رونمایی کتاب از مجاهدین تا منافقین

Rajavi 19نویسنده کتاب «از مجاهدین تا منافقین» گفت: منافقین در فهرست گروهک‌های تروریستی قرار داشت، اما به واسطه اطلاعاتی که از ایران به برخی از کشورهای غربی می‌داد، توانست نام خود را از برخی فهارس خط بزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از خبرگزاری تسنیم، نشست بررسی و رونمایی از کتاب «از مجاهدین تا منافقین» عصر امروز، 14 اردیبهشت ماه، با حضور مهدی حق‌بین، نویسنده اثر و جمعی از اهالی رسانه در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد. حق‌بین در خصوص این اثر گفت: من پیش از این کتابی با موضوع بررسی عملکرد منافقین و تاریخچه این گروهک برای گروه سنی نوجوان نوشته بودم. بعد از اتمام این اثر، تصمیم گرفتم که حق مطلب را برای این موضوع ادا کنم و اثری کامل‌تر و پژوهشی‌تر در این رابطه بنویسم.

وی ادامه داد: این شد که به سراغ این موضوع با دید پژوهشی رفتم که نتیجه آن کتابی با عنوان «از مجاهدین تا منافقین» شد. یک سال و نیم مراحل چاپ این اثر طی شد تا در نهایت امسال برای بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب تهران آماده و عرضه شد. این اثر دامنه موضوعی متنوعی دارد و تاریخچه و عملکرد این گروهک از آغاز تا سال 90 را مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که در هر یک از این فصول موضوعاتی مانند هسته اولیه گروهک در دهه 40، کشته شدن افراد اصلی سازمان، عملکرد منافقین در جریان انقلاب و پیوستن آنها به مردم، جریان 30 تیر سال 60، عملکرد گروهک در جریان جنگ، هم‌پیمان شدن آنها با صدام و... مورد بررسی قرار گرفته است.

حق‌بین یادآور شد: بخش مهمی از تاریخ منافقین به دهه 90 و فروپاشی پادگان اشرف بازمی‌‌گردد، اما متأسفانه من این را در کتاب لحاظ نکرده‌ام؛ چرا که زمان تحویل اثر این جریانات به وقوع نپیوسته بود. جا دارد که این تاریخ در اثر مجزایی مورد بررسی قرار گیرد.

نویسنده کتاب «از مجاهدین تا منافقین» به محتوای کتاب و منابع اصلی در تدوین آن اشاره کرد و افزود: در این اثر از دو منبع اطلاعاتی شامل اخبار و اسناد و خاطرات خود افراد حاضر در گروهک استفاده کرده‌ام. بخش قابل توجهی از اثر به ارائه خاطرات این افراد می‌پردازد که در خلال آن می‌توان عملکرد سازمان در قبال نیروهای خود را پی برد. در این خاطرات می‌خوانیم که سازمان برای نیروهای خود ارزشی قائل نبوده و از آنها تنها برای پیش بردن اهداف خود سود می‌جسته است. سازمان حتی نیروهای 30 ساله خود هم رحم نمی‌کرد و هرجا که لازم بوده از آنها سوء استفاده می‌کرده است.

وی ادامه داد: برخی با گفت‌وگو و یا خواندن خاطرات این افراد به این فکر می‌کنند که چطور این افراد با این نوع اندیشه‌‌ای که در این زمانه طرفداری ندارد، همچنان معتقد به سازمان هستند. عملکرد سازمان به گونه‌ای بود که افراد حاضر در پادگان اشرف از هر گونه وسایل ارتباط جمعی به دور بودند و تنها رسانه آنها تلویزیون مجاهدین بود. حتی آنها اطلاع نداشتند که تلفن همراه اختراع شده و اطلاعی از شرایط ایران نداشتند.

حق‌بین افزود: منافقین در فهرست گروهک‌های تروریستی قرار داشت، اما به واسطه اطلاعاتی که از ایران به برخی از کشورهای غربی می‌داد، توانست نام خود را از برخی از این فهارس خط بزند. نمونه بارز آن اطلاعات ایران در خصوص انرژی هسته‌ای بود که منجر به ساخت پرونده‌ برای کشور ما شد. در حقیقت منافقین با فروختن کشور و منافع ملی خود، سازمان خود را نجات می‌دادند.


مطالب پربازدید سایت

گذری بر جنایات احزاب تروریستی در ایلام

شهیدی که ۱۴معصوم را در خاکسپاری دیگر شهدا دید!

روایت یکی از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ

صدای بی‌امان شلیک، فضای ملکوتی حرم را در هم شکست

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

منافقین امروز تاکتیک خشونت‌ورزی مطلق دارند

پس از 3 سال از حبس غیرقانونی حمید نوری

ترکیدن حباب حقوق بشر سوئد در پرونده حمید نوری

روایتی از ترورهای منافقین در دهه شصت

ترور شلوارسبزها و کت‌قهوه‌ای‌ها در ایران

جدیدترین مطالب

مدیر داخلی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی گلستان اهواز تشریح کرد

آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی ایذه

با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)

انهدام تیم تروریستی و کشف سلاح در کرمانشاه+فیلم

سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در اطلاعیه ای اعلام کرد:

ترور یکی از بسیجیان فعال اصفهان+جزئیات

حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد سالک کاشانی» نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی:

عاملان ترور شهید فخری‌زاده به سزای اعمالشان می‌رسند

به مناسبت سالروز شهادت دانشمند دفاعی و هسته‌ای کشور

نشست بررسی ابعاد حقوقی و سیاسی ترور دانشمندان هسته‌ای برگزار می‌شود

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان