شهید سجاد یادگاری‌ تبت

Shahid Sajad Yadegari

شهید سجاد یادگاری‌ تبت در سال 1367 در خانواده‌ای متوسط و مؤمن در ارومیه دیده به جهان گشود. دوره ابتدایی را در مدرسه راه نور به پایان رساند و بعد از آن نیز دوره راهنمایی را در مدرسه شهید باکری و دوره دبیرستان را در دبیرستان مصطفی خمینی ادامه داد. شهید در دوران تحصیل به مهارت‌های صنعتی و فنی نیز علاقه داشت، به همین‌دلیل به فراگیری مهارت جوشکاری پرداخت. او عضو بسیج پایگاه شهید مفیدفر نیز بود و در فعالیت‌های بسیجی شرکت می‌کرد. شهید یادگاری تبت برای ادامه تحصیل در امتحانات حوزه علمیه نیز شرکت کرده بود.

او در 18فروردین1386 به خدمت سربازی اعزام شد و آموزش را در پادگان کهریز شهرستان ارومیه به پایان رساند و بعد از پایان دوره آموزشی و تقسیم‌شدن به شهر تازه‌شهر از توابع شهرستان سلماس اعزام شد و در پادگان امام سجاد(ع) شهر تازه‌شهر شروع به خدمت سربازی کرد. شهید یادگاری‌تبت ارادت خاصی به خانواده، نسبت به پدر و مادر و خواهرش داشت. او در هیچ ‌زمانی از احترام نسبت به خانواده و فامیل غافل نمی‌شد و همیشه تک‌تک فامیل را یاد می‌کرد و در هر شرایطی که بود سعی می‌کرد به دیدار فامیل برود و در مشکلات و در کارهایشان آنها را یاری کند. این شهید بزرگوار ارادت خاصی به ائمه اطهار(ع) بخصوص حضرت ابوالفضل(ع) داشت. همچنین وی به حضرت علی(ع) علاقه خاصی داشت. این شهید ترور به دعای کمیل علاقه فراوان داشت و همیشه شب‌های جمعه دعای کمیل را از تلویزیون دنبال می‌کرد و در هنگام خواندن دعای کمیل آنچنان اشک می‌ریخت انگار که ابرهای بهاری گریه می‌کنند. او به حلال و حرام و ساده‌زیستی تأکید داشت. از حسد و تکبر نسبت به دیگران دوری می‌جست و در این باره می‌گفت: آدمی نباید خود را از دیگران برتر و بالاتر بپندارد و در رفتار و کردار و گفتارش دیگران را تحقیر کند. شهید یادگاری‌ تبت بسیار تاکید داشت که در دنیا باید کارها را برای آخرت انجام داد تا با دست پر در پیشگاه خدای متعال حاضر شویم.

وی در 19تیر1386 به همراه چند تن از همرزمان و فرمانده برای گشت‌زنی به مناطق مرزی شهرستان سلماس به منطقه خورخورا می‌روند و در زمان برگشت به پادگان به کمین گروهک تروریستی پژاک می‌افتند و در سه‌راهی خورخورا در ساعت10 شب درگیر می‌‌شوند و این درگیری تا3 نیمه‌شب ادامه می‌یابد. شهید یادگاری‌تبت از ناحیه پا و سر بر اثر ترکش نارنجک مجروح می‌شود ولی به علت خونریزی شدید در بیمارستان سیدالشهدا (ع) شهر سلماس به درجه رفیع شهادت نائل می‌آید.


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان