فراخوان دومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک»

Index76537

دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» گفت: در بخش ویژه آثار حرفه‌ای را دریافت می‌کنیم که این بخش با دو موضوع شهدای مدافع امنیت و حوادث تروریستی اخیر مثل حوادث ایذه و حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) و .... آثار را دریافت می‌کنیم.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، حمیدرضا افتخاری گفت: دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. این جشنواره امسال دومین دوره خودش را با شعار صدای واقعیت، پژواک حقیقت برگزار می‌کند و هدف از برگزاری آن، احیای ساختار مستند در برنامه‌های رادیویی است، البته برنامه‌هایی که از نظر کیفی ارتقای جایگاهی و قابلیت پخش در جدول پخش شبکه‌ها را داشته باشد.

وی مستند رادیویی را بخش مغفول مانده در این رسانه شنیداری دانست و گفت: جشنواره پژواک یک جشنواره تخصصی برنامه‌های مستند در رادیو است و اهدافی مانند شناسایی و معرفی استعدادها،‌ به‌روزرسانی دانش مستندسازان و ایجاد تنوع در ساختارهای برنامه‌سازی رادیو را دنبال می‌کنیم.

اول بهمن، آخرین مهلت ارسال آثار برای جشنواره است

افتخاری درباره تاریخ ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره گفت: جشنواره عملا از اول مهر با اعلام فراخوان کار خودش را آغاز کرده و مراسم اصلی روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار و برگزیدگان معرفی خواهند شد.

دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک با یادآوری اول بهمن ماه به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار گفت: چهار ماه برای ارسال آثار فرصت داده شده و چون باید زمانی هم برای داوری آثار اختصاص داده شود، ‌به همین خاطر این مدت تمدید نخواهد شد.

آثار را در دو بخش مردمی و حرفه‌ای دریافت می‌کنیم

وی ضمن اینکه از علاقمندان خواست با مراجعه به www.pejvakirib.ir آثارشان را از بخش فراخوان ارسال کنند، گفت:‌ در بخش مردمی، دو گونه آثار را دریافت می‌کنیم که شامل ساختار مستندهای گزارشی و مستندهای روایی است که این دو ساختار مستند برای مخاطب عام و آماتور در نظر گرفته شده و قابل دسترس و راحت‌تر هست. در بخش ویژه نیز آثار حرفه‌ای را دریافت می‌کنیم که این بخش با دو موضوع شهدای مدافع امنیت و حوادث تروریستی اخیر مثل حوادث ایذه و حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) و .... آثار را دریافت می‌کنیم.

افتخاری در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند گفت: در بخش مردمی همه علاقمندان به غیر از برنامه‌سازان صداوسیما که در رادیو مشغول فعالیت هستند، و برنامه‌سازان صداوسیما نیز فقط در بخش حرفه‌ای می‌توانند شرکت کنند.

دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک درباره ملاک‌های داوری برای انتخاب برگزیدگان گفت: برای یک برنامه مستند، ملاک داوری متناسب با ملاک‌های تولید یک برنامه رادیویی است ولی برای آثار جشنواره پژواک، پنج ویژگی شامل پژوهش محور بودن، ژرف‌اندیش وعمق در نگاه به مسائل و موضوعات، وضوح و کیفیت شنیداری خوب، اصالت محتوا و بدیع بودن اثر، کارآیی و رویکرد مناسب در پرداخت به سوژه، ملاک‌های اصلی برای انتخاب یک برنامه مستند در جشنواره است.

شرکت‌کنندگان خارجی

افتخاری درباره اینکه چرا جشنواره بین‌المللی نیست و از شرکت کنندگان خارجی دعوت نشده است گفت: امسال جشنواره پژواک دومین سال خودش را تجربه می‌کند و باید این جشنواره به یک بلوغ ساختاری برسد تا بخش بین‌المللی را به آن اضافه کنیم که امیدواریم در جشنواره پنجم این اتفاق بیفتد.

برگزیدگان جشنواره استخدام رسمی سازمان صداوسیما می‌شوند

وی با اشاره به دستور رئیس سازمان صداوسیما در مراسم اختتامیه جشنواره گذشته درباره تغییر وضعیت استخدامی افراد برگزیده جشنواره گفت: برگزیدگان دوره قبل در سیکل استخدام رسمی سازمان قرار دارند و در این دوره هم اگر مجوز صادر شود همین امتیاز را برای برگزیدگان قائل خواهیم بود.

افتخاری، جشنواره پژواک را محکی برای تولیدکنندگان مستند رادیویی دانست و گفت: از مخاطبان رادیو که علاقمند به کار تولیدات رادیویی هستند می‌خواهم این جشنواره را جدی بگیرند. آثاری که به مرحله داوری راه پیدا کنند از طریق شبکه رادیویی مستند پخش می‌شود و این جشنواره فرصتی است که علاقمندان به تولیدات رادیویی مستند، خودشان را محک بزنند.

دبیر دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک آموزش را بخشی مهم از این جشنواره دانست و تصریح کرد: در سایت مربوط به جشنواره بخش آموزش را راه‌اندازی می‌کنیم تا افرادی که با فضای برنامه‌سازی آشنایی ندارند بتوانند از این طریق، آموزش‌ها را دنبال و برنامه تولید کنند.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

پیام تشکر خانواده شهدای ترور کشور از رئیس جمهور

نامه غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان

تروریست‌های جانی و خطرناک چهره حقوق بشری به خود گرفته‌اند

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

سازمان ملل و ضرورت کنترل و نظارت بر گزارشگران ویژه

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

آیا اروپا چشم خود را به روی ماهیت تهدیدآمیز منافقین باز کرده است؟

نامه غریب‌آبادی درباره مواضع جاوید رحمان

تروریست‌های جانی و خطرناک چهره حقوق بشری به خود گرفته‌اند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

پیام تشکر خانواده شهدای ترور کشور از رئیس جمهور

منافقان جایی در دنیا ندارند

از تیرانا رانده و از کانادا مانده

محاکمه تروریست‌ها مشمول مرور زمان نمی شود

ترور و جنایات گروهک‌های تروریستی تا ابد قابل پیگیری است

نمی‌خواهیم استان درگیر نزاع‌های بین‌المللی شود

مخالفت استان غربی عراق با پذیرش تروریستهای مستقر در مرز با ایران

جلسه دادرسی حقوقی سرکرده گروهک تروریستی تندر

«شارمهد» مسؤولیت حمله تروریستی حسینیه وصال شیراز را برعهده گرفته است

مطالب پربازدید بخش خبر

عکس‌های دیده نشده از وقایع تروریستی دهه۶۰

نمایشگاه عکس «ایران قربانی تروریسم» برای نخستین بار برگزار شد

به همت بنیاد هابیلیان و شهرداری تهران

نخستین نمایشگاه عکس ایران قربانی تروریسم برگزار می شود

اسنادی از شبکه انسانی و نهادهای پوششی منافقین در کانادا

اسامی شرکت‌ها و انجمن‌های پوششی منافقین در کانادا

پارلمان اتحادیه اروپا درباره منافقین؛

آن‌ها متهم به ارعاب، شکنجه و قتل مهاجرین ایرانی هستند!

نمی‌خواهیم استان درگیر نزاع‌های بین‌المللی شود

مخالفت استان غربی عراق با پذیرش تروریستهای مستقر در مرز با ایران

شهریور 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
28
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان