سخنرانی آقای حسین محمود عباس در گردهمایی صلح و دوستی

سخنرانی آقای حسین محمود عباس( تمیمی )وکیل و قاضی با سابقه عراقی در گردهمایی صلح و دوستی

 

Hamayesh9

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و صلوات بر رسول اکرم ( ص ) و ائمه معصومین و اصحاب گرامی شان

با سلام خدمت برادران و خواهران محترم

در ابتدا از مسئولین مؤسسه خانواده شهدا تشکر می کنم که از ما دعوت کردند برای بحث و بررسی راجع به سازمان منافقین خلق .

دیشب با تعدادی از خانواده های شهدا و وکلای ایرانی ملاقاتی داشتیم و راجع به راههای مناسب برای تهیه پرونده شهدا مذاکره شد.

نکته مهم این است که برای پیگیری این پرونده ، حتماً خانواده محترم شهدا و یا مسئولین کشور جمهوری اسلامی ایران باید مدارک و اسنادی که دارند را تقدیم کنند.

ما کانون وکلایی هستیم که انشاء الله وقتی پیگیری این پرونده را به عهده گرفتیم ، با هم یک کار گروهی خواهیم داشت ، البته هر وکیل یک مسئولیت خاصی خواهد داشت.

پیگیری این پرونده سه راه دارد که یا این سه راه را باید با هم طی کرد و یا یکی از آنها را،این سه راهی که گفتم این است :

یکی این که ممکن است پیگیری این پرونده از راه دادگاههای مدنی عراق باشد ، البته عرض کردم که باید همه مستندات و هر مدارکی که هست ، حالا چه مدارک تصویری و چه مدارکی که به دادگاههای ایران تقدیم شده را می شود از آن استفاده کرد و پیگیر این قضیه بود .

اما راه دوم این است که ما می توانیم از طریق دادگاه های بین المللی همین مستندات و مدارکی که داریم و یا از شما می گیریم باز هم از این راه هم می شود این قضیه را پیگیری کرد .

و راه سوم این است که از طریق رسانه های خبری ، مطبوعات و رسانه های خبری چه داخلی و چه خارجی و درخواست مجازات ، البته نه فقط مجازات مالی ، بلکه از نظر مجازات ، ادب بشوند و مسائل دیگر که می شود پیگیری کرد .

عرض کردم که یا این سه راه را با هم می شود طی کرد و می شود پیگیری کرد و یا یکی از این سه راه را می توان انتخاب کنید .

و مسئله بعدی این است که یک عده ای از شماها ،(رابطین)باید انتخاب بشوند و ما با این عده یا چهار پنج نفر می توانیم پیگیر این مسئله باشیم ، یعنی ما نمی توانیم با تمام خانواده شهدا بحث و گفتگو کنیم .

چهار پنج نفر انتخاب کنید و مدارکی که شما تقدیم می کنید به ما تحویل بدهند و از طریق این چهار پنچ نفر که شما انتخاب می کنید ما می توانیم پیگیر این مسئله باشیم .

برای به نتیجه رسیدن این پرونده ها و پیگیری این پرونده ها ( کما این که دیشب با وکلای محترم ایرانی صحبت کردیم ،) شاید بعضی از مسائل و بعضی از شکایات را در دو سه ماه به نتیجه بتوانیم برسیم ، ولی بعضی از پرونده ها هم شاید تا دو سه سال طول خواهد کشید ، اما با مطرح کردن این قضیه و این پرونده ها در رسانه های خبری شاید بتوانم بگویم که بشود در دو سه ماه به نتیجه رسید .

و مسئله بعدی این است که الان یک قانونی تصویب شده است در مجلس ملی عراق و آن این است که همه سازمان های تروریستی محکوم شده است و نباید در سرزمین عراق وجود داشته باشند .

حکومت الان عراق یا هر حکومتی که بعدها بیاید ، این حکومت صد در صد بر علیه همه سازمان های تروریستی عمل خواهد کرد و با ملت عراق است ، چون این حکومتی که الان هست و یا حکومتی که در آینده خواهد آمد منتخب شده ملت عراق هستند ، لذا آنچه که به نفع ملت عراق است را عمل خواهند کرد .

لذا همه سازمان های تروریستی که در عراق الان وجود دارند ، محکوم شده اند و قوانینی وضع شده است برای اخراج این سازمان های تروریستی از عراق ، منتهی الان به علت وجود ارتش آمریکا نمی تواند خود این حکومت ملی عراق کاری بکند ، ولی انشاءالله در آینده نزدیک کارهای مثبتی بر علیه این سازمان های تروریستی اتخاذ خواهد شد .

خانواده محترم شهدا باید خودشان بدانند که وضعیت کنونی عراق در واقع باعث شده است که ما نتوانیم قول صد در صد بدهیم که با وضعی خیلی آسان بتوانیم پیگیر این قضیه باشیم .

چون خود منافقین و خود سازمان های تروریستی صد در صد جلوی ما خواهند ایستاد و ما دیدیم در تلویزیون و در سی دی های مختلفی که ضبط شده ، با وکلای حقوقی با آنها صحبت می کردند و لذا صد در صد با این صحنه ها مواجه خواهیم شد و پیگیری این مسئله با آسانی طی نخواهد شد .

در واقع ما برای همکاری و در نهایت خدمتی به این خانواده های محترم شهدا بکنیم و آنچه که ما الان به عرضتان رساندیم ، بر طبق همان چارچوب هایی که من الان عرض کردم و البته ما توقع هم نداریم که خیلی زود این کار بشود ، بلکه با مشورت و رایزنی با دوستان محترم در مدتی که لازم است جواب خواهیم گرفت.

من خودم به عنوان وکیل خانواده های شهدا در عراق هستم ، لذا راههای مختلفی دارم و می توانم به عنوان یک کمک انسانی ، روش های مختلف و راههای مختلف تقدیم کنم که شما می توانید از این روش ها و از این راه کارها استفاده کنید .


مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25