شهید کیومرث کرمی

Karami Kiyomarsزندگينامه

هم زمان با شکوفایی طبیعت در اولین روز فروردین سال 1333 پا به عرصه گیتی نهاد و تحت سرپرستی پدری دلسوز و مادری مهربان پرورش یافت . او در نوجوانی با جدیت و تلاش به تحصیل پرداخت و پس از طی دوران متوسطه در دانشگاه پذیرفته شد و بعد از طی چهار سال تحصیل در دوره عالی موفق به اخذ درجه لیسانس در رشته اقتصاد گردید . آنگاه به خدمت سربازی اعزام و در سال 1356 دوران سربازی را هم نیز به پایان رساند.

انقضای خدمت سربازی کیومرث با اوج گیری مجدد نهضت اسلامی به رهبری قلب تپنده امت اسلامی هم زمان شد و او نیز همانند سایر آحاد مردم مسلمان و بپا خاسته در صحنه تظاهرات و راهپیمایی ها حضور یافت و علیه رژیم ددمنش و لجام گسیخته شاه به مبارزه پرداخت ، تا این که بنا به خواست خدا و رهنمودهای حرکت آفرین امام و همت تمامی مردم خداجو و شهید پرور ، نظام کهنه و پوسیده ستمشاهی از هم گسیخت و نظمی نوین ، انقلابی و مردمی با محتوای اسلامی در میهن مستقر گشت .

هنوز دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که جنگ تحمیلی رژیم بعثی – صهیونیستی به عنوان حلقه ای دیگر از سلسله توطئه های امپریالیسم جهانی به راه افتاد و برادر کرمی که منقضی خدمت سال 56 بود توانست در تاریخ 5 مهر 1359 فعالانه در جبهه های ستیز حق علیه باطل حضور یابد و مدت 6 ماه را مشتاقانه در آنجا به تلاش و کوشش در جهت دفاع از میهن و انقلاب اسلامی بپردازد .

در فاصله شش ماهی که شهید کرمی در جبهه به سر می برد ، متأسفانه پدرش در نبود وی دار فانی را وداع گفت و از این پس مسئولیت سرپرستی خانواده بر عهده وی که پسر ارشد خانواده محسوب می شد ، قرار گرفت . از این زمان به بعد کیومرث در شرکت حسابرسی بنیاد مستضعفان مشغول کار شد تا هم دین خود را نسبت به مردم مستضعف ادا کرده و هم هزینه های زندگی خانواده اش را تأمین نماید ، ولی هنوز چند ماهی بیشتردر این شرکت خدمت نکرده بود که ...

شهادتنامه

بعدازظهر بیستم مرداد ماه سال 1360 در حالی که پس از یک روز کار و تلاش به خانه باز می گشت به جرم این که پیراهن ساده ای بر تن و شلوار و پوتین سربازی به پا داشت مورد سوء قصد دو تن از تروریست های منافق قرار گرفت و در اثر اصابت گلوله ای که از ناحیه راست به طرف قلب سرشار از ایمانش نشانه رفته بود به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

Karami Kiyomars1پزشکی قانونی در گزارش خود در این باره می نویسد:

" ... در معاینه علائم زیر مشخص است : 1) سوراخی دایره ای شکل به قطر تقریبی 5 میلیمتر در وسط دو پستان روی جناق سینه که با میله فلزی مسیر آن بررسی شد . 2) سوراخ خروجی در پهلوی چپ در ناحیه دنده پنجم به قطر تقریبی 8 میلیمتر با حاشیه منظم . 3) سوختگی مقطعی در پهلوی راست با توجه به شرح فوق علت مرگ اصابت گلوله از جلو به عقب و از راست به چپ تعیین می شود ... "

نحوه زندگی و شیوه به شهادت رسیدن کیومرث کرمی خود به تنهایی گویای واقعیات بسیاری است . از یک طرف سرگذشت غم انگیز زندگی و حماسه شهادت شان عمق نفوذ و اصالت انقلاب اسلامی و ایثار ، خلوص ، صفا و صمیمت نیروها و حامیان آن را بی پرده بیان می کند و از طرف دیگر چهره ناپاک ، پلید ، ضد بشری و جهانخواری دشمنان و قساوت و سنگدلی مزدوران داخلی و خارجی آنان را بر ملا می سازد .

راستی کوردلان منافق چه جوابی در مقابل این خون های به ناحق ریخته در پیشگاه خدا خواهند داشت و چگونه خود را برای ارتکاب یک چنین جنایاتی توجیه کرده اند و چه احمق تر و جاهل ترند سران آنان که به خیال خام و نیت پلید خود می خواهند با بهره برداری از این خونریزی ها زمینه را برای بازگشت قدرت های سلطه گر به میهن اسلامی و درهم شکستن مقاومت و اراده امت حزب الله آماده کنند .

بی تردید اکنون این خون های پاک در بستری از شعور و آگاهی در رگ های تک تک فرزندان اسلام جوششی دیگر یافته است و انقلاب اسلامی و نظام منبعث از آن را بیمه کرده است و اکنون می رود تا بنابر اراده و مشیت الهی تا برچیدن بساط ظلم و بیدادگری در همه عالم و ظهور عدل منتظر حضرت مهدی (عج) به پیش رود و انشاءالله دراین مسیر حرمت خون شهیدان از هر گزند و توطئه ای محفوظ و در امان خواهد ماند .

مزار شهید : بهشت زهرا ، قطعه 24 ، ردیف 89  ، شماره  34


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10290309&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان