سردار سلیمانی قهرمان آزادی مسلمانان از چنگال تروریسم داعش بود

157682912دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی قهرمان آزادی مسلمانان از چنگال تروریسم داعش است و نقشی که حاج قاسم در مبارزه با تروریسم در منطقه ایفا کرد، بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا، روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری  در کنفرانس اسلامی روسیه که با عنوان «ید واحده در مقابله با چالش ها» به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: نقشی که حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه ایفا کرد، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. حتی امروز برخی از شخصیت‌ها و گروه‌ها در داخل آمریکا اعلام می‌کنند که او در مبارزه با تروریسم نقش منحصر به فرد و برجسته‌ای داشته است.

 

وی با بیان اینکه، جمهوری اسلامی ایران قربانی تروریسم و مخصوصا تروریسم های دولتی است، اظهار داشت: ایران بزرگترین قربانی تروریسم است به گونه ای که ۱۷ هزار و ۴۰۰ شهید ترور در کشور داریم که از موارد اخیر آن ترور سردار حاج قاسم سلیمانی است که در یک دیدار رسمی به کشور عراق سفر کرده بود.

 

در بامداد ۱۳ دی ماه سال ۹۸ طی حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در اطراف فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و چند تن از اعضای حشدالشعبی در این حمله هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند. پنتاگون در اطلاعیه‌ای مسوولیت این ترور را بر عهده گرفت و تایید کرد این ترور را به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انجام داده است.

 

چالش های پیش روی کشورهای اسلامی

شهریاری در ابتدا به چالش های پیش روی کشورهای اسلامی، به ویژه منطقه آسیای میانه اشاره کرد و گفت: یکی از این چالش ها، مشکل جهل و عدم آگاهی نسبت به حقایق دین مبین اسلام است. از جمله دلایل این پدیده، عدم آگاهی رهبران دینی از شرایط زمانی و مکانی در برابر دشمنان امت اسلامی و نقص در آگاه سازی عموم مردم است. به همین خاطر گروه های افراطی از این جهل دینی به ویژه در میان برخی جوانان استفاده می کنند.


دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: چالش بعدی مشکل عدم رعایت مساله تعادل و میانه روی در آموزش های دینی است و علت این مسئله هم فقدان وجود مدارس دینی با رویکرد متعادل و تحت نظارت حکیمانه است. 


شهریاری افزود: چالش سوم عبارت از مشکل ارائه اسلام های بدلی به جای اسلام حقیقی از سوی دشمنان برای ایجاد اسلام هراسی و در ضمن از بین بردن اتحاد جهان اسلام است، امروزه یکی از مشکلات جهان اسلام ارائه نسخه های بدلی و غیر واقعی از اسلام است. یعنی دشمنان تاریخی جهان اسلام و در راس آن ها آمریکا ورژیم صهیونیستی، غیر از ایجاد مکاتب انحرافی در درون جهان اسلام؛ به ایجاد تشیع و تسنن بدلی و غیر حقیقی به جای اسلام ناب محمدی(ص) پرداخته اند.

 

وی ادامه داد: ایجاد اسلام سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی و مواردی از این قبیل اولا برای ایجاد اختلاف و شکاف در جهان اسلام و در راستای سیاست انگلیسی تفرقه بیانداز و حکومت کن بوده و ثانیا برای هرز بردن و ضایع کردن ظرفیت ها و نیروهای عظیم جهان اسلام است که با یکدیگر متحد نشوند. 


شهریاری تاکید کرد: دشمنان دیرینه جهان اسلام چون از طرفی دوران عظمت و شکوه تمدن اسلامی را به دقت می شناسند و از سوی دیگر نتایج اتحاد مذاهب اسلامی و شیعه و سنی را در تشکیلاتی نمودن محور مقاومت از سویی و نبرد با داعش و اخراج آمریکای جنایتکار از منطقه از سوی دیگر، درک می کنند، می خواهند به هر شکلی مانع از ایجاد چنین محور و بنیان مرصوصی در مقابل خود شوند. 


دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: آن ها داعش را ایجاد کردند تا اولا با ایجاد بدبینی نسبت به اسلام و مسلمانان مانع گرویدن فوج فوج مردمان غرب به اسلام شوند و ثانیا ملت ها را از مسلمانان بترسانند و ثالثا بهانه ای به نام نبرد با داعش برای باقی ماندن غیر قانونی خود در عراق و سوریه ایجاد کرده و در واقع به غارت منابع عظیم نفت و گاز منطقه غرب آسیا و کشورهای مسلمان عراق و سویه بپردازند. حل این مساله نیز با بیانگری های روشن علمای جهان اسلام و کار در دو سطح عمومی و نخبگانی قابل تحقق است.

 

وی ادامه داد: باید برای نخبگان و مردم تبیین کنیم که حلقه اشتراکات میان فرقه ها و مذاهب اسلامی بسیار بیشتر و گسترده تر از حلقه اختلافات است، همچنین باید از نقشه های دشمنان اسلام آگاه باشیم، بنابراین به جای فریب خوردن و بازی در نقشه طراحی شده توسط دشمن و بازی در زمین آن ها، دست در دست و شانه به شانه یکدیگر به صورت برادرانه، جلوی این نقشه ها بایستیم.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: تجربه نشان داده است که اختلافات مذهبی و قومی راه حلی خشونت آمیز ندارد. حل و فصل درگیری های مذهبی و طائفه ای راه حل نظامی ندارد و گاهی نتیجه برعکس حاصل می شود. در واقع ما باید گام های منعطف برداریم و برای آموزش و تربیت نسل حاضر و جوانان آینده یک نقشه راه و دستور کار طراحی کنیم و به نحوی پیش برویم که اخوت و وحدت در جهان اسلام نهادینه شود.

 


جدیدترین مطالب

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان