زندگی نامه شهید محمود بشمه

با شروع جنگ تحمیلی داوطلبانه به جبهه مریوان عازم شد و مدت سه ماه و نیم در آنجا با مزدوران جنگید . همچنین مدت سه ماه و نیم به ایلام رفته و در جبهه میمک انجام وظیفه نمود

Beshme

شهید محمود بشمه در سال 1338 در روستای نسل غارستاق ( نور ) متولد گردید . پس از طی دوران کودکی شغل خیاطی را انتخاب نموده و به آن ادامه داد تا اینکه به خدمت سربازی رفت.

 

در زمان خدمت سربازی با اوج گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی از پادگان مشهد فرار کرده و همراه با امت حزب الله وارد مبارزات بر علیه طاغوت زمان شد و در تظاهرات فعالانه شرکت می نمود . پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل کمیته انقلاب اسلامی ، شروع به همکاری با آن نمود و بعد به عضویت آن در آمد . با شروع جنگ تحمیلی داوطلبانه به جبهه مریوان عازم شد و مدت سه ماه و نیم در آنجا با مزدوران جنگید . همچنین مدت سه ماه و نیم به ایلام رفته و در جبهه میمک انجام وظیفه نمود . از نظر اخلاقی فردی خوش برخورد و مهربان بود و به احکام اسلام سخت پایبندی نشان می داد و در کارهای خیریه عمومی فعالانه شرکت می کرد .

 

با شروع درگیری شب شش بهمن ماه 60 ، پس از بجا آوردن نماز با خانواده اش خداحافظی نموده و با خوشحالی هرچه تمامتر بطرف میدان نبرد می شتابد . به محض رسیدن به خیابان مشغول درست کردن سنگر می شود ، تا اینکه با به دست آوردن سلاح ، برای دفاع از اسلام ، با گروهک ضد انقلاب مهاجم ( اتحادیه کمونیست ها ) به مقابله برخاست و هنگام عصر همان روز در حین درگیری شربت شهادت نوشید .

 

روحش شاد و راهش مستدام بود .


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان