شهید علی ولی‌پور گودرزی

A Vlipor Q

شهید علی ولی‌پور گودرزی سال1337 در تهران بدنيا آمد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای خدمت به مردم به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. بارها به جبهه اعزام شد و در آزادسازی سوسنگرد مجروح شد اما مجروحیتش مانعی برای فعالیت‌های انقلابی‌اش نبود. سرانجام در 21دی1360 در خيابان عباس آباد تهران توسط عناصر گروهک تروريستی مجاهدين خلق (منافقین) مورد سوءقصد واقع شد و به شهادت رسید.

 

شهید علی ولی‌پورگودرزی 10مرداد1337 در تهران، در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم تجربی در دبیرستان دکتر شهابی(شاهپور سابق) گذراند. دوران جوانی‌اش مصادف با روزهای اوج‌گیری انقلاب اسلامی بود و شهید نیز مانند خیل عظیم مردم به مبارزه با رژیم شاهنشاهی پرداخت. وی در پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی(ره) و تظاهرات علیه رژیم پهلوی حضوری فعال داشت تا جایی که بارها ساواک قصد دستگیری‌اش را داشت؛ اما شهید ولی‌پورگودرزی همیشه زیرکانه از دست پلید نیروهای امنیتی طاغوت می‌گریخت.

 

شهید ولی‌پور گودرزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از اولین کسانی بود که وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و از نیروهای ویژه برای حفظ امنیت در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی بود. پس از بازگشت دکتر چمران از لبنان، با ایشان آشنا شد و با ناامن شدن خرمشهر به همراه دکتر چمران برای آزادسازی سوسنگرد شتافت. در آن عملیات از ناحیه پا مجروح گردید و برای مداوا به تهران بازگشت؛ اما مجروحیتش مانعی برای فعالیت‌های انقلابی‌اش نبود و مدتی که برای درمان مجروحیت در تهران بود، در مسجد طالقانی واقع در زعفرانیه کلاس‌های ایدئولوژی و اسلحه‌شناسی برگزار نمود. شهید علی ولی‌پور گودرزی علاوه‌بر حضور در حماسه آزادسازی سوسنگرد در جبهه‌هایی همچون خرمشهر، دهلاویه، کردستان و مناطق غربی کشور همواره یار و همراه شهید چمران بود. شهید در سال 1359 ازدواج کرد که ثمره این ازدواج یک دختر است.

 

بارها منافقین قصد ترور شهید علی ولی‌پورگودرزی را داشتند؛ اما ایشان با عزمی راسخ به کار و فعالیت خود ادامه داد تا سرانجام در تاریخ  21دی1360 زمانی که برای انجام مأموریتی اقدام کرده بود توسط گروهک تروریستی منافقین در خيابان عباس آباد تهران به فیض شهادت نائل آمد.

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9898079&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شهید استان تهران

شهید علی ولی‌پور گودرزی

گفت‌وگو با خانواده شهید علی ولی‌پور گودرزی

روایتی از زندگی محافظ آیت الله سیدمحمد خامنه‌ای

رابرت فانتینا، نویسنده و فعال حقوق بشر آمریکایی

امنیت آلبانی و بالکان زیر چکمه تروریست ها

شهید استان گیلان

شهید طالب کاظمی

گفتگو با همسر شهید پورجعفری

طوری شهید شد که اثری از او باقی نماند

مجید مربایان؛ بنیاد هابیلیان

تروری برای پوشاندن تروریسم

ابوالحسن سلطانی‌زاده تحلیل‌گر سیاسی

تروریسم ادراکی و راهکار مقابله با آن

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان