روایت مهمانان خارجی از کنگره 17000شهید ترور

دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور 27 مهمان خارجی از کشورهای مختلف دنیا را گردهم‌آورد. هریک از این مهمانان پس از بازگشت به کشور خود به‌نوعی پیام «ایران قربانی تروریسم» را منتقل کردند. در ادامه بخش‌هایی از گزارش‌های 4تن از مهمانان خارجی کنگره آمده است که تا زمان چاپ این گزارش در رسانه‌های خارجی منتشر شده‌اند. هریک از این گزارش‌ها که در پایگاه‌های برجسته‌ای منتشر شده‌اند در سایت‌ها و پایگاه‌های دیگر نیز بازتاب داشته‌اند.

 

Belen1بلن فرناندز

این روزنامه‌نگار آمریکایی، پس از حضور در دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور، مشاهدات خود را در خبرگزاری «الجزیره»1 منتشر کرد. وی در این گزارش با اشاره به موضوع همایش یعنی «ایران قربانی تروریسم» نوشت:

درحالی‌که ایران در غرب و اسرائیل به عنوان یک حامی بی رحم تروریسم در سراسر جهان نشان داده می‌شود، این کنفرانس بر روی یک واقعیت کمتر دیده شده تمرکز کرده بود: این که ایران قربانی ترور است.

طبق برآورد ایرانی‌ها، از زمان انقلاب اسلامی در سال 1357، بیش از 17000 نفر از مردم این کشور در نتیجه عملیات‌های تروریستی کشته شدند. اغلب آن حملات توسط مجاهدین خلق به وقوع پیوسته است. درمیان قربانیان این حملات تروریستی فاطمه طالقانی 3ساله دیده می‌شود که در اتاقش توسط اعضای مجاهدین خلق به آتش کشیده شد. زینب کمائی نوجوان که با چادرش خفه شد و همچنین داریوش رضایی‌نژاد 35 ساله، یکی از 5 دانشمند ایرانی که در سال‌های اخیر و ظاهراً با کمک اسرائیلی‌ها ترور شد.

 

 

Andre1آندره ولچک

یکی دیگر از مهمانان خارجی دومین کنگره بین المللی 17000 شهید ترور پس از بازگشت از ایران در مقالاتی در وب‌سایت شبکه تلویزیونی «تله‌سور»2 و مجله آمریکایی «کانترپانچ» به موضوع 17000 قربانی ترور در ایران و ناآگاهی غربی‌ها از این آمار تکان‌دهنده خبر داد.

بیش از 17000 ایرانی قربانی این جریان شده و جان خود را از دست داده‌اند ولی به نظر می‌رسد هیچ کس در غرب اطلاعی از این موضوع ندارد! چقدر این موضوع برای آن‌ها راحت است.

ایران در موضع خود ایستاده است! و این کشور در برابر حملات بدخواهانه و بی‌دلیل تسلیم نخواهد شد. این کشور هرگز در برابر استکبار زانو نخواهد زد؛ زیرا این کار در واقع تسیلم و سرسپردگی در برابر برده داری مدرن خواهد بود.

این روزنامه‌نگار و فیلم‌ساز مستقر در آمریکای جنوبی درادامه نوشت: زمان آن فرارسیده است که مردم در غرب بیدار شوند و به این واقعیت توجه کنند که هزاران نفر از مردم ایران، از قبیل مردم عادی و مسئولان بی‌دلیل کشته شده‌اند.

من در ایران مادرها و همسرانی را دیدم که بااندوه تصاویر عزیزان به‌خون‌خفته خود را در دست داشتند. تصاویر هولناکی از پیامدهای انفجارهای تروریستی دیدم که سازمان مجاهدین خلق و سایر گروه‌های طرفدار غرب مسئول آن‌ها بودند.

ولی رفتار غرب در ایران بسیار مضحک بوده است. آن‌ها ازیک‌سو ایران را شکنجه می‌کنند و به‌ستوه‌می‌آورند و ازسوی دیگر بی‌شرمانه اصرار می‌ورزد که جهانیان باید از این کشور بترسند و به آن نفرت بورزند.

وی افزود: ایران درحقیقت یکی از صلح‌طلب‌ترین و آرام‌ترین کشورهای دنیاست که ازدیرباز متوجه آلام فراوانی بوده است. دیدگاه واشنگتن، پاریس و لندن هم واضح است: کشورهای غیرغربی حق دفاع از خود را ندارند. موجودیت آن‌ها هستند تا برای آمریکای شمالی و اروپا موادخام ارزان و نیروی کار فراهم کنند و نمی‌توانند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

 

Finian1فینیان کانینگهام

مهمان ایرلندی دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور در تارنمای «بنیاد فرهنگ استراتژیک» روسیه مقاله‌ای با ‌عنوان «ایران کلید افشای دورویی آمریکا در تروریسم جهانی» به موضوع قربانیان تروریسم و حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی پرداخت. این روزنامه‌نگار در ابتدای مقاله خود به نحوه شهادت یکی از قربانیان ترور در ایران به‌دست گروهک تروریستی منافقین اشاره کرد و نوشت: ترویسم درطول سه دهه پیش، هزاران خانواده در ایران ویران کرد. چندین سازمان مخفیانه، ازجمله جندالله و بدنام‌ترین آن‌ها مجاهدین خلق مسئولیت این ترورها را برعهده گرفته‌اند. این شبه‌نظامیان ضدانقلاب اقدامات مخفیانه خود را با حمایت قدرت‌های خارجی خصوصاً سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد انجام داده‌اند.

وی ضمن اشاره به آمار 17000 قربانی ترور در ایران افزود: مردم عادی و مسئولان رده‌بالای ایران هدف این ترور‌ها بوده‌اند. در یکی از گستاخانه‌ترین حملات تروریستی در سال 1360، نخست‌وزیر ایران محمدجواد باهنر و رئیس‌جمهور محمدعلی رجایی در یک بمب‌گذاری کشته شدند.

وی سپس به ترور دانشمندان هسته‌ای در ایران اشاره کرد و گفت: اسناد فراوانی حمایت آمریکا از مجاهدین خلق و تروریسم مخفی در ایران را تأیید می‌کند؛ اگرچه رسانه‌های غربی به‌اندازه کافی به آن‌ها نپرداخته‌اند. کانینگهام در انتها خاطرنشان کرد: 3دهه مبارزه ایران با تروریسم دولتی غرب نمونه روشنی از ارتباط وانشگتن با تروریسم بین‌المللی است.

 

 

Medho1دکتر مدهو نالاپات

یکی دیگر از مهمانان خارجی دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور نیز پس از بازگشت به کشورش در مقاله‌ای در هفته‌نامه «ساندی‌گاردین» ضمن اشاره به جنایات منافقین و جندالله در کشتار انسان‌های بی‌گناه نوشت، این گروه‌های تروریستی در میان «مبارزان آزادی طلبی» هستند که آمریکا و متحدان آن در نبرد علیه ایران حمایت می‌کنند.

در ایران آمار انسان‌های بی گناهی که به‌دست گروه‌های تروریستی کشته شده‌اند 17000 نفر است که به همان اندازه که ما قربانیانمان را فراموش می کنیم یاد آنها در این کشور زنده است.

این نکته غالباً مغفول می‌ماند که ایران در سی سال گذشته از سوی آمریکا، اسرائیل و اتحادیه اروپا به شدت تهدید شده است.

وی درادامه افزود با توجه به تلاش های همه جانبه‌ای که در جهت نابودی نظام ایران انجام شده است، این کشور همچنان یک کشور آرام و صلح‌آمیز باقی مانده است.

توضیحات:

  1. مرکز شبکه ماهواره ای الجزیره در کشور قطر قرار دارد و حدود 50میلیون مخاطب در سراسر جهان بیننده دارد و با شبکه بی‌بی‌سی رقابت می کند. وب‌گاه‌های شبکه عربی و شبکه انگلیسی نیز با آدرس www.aljazeera.com اخبار و تحلیل های سیاسی را منتشر می کند و از وب‌گاه‌های پربازدید به حساب می‌آید.
  2. تله‌سور، یکی از شبکه‌های مطرح تلویزیونی وابسته‌به‌دولت مستقر در ونزوئلاست. این شبکه که به سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی برنامه پخش می‌کند بر روی ماهواره در آمریکا، اروپای غربی و شمال آفریقا در دسترس است. پایگاه اینترنتی این شبکه نیز با آدرس www.telesurtv.net و به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی اخبار و تحلیل‌های سیاسی ارائه می‌کند.

مطالب پربازدید سایت

با همت سربازان گمنان امام زمان(عج)

عوامل شهادت شهید سجاد شهرکی دستگیر شدند

مهدی محمدی؛ کارشناس ارشد مسائل سیاسی

شکست پروژه «اجتماعی‌سازی آشوب»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای خواستار شد

جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی اقدام‌های تروریستی اخیر در ایران را محکوم کند

همسر شهیده اشرف نیکبخت از شهدای حادثه تروریستی ایذه

درخواست همسر شهیده حادثه تروریستی ایذه+فیلم

در پی حادثه تروریستی در ایذه منتشر شد

اولین فیلم از لحظه تیراندازی تروریست‌ها در ایذه

روزنامه فرهیختگان

ری برندینگ جوخه ترور

افشای دروغ های رسانه های تروریستی درباره کودک شهید ایذه ای

اظهارات جدید پدربزرگ "کیان پیرفلک"+فیلم

جدیدترین مطالب

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در همایش "اقتدار بسیجیان"

در برابر منافقین ‌مرصاد دیگری رقم خواهیم زد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

یادی از مظلومیت شهید احمد وکیلی

شهیدی که تروریست‌های کومله گوشت بدنش را خوردند!

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد

ایران بستن مقرهای تروریست‌ها در شمال عراق را خواستار شد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد

بازداشت ۹ متهم در ارتباط با حادثه تروریستی خانه اصفهان

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

داعش مسئولیت حمله تروریستی شیراز را برعهده گرفت

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان