاب اسلامي در حال انجام وظيفه بود ، ساعت موعود فرا رسيد . چهار تن از تروريست هاي منافق پس از شناسايي اتومبيل حامل اين عزيزان به آنها نزديك شده و ناگهان به سوي آنها آتش مي گشايد .

در ميان رگبار مسلسل هاي تروريست ها ، كامران شيخ ، حسين علي مرادي ، مصيب يزديان ، قنبر بيات لو ، پاسداران جان بر كف كميته هاي انقلاب اسلامي شهادتي خونبار را پذيرا مي شوند و به جوار حق مي شتابند .

پزشكي قانوني در گزارش خود پيرامون علت شهادت برادر كامران شيخ نوشته است :

" در معاينه علائم زير مشخص است : 1) دو عدد سوراخ ورودي گلوله با حلقه سائيدگي و پاك كننده در ناحيه پشت و كتف راست كه قطر آن حدود 7 ميلي متر است و وضع سوارخ نشان مي دهد كه شليك با زاويه بوده است و نه مستقيم . 2) دو عدد سوراخ به قطر 3 سانتي متر در ناحيه بالاي شكم و پايين شكم كه از سوراخ پاييني گلوله فلزي مچاله شده اي خارج شده و ضميمه پرونده گرديد ... علت مرگ اصابت گلوله از ناحيه پشت ، نوع اسلحه تفنگ (شبيه كلاشينكف و يوزي) و فاصله تيراندازي نسبتاً نزديك مي باشد ."

"کمزد جهاد شهادت است" و جان بهايي است كه بايد در اين راه پرداخت و پيكري گلگون و سوراخ سوراخ وثيقه اين چنين معامله ايست . شهيد كامران شيخ مزد خود را در بستري از خون دريافت كرد و به همراه ديگر مرغان خوش الحان امت به باغ ملكوت پرواز كرد . آوازش خوش و پروازش بلند باد .


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان