شهید سیف‌الله عبدالکریمی

Abdolkarimi Seif

شغل: نماینده مردم شهرستان لنگرود در دفتر حزب

تاریخ تولد: سال 1321

محل تولد:  قریه کومله

تاریخ شهادت: 7تیر1360

محل شهادت: دفتر حزب جمهوری اسلامی

شهید سیف‌الله عبدالکریمی در سال 1321 در یک خانواده کشاورز در قریه کومله متولد شد. بعد از پایان دوره ابتدائی به علت اشتیاق به یادگیری علوم دینی، زادگاهش را به قصد قم ترک کرد. وی نزد آیت‌الله محمدی گیلانی و آیت‌الله منتظری و انصاری شیرازی و شهید بزرگوار مطهری و دکتر مفتح کسب فیض کرد و در سال 1342 در دانشکده الهیات دانشگاه تهران پذیرفته شد. او به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط داشت. دوران تحصیلات دانشگاهی را با نمرات عالی پشت سر گذاشت. در مقطع فوق لیسانس در رشته فلسفه و حکمت شاگرد ممتاز دانشگاه شناخته و معرفی شد. در سال 1350 به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در شهرستان لاهیجان مشغول خدمت شد. وی مبارزات خود را از همان سال‌ها گسترش داد و در جلسات و انجمن‌های مذهبی شرکت می‌کرد. ساواک نیز مرتب او را احضار می‌نمود و مانع فعالیتش می‌شد. در مدرسه عالی گیلان (لاهیجان) درس‌های معارف اسلامی و تاریخ تمدن ایران را تدریس می‌کرد. در سال 1354 به دانشگاه مشهد انتقال یافت و در مدت کوتاهی در جلسات و انجمن‌ها شرکت می‌کرد و بعد از یک سال او را اخراج کردند و روانه لاهیجان شد. به‌دلیل علاقه زیاد او به تعلیم و تربیت، شجاعانه با مشکلات برخورد می‌کرد و یک‌سال قبل از انقلاب جهت رساندن پیام امام فعالانه کوشش می‌کرد.

پس از پیروزی انقلاب، مسئول کمیته انقلاب اسلامی لنگرود بود و مجدداً جهت تدریس به دانشگاه مشهد رفت و در گروه مبانی و تشیع و ادیان مذاهب دانشگاه الهیات و معارف اسلامی مشهد مشغول شد. او با خواست مردم و دعوت مردم شهرستان لنگرود به‌ عنوان نماینده آن‌ها به مجلس راه یافت. سیف‌الله عبدالکریمی اهل عمل بود. اقدامات وی در جهت رفاه حال مردم شهر و روستا از جمله قیمت برگ سبز چای رفوغان و حفر چاه‌های آب جهت آبیاری مزارع برنج، پیگیری احداث و اتمام جاده لنگرود به کومله، برقراری تلفن خودکار بین بخش‌های کومله با سایر شهرهای ایران و برق‌رسانی روستاهای شهرستان لنگرود مثال‌زدنی است. او بارها در سخنرانی‌هایش عنوان می‌نمود که شهادت را احساس می‌کند و امیدوار است به این آرزو برسد.

سرانجام سیف‌الله عبدالکریمی در فاجعه جان‌گداز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست‌ گروهک تروریستی منافقین به همراه 72 تن از یاران با وفای خود به شهادت رسید.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9263656&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان