سردار دلها، زینت بخش دانشگاه دوستی ملل در مسکو

168838207

سردار شهید قاسم سلیمانی آنچنان محبوب دلها شده که برای چندمین بار در روسیه به یاد قهرمانی های وی نمایشگاه برپا شده است. این بار نمایشگاهی در دانشگاه بزرگ دوستی ملل این کشور شامل تمثال  قهرمانان مبارزه با تروریسم در سوریه که تمثال سردار سلیمانی زینت بخش آنها شده است .

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا این نمایشگاه شامل تمثال ۲۵  قهرمان مبارزه با تروریسم از کشورهای ایران، روسیه، سوریه و لبنان که توسط سربازان روسی با سیاه قلم به تصویر در آمده است عصر روز دوشنبه در دانشگاه دوستی ملل مسکو در مراسم با شکوهی افتتاح شد.

 

هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی رشادت‌های سرداران شهید مبارزه با تروریسم به دانشجویان دانشگاه رودن روسیه که  از کشورهای مختلف جهان دانشجو دارد، اعلام شد.

 

در مراسم افتتاح سفیر سوریه در مسکو، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، مسئولین این دانشگاه و گونجاروف یکی از فرماندهان وزارت دفاع روسیه که در سوریه با شهید سلیمانی دیدار داشت و همچنین جمعی از دانشجویان این دانشگاه حضور داشتند.

 

تمثال شهید سلیمانی ایده ای برای برگزاری نمایشگاه مدافعان شد

 

یوگنی گونچاروف، افسر بلندپایه و نماینده وزارت دفاع روسیه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: این پرتره‌های سیاه‌قلم را الکساندر توپتا، نظامی هنرمند وزارت دفاع روسیه خلق کرده تا برای همیشه یاد و نام مدافعان میهن، سردار دلیر سپهبد سلیمانی و نظامیان شجاع روسیه، ایران، سوریه و حزب‌الله لبنان زنده و جاویدان بماند.

 

 گونچاروف از برگزارکنندگان این نمایشگاه در حاشیه مراسم به خبرنگار ایرنا نیز گفت: سردار سلیمانی برای من دوستی است که فقط مدت کوتاهی با هم بودیم اما همین  ملاقات کوتاه کافی بود تا تمام عمر فراموشش نکنم، او یک قهرمان است.

 

وی تصریح کرد:  سردار مردی آرام و بسیار شجاع بود و با وجود این که تلاشی برای نشان دادن موقعیت برتر خود بر دیگران نمی کرد اما ارشد بودن او کاملا مشخص بود. ۲۰ دقیقه ای که او را ملاقات کردم، کافی بود تا تمام عمر فراموشش نکنم. او قهرمان ایران و قهرمان سوریه بود.

 

وی افزود: قاسم سلیمانی دوستی است که دیگر نزد ما نیست اما از تمثال سلیمانی ایده برپایی نمایشگاه بوجود آمد و گروهی از سربازان روس این ایده را تحقق بخشیده و هر کدام کاری را برای برگزاری این نمایشگاه انجام دادند.

 

گونچاروف با بیان اینکه تروریسم بین المللی دشمن ما است به تمثال سربازان کشته شده روس در سوریه اشاره کرد و افزود: این افراد که پرتره های آنها در این نمایشگاه عرضه شده است قهرمان هستند.

 

وی ادامه داد: هدف ما این است که جوانان این تمثال های جوانان همسن خود را مشاهده کنند. جوانان باید بدانند که قهرمانانی وجود دارند که آینده به آنها بستگی دارد.

 

گونچاروف افزود : نمایش این عکس‌ها در فضای دانشجویی با این هدف انجام می‌شود که دانشجویان روسی و دیگر دانشجویان با هر ملیتی متوجه باشند که موضوع مبارزه با تروریسم بین‌الملل و کمک به مظلومان جهان تا چه اندازه حائز اهمیت است.

 

قهرمان سلیمانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم با نکوداشت یاد شهید سلیمانی و سرداران محور مقاومت تاکید کرد : انچه غرب با جنگجویان اجاره ای در سوریه انجام داد الان به آنها برگشته و بلای جان خود آنها شده است.

 

وی از سردار شهید سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان قهرمانی نام برد که عمر خود را برای دفاع از ایران و اندیشه آزادی و مبارزه با تررویسم وقف کرد .

 

همچنین سفیر سوریه در مسکو در مراسم گشایش این نمایشگاه با تجلیل از رشادت و ایثار شهدای محور مقاومت گفت: اگر شهیدسلیمانی، بعنوان سردار بزرگ مبارزه با تروریسم بین‌الملل نبود، تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و غرب هم اکنون کشورهای زیادی در غرب آسیا، از جمله عراق و سوریه را به کانون ترور و جنابت تبدیل کرده بودند.

 

سازمان اجتماعی نجات گران روسیه با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران، سفارت سوریه، وزارت دفاع روسیه و همکاری انجمن اسلامی دانشجویان مسکو این نمایشگاه را دایر کرده است.

 

در طول برپایی این نمایشگاه فیلم‌های مستندی از نبرد در سوریه، حمایت‌های عملیاتی، اطلاعاتی و تجهیزاتی آمریکا و برخی کشورهای غربی و عربی از تروریست‌ها و نیر نقش همکاری ایران، روسیه، سوریه و حزب‌الله لبنان در نابودی تروریست‌ها به نمایش درمی‌آید.

 

نمایشگاه عکس «مدافعان سوریه» به مدت یک هفته در دانشگاه دوستی ملل مسکو برپاست.

 

تاکنون نمایشگاهها و برنامه های مختلفی توسط وزارت دفاع روسیه در معرفی قهرمانان مبارزه با تروریسم در مسکو اجرا شده است.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان