عوامل ترور امام جمعه راسك شهيد مولوي جنگي زهي دستگير شدند

Enfeja1

با اقدامات اطلاعاتي امنيتي فشرده و همه جانبه اي سربازان گمنام امام زمان(عج)، عوامل جنايت پيشه ترور شهيد مصطفي جنگي زهي امام جمعه شهرستان راسك شناسايي و دستگير شدند.

در اطلاعيه اي كه به همين مناسبت از سوي روابط عمومي وزارت اطلاعات صادر شده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

به استحضار ملت شريف ايران مي رساند به دنبال ترور ناجوانمردانه شهيد مولوي مصطفي جنگي زهي از علماي فرهيخته و استكبارستيز استان سيستان و بلوچستان در زمستان سال گذشته، شناسايي عوامل جنايت پيشه اين ترور به طور جدي در دستور كار وزارت اطلاعات قرار گرفت.

اقدامات اطلاعاتي امنيتي فشرده و همه جانبه سربازان گمنام امام زمان (عج) به ويژه در اداره كل اطلاعات استان سيستان و بلوچستان، منجر به شناسايي عوامل اصلي آن جنايت گرديد و با عمليات برق آساي صورت گرفته، تاكنون 15 نفر از تروريست ها و هسته هاي پشتيباني كننده آنها بازداشت شده اند.

اطلاعات به دست آمده نشان دهنده دخالت مثلث شوم سازمان منافقين (در طراحي عمليات)، گرايش هاي انحرافي متصل به وهابيت (در صدور مجوز و انجام عمليات تروريستي)، كمك هاي مالي برخي كشورهاي مرتجع منطقه تحت حمايت آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي در آن اقدام تروريستي مي باشد.

وزارت اطلاعات با عرض تسليت مجدد به بازماندگان آن شهيد به خون خفته، هشدار جدي به عوامل پشت پرده آن ترور ناجوانمردانه و ضمن اعلام اين كه هرگز نقش هيچ يك از اضلاع خبيث اين جنايت را از ياد نخواهد برد و در موقعيت مناسب به اقدام مقتضي خواهد پرداخت، با قاطعيت تاكيد مي نمايد با هرگونه سناريويي براي فريب افكار عمومي و غائله آفريني برخورد قاطعانه خواهد نمود.

گفتني است، مصطفي جنگي زهي كه پيش از شهادت نيز از يك سوء قصد مسلحانه جان سالم به در برده بود، از جمله روحانيون طرفدار انقلاب اسلامي و از حاميان وحدت شيعه و سني در منطقه به شمار مي رفت. وي ساعاتي پيش از ترور در حمايت از سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبني بر حضور گسترده در انتخابات گفته بود «اطاعت از رهبر و شركت در انتخابات واجب شرعي است.»

در آخرين مورد از تهديدات صورت گرفته توسط عوامل استكبار، در سال 89 تعدادي از عوامل گروهك ريگي با حمله به خانه وي قصد ترور اين بسيجي بصير را داشتند كه عمليات آنها ناكام ماند. مولوي جنگي زهي حتي پس از ربودن پسرش به دست عوامل وهابي نيز حاضر به كوتاه آمدن در دفاع از انقلاب اسلامي نشد و بارها اعلام كرده بود كه شهادت در راه انقلاب اسلامي را يك افتخار بزرگ مي داند.

بنابراين گزارش مولوي مصطفي در جايگاه امام جمعه شهرستان راسك فرمانده دسته رزمي بسيج بود و معتقد بود كه «يك بسيجي بايد همواره مطيع فرمان ولي امر باشد» و بر بصيرت مردم منطقه بسيار تاكيد مي كرد.

وي در يكي از سخنراني هاي خود كه خشم بدخواهان انقلاب را شعله ور كرد، گفته بود: امروز ما رهبري داريم كه بر همه چيز آگاه است و مسائل منطقه را به خوبي رصد مي كند و همين آگاهي «امام خامنه اي» است كه ما را از شر شياطين حفظ كرده است.

گفتني است، مولوي جنگي زهي بعد از نماز جمعه در يكي از روزهاي زمستان سال گذشته در مسير بازگشت به خانه توسط راكبان دو دستگاه موتورسيكلت ترور و به درجه شهادت رسيد


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان