شهید مسعود امیری مقدم

Masood Amiri Moghadamسال ۱۳۳۸ در شهر مقدس مشهد چشم به دنیا گشود. از کودکی استعداد و هوش سرشار خود را در فراگیری قرائت قرآن مجید و انجام فرائض مذهبی به خوبی ابراز نمود. در دوران تحصیل از شاگردان ممتاز به شمار می‌آمد و از سال‌های آخر دبیرستان به مطالعه کتب مذهبی و فعالیت‌های سیاسی علاقمند گردید.

دوران تحصیلات دانشگاهی برادر امیری با اوج گیری انقلاب اسلامی هم زمان شد و او با تمام توان در صحنه مبارزات علنی علیه رژیم منفور پهلوی حضور یافت و نقش مؤثری را در راه اندازی تظاهرات و اعتصابات دانشجویی به عهده گرفت. همچنین وی در این دوران به پخش و تکثیر اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی امام امت، خمینی بت شکن، پرداخت و با شرکت فعال در جریان راهپیمایی‌های میلیونی مردم بپا خاسته پیوند خود را با امت حزب الله مستحکم نمود.

شهید امیری پس از پیروزی از زادگاهش به تهران عزیمت نمود و تحصیلات عالیه خود را در رشته جامعه‌شناسی در دانشگاه تهران دنبال کرد. وی از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی بود.

با شروع جنگ تحمیلی دشمن بعثی‌صهیونیستی علیه انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و میهن اسلامی برادر مسعود امیری مقدم راهی جبهه‌های جنوب و غرب کشور شد و همگام با هم‌رزمانش به نبردی بی‌امان در مصاف با کفار متجاوز بعثی پرداخت.

شهادت‌نامه...

سرانجام یک روز هنگامی که برادر امیری با موتور سیکلت از خیابان مزین الدوله می‌گذشت، توسط دو تن از منافقین تروریست متوقف می‌شود. آنان با نشان دادن کارت جعلی کمیته و تهدید با سلاح کمری از وی می‌خواهند که به کنار خیابان جهت بازرسی و ارائه کارت شناسایی برود. اما به محض پیاده شدن، ناجوانمردانه با شلیک چند گلوله او را هدف قرار داده و به شهادت می‌رسانند و بلافاصله پس از سرقت موتورسیکلت وی با عجله و اضطراب که ناشی از ترس و وحشتشان بود، از منطقه می‌گریزند.


  • لطفی

    گزارش

    یادش بخیر بیشتر فکر می کردم که در جبهi شهید شدند ایشان دانشجوی فعال حزب الهی به تمام معنی پرشور ومقاوم بودند از اعضای انجمن اسلامی دانشکده علو اجتماعی دانشگاه تهران چه انسان مومن وشریفی تا حالا گمان فکر میکردم جبهه شهید شدنددر حالیکه منافقین شناسایی وسپس ترور کردند خدا رحمت کند انسان بسیار محترم وبا صفایی بود.

    حدود 1 سال قبل
    دوست دارم 0 پاسخ

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9931915&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان