شهيد مهدي احمدي

Shahid Ahmadi2 Tehشغل : كارمند وزارت راه و ترابري

سن : 31 سال

وضعيت تأهل : متأهل داراي 3 فرزند

محل شهادت : خيابان طالقاني

تاريخ شهادت : 5/7/1360

زندگينامه ....

شهيد مهدي احمدي در سال 1329 در يكي از روستاهاي تابعه اراك در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود . چهار ساله بود كه از دامن پر مهر مادر محروم شد و طعم سخت بي مادري را چشيد . 15 ساله بود كه به تهران عزيمت كرد و به كارگري پرداخت و در 17 سالگي تشكيل خانواده داد .

او كه به سبب مشكلات خانوادگي و مشقات زندگي نتوانسته بود به تحصيل ادامه دهد ، پس از پايان خدمت نظام وظيفه موفق به اخذ مدرك ششم ابتدايي شد و با همين مدرك در سال 1352 به استخدام وزارت راه و ترابري در آمد و از همان سال ها با مشاهده مفاسد و مظالم رژيم پهلوي راه خود را در مبارزه با طاغوت انتخاب نمود .

در سال 1356 و با اولين طلايه هاي انقلاب شكوهمند اسلامي به صفوف مستحكم و خروشان امت حزب الله پيوست و با شور و شوق در راهپيمايي ها شركت جست . شيفته حضرت امام و روحانيت مبارز بود و از تعاليم رهبر كبير انقلاب اسلامي با جان و دل پيروي مي نمود .

در روزهاي 21 و 22 بهمن به عضويت بسيج مسجد احباب الحسين در آمد و در ضمن در انجمن اسلامي وزارت راه نيز به فعاليت پرداخت و با تمام توانايي در كنار همفكران و هم رزمانش در راه تحقق اهداف والاي اسلام مبارزه كرد .

پس از آغاز جنگ تحميلي بارها تصميم گرفت به جبهه هاي نبرد عزيمت كند و دين خود را در اين رابطه ادا نمايد كه هر بار متأسفانه به علت مسووليت ها و گرفتاري هاي خانوادگي از اين سعادت محروم ماند .

در پشت جبهه ياور صديق رزمندگان اسلام بود و از هر فرصت براي جمع آوري كمك هاي مردم به جبهه و حمايت از ياران رزمنده اش استفاده مي كرد و مي كوشيد تا عدم حضور خود را در خط مقدم به شكلي ديگر جبران نمايد .

شهيد احمدي پدري مهربان و شوهري دلسوز بود و از وي سه فرزند بجا مانده است كه در زمان شهادتش دختري 11 ساله ، پسري 9 ساله و دختري سه ماهه بودند كه انشاءالله رهرو راه خونبار پدر خواهند بود .

شهادتنامه ...

در روز 5 مهر 1360 شهيد احمدي در محل اداره به كار مشغول بود كه متوجه اغتشاش تروريست هاي منافق در خيابان مي شود و احساس وظيفه در قبال هم نوعان مسلمانش وي را وا مي دارد كه به استقبال خطر بشتابد و به مقابله با مزدوران آمريكا برخيزد .

او به خيابان مي آيد و مشاهده مي كند كه يكي از تروريست ها در حال تيراندازي به سوي مردم است ، لذا با دست خالي به طرف وي حمله ور مي شود تا وي را از اين جنايت باز دارد . منافق مزدور سلاح را به سوي او مي گيرد و با شليك گلوله اين مرد خدا را از پاي در مي آورد و شهيدي ديگر از تبار حسينيان به جوار حق تعالي مي شتابد .

در گزارش پزشكي قانوني علت شهادت برادر احمدي به شرح زير گزارش شده است :

" محل اصابت گلوله بالاي پستان چپ روي قلب دارد ، آثار خفگي و خفه كردگي ندارد ، با توجه به مراتب فوق محل اصابت گلوله به قلب و خونريزي داخلي قفسه صدري تعيين و جواز دفن صادر شد ."

منافقين قلبي را از طپش باز داشتند كه براي اسلام ، براي پيروزي نهايي مستضعفين بر مستكبرين ، براي در اهتزاز در آمدن پرچم اسلام بر سرتاسر جهان مي طپيد و با هر طپش به اندام هاي مردي خون مي رساند كه رهرو پاك ائمه معصومين بود .

او شهادت را به جان خريد تا با خون سرخ خود راهگشاي تحقق اهداف مقدسش باشد و چنين نيز خواهد بود . راهش مستدام باد .

مزار شهيد : بهشت زهرا ، قطعه 24 ، رديف 97 ، شماره 16


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10286951&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان