شهید حاجی‌قلی‌زاده خدمتگزار مردم بود

HAJI

هر چند اینجانب لیاقت اظهارنظر در رابطه با خصوصیات شهدا را ندارم؛ اما بعنوان ادای دینی که برعهده‌ام هست و حقی که از این شهید بزرگوار بر گردن دارم بخشی از خصوصیات او را که در مدت دوستی 18ساله‌ام با ایشان دیده‌ام برایتان بازگو می‌کنم:

شهید حاجی‌قلی‌زاده و خدمت به مردم و اقشار آسیب‌پذیر جامعه:

شهید حاجی‌قلی‌زاده زندگی و خانواده وکلاً عمر خودش را وقف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده بود. در خدمت کردن به آحاد مردم شب و روز نمی‌شناخت. ایشان علاقة خاصی به شغلش داشت و از خدماتی که به مردم می‌کرد لذت می‌برد. بارها از شهید شنیدم که می‌گفت: «هر چقدر به مردم آسیب پذیر و محروم خدمت می‌کنم، همین قدر هم از کارم لذت می‌برم.»

حاجی عاشق خدمت به مردم بود. بارها نسبت به این کارهایش اعتراض کردم چون واقعا زمان استراحت از ایشان سلب شده بود؛ اما شهید حاجی‌قلی‌زاده همیشه می‌گفت فرصت برای استراحت بعد از بازنشستگی و بعد از مرگ زیاد هست. فرصت خدمت به مردم ناچیز است اگر گرهی از کار این مردم باز شود شاید بخاطر دعای‌شان در قیامت نزد خدای متعال و شهدا روسفید باشم.

حاجی به مسئول دفترش تأکید کرده بود که افراد کهنسال و اشخاصی که از روستاهای دور افتاده برای حل مشکلات به دادسرا و نزد وی می‌آیند پشت در نگه ندارد و بدون نوبت به اتاق کار ایشان راهنمایی کند.

عدالت در احقاق حق مردم:

شهید حاجی‌قلی‌زاده مرد ولایی و پیرو ولایت مطلقه فقیه بود و در قضاوت خود با شهامت و شجاع وعادل بود. در احقاق حق مظلومین از هیچ‌کس واهمه و هراسی نداشت و در جهت اجرای عدالت در جامعه فقط خدا و رضایت مردم سرلوحه کارهای ایشان بود. او به هیچ‌وجه از تهدیدها نمی‌ترسید و به سفارشات ترتیب اثر نمی‌داد. تلاش‌های شبانه روزی و دغدغه ایشان فقط اجرای عدالت در جامعه و احقاق حق بود و بارها می‌گفت که من برای اجرای عدالت در جامعه به وظایف شرعی و قانونی خودم عمل می‌کنم شاید مورد قبول و رضایت خداوند متعال قرار گیرد. شهید حاجی‌قلی‌زاده در خدمت کردن به مردم در اجرای عدالت به هیچ‌وجه خسته نمی‌شد و در قضاوت کردن عدالت و بی طرفی را میان طرفین پرونده کاملا رعایت می‌کرد و در قضاوتش دوست، آشنا و فامیل و غیره نمی‌شناخت.

اقدامات خیرخواهانه:

شهید حاجی‌قلی‌زاده علاوه بر انجام وظایف قانونی که بر عهده دادستان عمومی و انقلاب بود، اقدامات و کارهای خیرخواهانه که در حیطه وظایف قانونی او نبود، انجام می‌داد .حاجی از حقوق و جیب خودش به زندانیان و خانواده های آنها مساعدت مالی می‌کرد و همچنین به مردم بی‌بضاعت و فقرا در خفا کمک مالی می‌کرد، مخصوصا به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در آغاز سال تحصیلی و به بچه‌های یتیم و خانواده‌های بی‌بضاعت در نزدیکی عید کمک می‌کرد. همچنین در احداث مساجد و مدرسه و دانشگاه و نیز موسسه‌های خیریه پیش‌قدم بود.

به نقل از دوست شهید ولی حاجی‌قلی‌زاده(شرفخانی، قاضی دادگستری)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10517451&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25