عشاير،‌ علما و دانشجويان عراقي خواهان اخراج منافقين از عراق شدند

 

Demo2

در تظاهرات گسترده‌اي که با حضور هزاران تن از دانشجويان، علماي ديني و عشاير عراق در مقابل پادگان منافقين در شهر بعقوبه واقع در شمال عراق برگزار شد، شرکت‌کنندگان خواهان اخراج منافقين از خاک عراق شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني هابيليان(خانواده شهداي ترور کشور) به نقل از سايت خبري صوت‌الحريه این تظاهرات در راستای اصرار عراقی ها بر ضرورت برآورده شدن خواسته شهروندان از سوی دولت عراق و اجرایی شدن مصوبه مجلس مبنی بر اخراج عناصر این سازمان تروریستی از خاک عراق صورت گرفت.

بر پايه اين خبر تظاهرات کنندگان همچنین از دولت عراق درخواست کردند رهبران جنایتکار این سازمان را به دلیل دست داشتن در سرکوب انتفاضه شعبانیه علیه نظام صدام در سال 1991 و قتل هزاران نفر از مردم عراق در عملیات نظامی در حمایت از صدام به دادگاه بکشاند.

اين خبر مي‌افزايد: در این تظاهرات جمع انبوهی از شهروندان به خصوص عشاير و چهره های برجسته شرکت کردند و در بیانیه پایانی از دولت درخواست نمودند این پادگان را بسته و گروه تروریستی منافقين را از عراق اخراج کنند.

به گفته خبرنگاران شبکه های ماهواره ای و رسانه های جمعی، عناصر این گروهک با پرتاب سنگ به سمت تظاهر کنندگان موجب زخمی شدن تعدادی از آنها شدند.

اين خبر همچنين مي‌افزايد: این تظاهرات یکی از ده‌ها تظاهراتی است که توسط عشایر، دانشجویان و علمای دینی سازماندهی شده و هدف از برگزاری آن درخواست اجرای مصوبه مجلس نمایندگان عراق مبنی بر اخراج این سازمان از خاک این کشور و فاش ساختن فشارهای آمریکا جهت ابقای این سازمان در خاک عراق برخلاف خواسته مردم عراق بوده است.

آخرین تظاهرات برگزارشده در این مکان، به ماه نوامبر گذشته بر می‌گردد که در آن عناصر این سازمان شعارهایی را علیه مردم عراق و مرجعیت دینی سر دادند و دولت مالکی را در خصوص اجرایی کردن مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج آنها از خاک عراق، به چالش کشاندند.

شايان ذکر است هوشيار زيباري، وزیر امور خارجه عراق نیز تاکنون بیش از این چندین بار اعلام کرده که تصمیمات لازم در خصوص این سازمان از سوی پارلمان عراق اتخاذ شده و در مورد اجرایی شدن آن نیز تصمیم گیری خواهد شد.

 

 

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9235180&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان