روایت پدر شهید از شوق فرزندش به شهادت

Sh Arabiبه مناسبت هشتم شهریور سالروز مبارزه با تروریسم، مسئولین شهرستان سمنان با خانواده معظم شهید ترور "علی عربی" دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به مناسبت هشتم شهریور، سالروز مبارزه با تروریسم، مسئولین شهرستان سمنان با خانواده معظم شهید ترور "علی عربی" دیدار کردند. این مراسم با حضور حجت‌السلام فریدون مدیرکل بنیادشهید، حجت‌الاسلام عربی رئیس شورای نظارت استان، مظاهری مشاور استاندار در امور ایثارگران، نبوی چاشمی رئیس بنیاد شهید شهرستان و فرمانده یگان ویژه سمنان در منزل والدین معزز این شهید گرانقدر برگزار شد.

 

در این دیدار حجت‌الاسلام عربی با بیان اینکه راه شهدا راه امام حسین(ع) است افزود: تفاوت ملت ما با سایر مسلمانان جهان این است که ما در مسیر امامت و ولایت هستیم و همین حضور شما والدین عزیز در این مراسم ادامه راه شهداست.

 

در ادامه پدر شهید علی عربی از شوق فرزندش به شهادت گفت و افزود: دوتا از دایی‌های پسرم هم به شهادت رسیده‌اند. علی از کوچکی در مسجد و پایگاه بسیج فعال بود و به من می‌گفت: دوست دارم جایی کار کنم که زمینه شهادتم فراهم باشد. با استخدام در سپاه به آرزوی  خود نزدیک شد. همیشه همراه سردار شوشتری بود. در پیامک‌هایش می‌نوشت: «ش علی عربی» که من نمی‌دانستم منظورش از حرف "ش" یعنی شهید، اما او می‌دانست که به شهادت می‌رسد.

 

در سفرشان به سیستان و بلوچستان سردار شوشتری به ایشان گفته‌بود: «با من نیا؛ شهید می‌شوی!»

اما او گفته‌بود: «می‌آیم تا با شما شهید شوم.» سرانجام هر دو آنها در انفجار انتحاری در سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند.

 

این مراسم با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

 

شهید علی عربی بیست و سوم اسفند ۱۳۶۵ در شهرستان مشهد به دنیا آمد. پدرش حسن‏علی، کارمند و روحانی بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته کامپیوتر درس خواند و دیپلم گرفت. پاسدار بود. سال ۱۳۸۳ ازدواج کرد. 26مهر۱۳۸۸ در منطقه مرزی پیشین شهرستان سرباز توسط عناصر وابسته به جندالله (جندالشیطان) بر اثر انفجار کمربند انتحاری به‌همراه شهید شوشتری و 40تن دیگر از مردم آن منطقه به شهادت رسید.

پیکر وی را در گلزار شهدای امامزاده یحیی شهرستان سمنان به خاک سپردند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9692537&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان