شهید محمود خسروی

Khosravi Mahmoodزندگينامه

سال 1341 در شهرستان بروجرد پا به دنیا گذاشت و دوران کودکی را در همانجا به سر برد . هشت ساله بود که به همراه خانواده به تهران مهاجرت نمود و در یکی از محلات جنوب شهر سکونت یافت . او تحصیلات ابتدایی و دوره راهنمایی را در مدارس حوالی میدان خراسان با موقیت به پایان رساند و سال اول نظری بود که با خانواده به کوی کن رفت و در آنجا اقامت گزید . انتقال محل مسکونی به کوی کن هم زمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود و محمود از این زمان فعالیت های سیاسی – مذهبی خود را با شرکت در انجمن اسلامی مدرسه و کانون اسلامی کن و چندی بعد در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منطقه 2 تهران آغاز نمود .

وی با روحیه خستگی ناپذیر و با طراوت و شور بسیار روزها در مدرسه با حرکات توطئه آمیز عناصر گروهک های منحرف والتقاطی به مقابله برمی خاست و شب ها به پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی مشغول می شد و ایام تعطیل (حتی در ماه مبارک رمضان) تحت پوشش جهاد به فعالیت سازندگی می پرداخت و این همه درحالی بود که او همچنان به طور جدی دوران تحصیلی را هم پشت سر می گذاشت و با موفقیت مراحل مختلف آن را طی می نمود .

محمود تابستان سال 1360 دوره متوسطه را با موفقیت به پایان رساند و جهت استخدام در سپاه پاسداران اقدام نمود تا در این ارگان انقلابی و مردمی در خدمت اسلام و امت شهید پرور انجام وظیفه نماید . او فردی مستدل و منطقی در بحث و مقاوم و استوار در عمل بود . در کارهای خیر پیشقدم و در مقام رفاقت و دوستی بی ریا و صمیمی برخورد می کرد . در پایان زندگی کوتاه ولی پر برکتش از حالت روحی خاصی برخوردار شده بود به نحوی که شب قبل از شهادتش هنگام پاسداری به برادران همرزم در مورد احساس خود گفته بود که "من فکر می کنم فردا اتفاق خاصی خواهد افتاد."

شهادتنامه

چند روزی بود که صبح ها در محل بانک دولت به کار مشغول بود و به جای یکی از دوستان خود که در مسافرت به سر می برد به حفاظت از آن محل می پرداخت . در همین ایام بود که یک روز صبح چهار تن از منافقین در حال تردد از خیابان های کوی کن با مشاهده وی که در مقابل بانک به نگهبانی پرداخته بود به قصد سرقت سلاحش به جلو می آیند و از وی تقاضای آب می کنند ، در این هنگام شهید به داخل بانک رفته و برای آنان یک لیوان آب می آورد که ناگهان با شلیک سلاح های مزدوران که به سمتش نشانه رفته بودند، مواجه می شود.

در اثر اصابت گلوله ها، نقش بر زمین شده و تروریست ها از محل می گریزند و لحظاتی بعد پیکر پاک وی در حالی که خون سرخش کوچه و خیابان اطراف را عطرآگین کرده بود به اورژانس کن منتقل می شود، ولی در بین راه دعوت حق را لبیک گفته و شهادت را با کمال اشتیاق پذیرا می گردد.

در گزارش معاینه جسد در مورد چگونگی به شهادت رسیدن وی پزشک قانونی چنین اظهار نظر می کند :

" ... در معاینه در پهلوی چپ در فاصله 2 سانتی متری پستان چپ سوراخی با حاشیه سوخته و حلقه سائیدگی به قطر تقریبی 8 میلیمتر که جای ورود گلوله است مشاهده می شود . قفسه سینه باز شده گلوله پس از آسیب ریه و قلب به سمت عقب رفته و از ناحیه پشت و راست قفسه سینه ... خارج شده است ... بر روی کتف چپ سوارخ ورودی گلوله دیگری به قطر 7 میلیمتر با حاشیه سوخته و حلقه سائیدگی وجود دارد که وارد قفسه سینه شده و پس از آسیب ریه از زیر بغل راست خارج و پس از سوراخ کردن عضله در سر بازوی راست از سمت خارجی بازو بیرون رفته است ، سوراخ خروجی به قطر تقریبی 2 سانتی متر می باشد . علت مرگ اصابت گلوله از سمت چپ قفسه سینه و خروج آن از سمت راست می باشد ، فاصله تیراندازی نزدیک و کمتر از پنج متر است ... "

محمود به مقامی محمود نایل گردید و محققاً خون پاک فرزندان ایثارگر امت حزب الله و پیروان شیفته قرآن و عترت رسول الله (ص) و سربازان جانباز نایب بر حق بقیة الله (عج) همچون رودی پر برکت در مسیر وصال به اقیانوس بی منتهای فضل الهی در بستری از زمین های بکر و بارور ، لاله خواهند رویاند و لاله ها به هنگام وزیدن بادهای بهاری سرود فتح و پیروزی و غلبه نهایی متقین و مستضعفین را بر مفسدین و مستکبرین با صدایی پر طنین خواهند خواند .


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9201162&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان