شهید رمضان صالحی میان‌آباد

 Hdmi

شغل: کارگر

تاریخ تولد: 2فروردین1351

محل تولد: گرگان

تاریخ شهادت: 14فروردین1372

محل شهادت: مهاباد

محل دفن: امامزاده عبدالله

طول حیات: 21سال

شهید رمضان صالحی میان‌آباد 2فروردین1351 در روستای میان‌آباد از توابع شهرستان گرگان چشم به جهان گشود و در دامان خانواده‌ای پرمهر و زحمتکش پرورش یافت. از آنجایی که در ماه رمضان به دنیا آمده بود نامش را رمضان گذاردند. مادر و پدرش کارگری ساده بودند و به دلیل اینکه در روستا کار کم بود به شهرستان گرگان کوچ کردند. دبستان را در مدرسه‌ای در شهرک فرهنگیان با موفقیت به پایان رساند، سپس به دلیل مشکلات اقثصادی خانواده ترک تحصیل کرده و در کنار پدر مشغول به کار شد.

وی پس از پیروزی انقلاب در تشکیلات انجمن اسلامی و بسیج فعالیت فراوانی داشت. فرائض دینی را به جا می‌آورد و در مراسم جشن و سوگواری ائمه‌(ع) شرکت می‌کرد. از آنجایی که مادرش هم کارگر بود در اوقات فراغت همراه مادر سر زمین‌های مردم پابه‌پای مادرش کار می‌کرد.

هنگامی که موعد سربازیش فرا رسید، حدود 20ماه از طریق سپاه در شهر مقدس قم خدمت کرد، سپس او را به شهرستان مهاباد منتقل کردند. حدود یک ماه در شهر مهاباد در کنار همسنگری‌های خود دلاوری و رشادت نمود تا اینکه در تاریخ 14فروردین1372 در شهرستان مهاباد و در حین گشت‌زنی بر اثر اصابت گلوله ضدانقلابیون از ناحیه پشت و کمر به درجه رفیع شهادت رسید.

مادر شهید رمضان صالحی میان‌آباد تعریف می‌کند: « پس از گذشت پانزده روز از شهادت پسرم برای زیارت به حرم امام‌خمینی(ره) رفتم، زیارت کردم و نماز خواندم. پس از نماز با امام درد دل می‌کردم  و می‌گفتم که آقا جان من که برای انقلاب کاری نکردم، هیچ چیز هم نداشتم که برای انقلاب بدهم. حال که پسرم شهید شد، تو نیز این شهید را از من قبول کن و از خداوند هم بخواه که این قربانی را قبول کند.

وقتی به گرگان بازگشتم، یک روز بعد از ظهر پنجشنبه قبل از اینکه سرمزار پسرم بروم، لحظه‌ای به خواب رفتم و در عالم خواب دیدم که امام‌خمینی(ره) وارد منزلمان شد و نشست. چادرم را سر کردم و گفتم که آقا جان صبر کنید تا چای بیاورم، امام گفت: « نه دخترم چای نمی‌خوام، فقط آمده‌ام که هم تسلیت بگم، هم بگویم آن چیزی که خواستید قبول شده است.» امام بلند شد و از منزل  ما رفت و من از خواب بیدار شدم.»

پیکر پاک و مطهر شهید رمضان صالحی میان‌آبادی در میان غم و اندوه مردم گرگان تشییع و در امامزاده عبدالله گرگان به خاک سپرده شد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10345784&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

کانون هابیلیان

قاسم آذر ارجمند

به بهانه روز کارگر

همراه کارگر یا قاتل کارگر؟!

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد

انهدام یک تیم تروریستی در جنوب‌شرق کشور

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان