شهيد مهدي احمدي

Shahid Ahmadi2 Tehشغل : كارمند وزارت راه و ترابري

سن : 31 سال

وضعيت تأهل : متأهل داراي 3 فرزند

محل شهادت : خيابان طالقاني

تاريخ شهادت : 5/7/1360

زندگينامه ....

شهيد مهدي احمدي در سال 1329 در يكي از روستاهاي تابعه اراك در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود . چهار ساله بود كه از دامن پر مهر مادر محروم شد و طعم سخت بي مادري را چشيد . 15 ساله بود كه به تهران عزيمت كرد و به كارگري پرداخت و در 17 سالگي تشكيل خانواده داد .

او كه به سبب مشكلات خانوادگي و مشقات زندگي نتوانسته بود به تحصيل ادامه دهد ، پس از پايان خدمت نظام وظيفه موفق به اخذ مدرك ششم ابتدايي شد و با همين مدرك در سال 1352 به استخدام وزارت راه و ترابري در آمد و از همان سال ها با مشاهده مفاسد و مظالم رژيم پهلوي راه خود را در مبارزه با طاغوت انتخاب نمود .

در سال 1356 و با اولين طلايه هاي انقلاب شكوهمند اسلامي به صفوف مستحكم و خروشان امت حزب الله پيوست و با شور و شوق در راهپيمايي ها شركت جست . شيفته حضرت امام و روحانيت مبارز بود و از تعاليم رهبر كبير انقلاب اسلامي با جان و دل پيروي مي نمود .

در روزهاي 21 و 22 بهمن به عضويت بسيج مسجد احباب الحسين در آمد و در ضمن در انجمن اسلامي وزارت راه نيز به فعاليت پرداخت و با تمام توانايي در كنار همفكران و هم رزمانش در راه تحقق اهداف والاي اسلام مبارزه كرد .

پس از آغاز جنگ تحميلي بارها تصميم گرفت به جبهه هاي نبرد عزيمت كند و دين خود را در اين رابطه ادا نمايد كه هر بار متأسفانه به علت مسووليت ها و گرفتاري هاي خانوادگي از اين سعادت محروم ماند .

در پشت جبهه ياور صديق رزمندگان اسلام بود و از هر فرصت براي جمع آوري كمك هاي مردم به جبهه و حمايت از ياران رزمنده اش استفاده مي كرد و مي كوشيد تا عدم حضور خود را در خط مقدم به شكلي ديگر جبران نمايد .

شهيد احمدي پدري مهربان و شوهري دلسوز بود و از وي سه فرزند بجا مانده است كه در زمان شهادتش دختري 11 ساله ، پسري 9 ساله و دختري سه ماهه بودند كه انشاءالله رهرو راه خونبار پدر خواهند بود .

شهادتنامه ...

در روز 5 مهر 1360 شهيد احمدي در محل اداره به كار مشغول بود كه متوجه اغتشاش تروريست هاي منافق در خيابان مي شود و احساس وظيفه در قبال هم نوعان مسلمانش وي را وا مي دارد كه به استقبال خطر بشتابد و به مقابله با مزدوران آمريكا برخيزد .

او به خيابان مي آيد و مشاهده مي كند كه يكي از تروريست ها در حال تيراندازي به سوي مردم است ، لذا با دست خالي به طرف وي حمله ور مي شود تا وي را از اين جنايت باز دارد . منافق مزدور سلاح را به سوي او مي گيرد و با شليك گلوله اين مرد خدا را از پاي در مي آورد و شهيدي ديگر از تبار حسينيان به جوار حق تعالي مي شتابد .

در گزارش پزشكي قانوني علت شهادت برادر احمدي به شرح زير گزارش شده است :

" محل اصابت گلوله بالاي پستان چپ روي قلب دارد ، آثار خفگي و خفه كردگي ندارد ، با توجه به مراتب فوق محل اصابت گلوله به قلب و خونريزي داخلي قفسه صدري تعيين و جواز دفن صادر شد ."

منافقين قلبي را از طپش باز داشتند كه براي اسلام ، براي پيروزي نهايي مستضعفين بر مستكبرين ، براي در اهتزاز در آمدن پرچم اسلام بر سرتاسر جهان مي طپيد و با هر طپش به اندام هاي مردي خون مي رساند كه رهرو پاك ائمه معصومين بود .

او شهادت را به جان خريد تا با خون سرخ خود راهگشاي تحقق اهداف مقدسش باشد و چنين نيز خواهد بود . راهش مستدام باد .

مزار شهيد : بهشت زهرا ، قطعه 24 ، رديف 97 ، شماره 16


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9293491&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  رییس قوه قضاییه در آیین بزرگداشت روز جهانی حقوق‌بشر اسلامی و کرامت انسانی:

  عاملان ترور قهرمان مبارزه با تروریسم باید در دادگاه صالح بین‌المللی محاکمه شوند

  مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

  شکنجه با اسم رمز انتقام

  در گفت‌وگو با ایمان گودرزی، کارگردان و مستندساز

  جنایت‌های سازمان مجاهدین خلق نباید پشت نام منافقین پنهان شود

  ماهیت ایدئولوژیک منافقین، این تشکیلات را به یکی از پیشروان تروریسم تبدیل کرده است

  عملیات مهندسی منافقین، الگویی برای داعش

  دکترسیدمحسن موسوی‌زاده، روزنامه وطن امروز

  ذبح انسانیت در عملیات مهندسی

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان