منافقین برادرم را در مغازه‌اش تیرباران کردند

شهید محمدابراهیم سروش‌ مهر 20آذر1326 در نیشابور متولد شد. پدرش کشاورز و مادرش خانه‌دار بود. او درسش را تا پایان مقطع راهنمایی خواند که در کودکی پدرش را از دست داد و برای کمک به خانواده، درس را رها کرد و در مغازه کفاشی در مشهد مشغول به کار شد.

سرانجام در 15شهریور1360 در حالی‌که در مغازه مشغول به کسب رزق حلال بود، توسط دو نفر از عوامل گروهک تروریستی منافقین با ضرب چند گلوله به شهادت رسید.

آنچه در ادامه می‌خوانید، شرحی است بر گفت‌وگوی هابیلیان با برادر شهید محمدابراهیم سروش‌ مهر:

محمدابراهیم فرزند سوم خانواده بود. از همان کودکی پسر آرام و مهربانی بود. او بسیار مسئولیت‌پذیر بود؛ به‌خصوص از زمانی که پدرمان فوت شد خیلی تلاش می‌کرد باری از روی دوش خانواده بر دارد. پسری مومن و باخدا بود و در انجام امور دینی خیلی مقید بود. زمانی که قیام امام برپا شد، در راهپیمایی‌ها و تظاهرات علیه رژیم پهلوی حضوری فعال داشت و با پیروزی انقلاب هم در گروه‌های مردمی برای حفاظت از شهر انجام وظیفه می‌کرد. علاقه زیادی به خواندن قرآن داشت. جلسات هفتگی قرآن‌خوانی راه انداخته بود و بعد از اتمام آن، موضاعات روز جامعه مطرح می‌شد.

یک روز در همین جلسات بحثی در مورد اینکه اگر روزی مرد خانواده به شهادت برسد چه سرنوشتی برای خانواده‌اش به وجود می‌آید، بحث شد که محمدابراهیم با یقین گفت: «سرپرست همه ما خداوند است. اگر روزی ما نبودیم او حافظ و یار آن‌ها است.»

دستش در کارخیر بود. چندان درآمدی نداشت؛ اما با این حال تلاش می‌کرد به بقیه کمک کند. نمونه‌اش این بود که یکی از دوستانش ورشکست شده بود و محمدابراهیم هم در توانش نبود مبلغ مورد نیاز آن شخص را جور کند، یادم است که به تمام دوستان و آشنایان رو انداخت و پول مورد نیاز او را جور کرد؛ حتی کمکش کرد تا بتواند کارگاهش را راه‌اندازی کند.

هیچ وقت خودش را در جایگاه برتری نمی‌دید.

اگر در مجلسی حضور داشت و در آنجا علما و شخصیت‌های انقلابی را با سمت یا مسئولیتشان و با احترام خطاب نمی‌کردند، به‌شدت برافروخته می‌شد و اعتراض خودش را اعلام می‌کرد.

منافقین چندین بار سعی کرده بودند که او را ترور کنند؛ اما موفق نشده بودند. در نهایت 15شهریور1360 ساعت 9 صبح بود که دو نفر از عوامل گروهک تروریستی منافقین وارد مغازه شدند و با شلیک چند گلوله محمدابراهیم را که در حال کسب رزق حلال بود، به شهادت رساندند.

بیشتر بخوانید:

حمایت آمریکا از مجاهدین خلق؛ داستان یک تناقض

جنایت بی‌سابقه و خونبار منافقین در 15شهریور61 تهران را لرزاند


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان