روایت اسرای ایرانی از ورود سران منافقین به اردوگاه

Azadegan Osara854

دوران اسارت آزادگان با تلخی‌ها، شکنجه‌ها و سختی‌های بسیاری سپری شده و آزادگان با صبوری و تحمل و شکیبایی، خاطرات تلخ و شیرین بسیاری دارند که هرگز از یاد نخواهند برد؛ سروقامتانی که صبر و مقاومت را به معنای واقعی به منصه ظهور رساندند و همواره باید قدردانشان باشیم.

به گزارش هابیلیان، هر ساله با فرارسیدن 26 مرداد یاد و خاطرات ورود آزادگان سرافراز و صبور و شکیبا به میهن اسلامی در اذهان مردم زنده می‌شود؛ آزادگانی که با تحمل شکنجه‌ها، تلخی‌ها و آزارهای بسیارِ رژیم بعثی عراق، بهترین دوران عمر خود را در اردوگاه‌های مخوف و بعضا سلول‌های تنگ و تاریک سپری کردند و به یاد اسرای کربلا همه سختی‌ها را تحمل کردند و به آغوش میهن بازگشتند.

در میزگردی که به همین بهانه با حضور چند تن از آزادگان استان قزوین برگزار شده بود، سیدهاشم موسوی و اعزامی از تهران و اهل قزوین با ذکر خاطره‌ای گفت:

یکی از منافقین به نام ابریشم‌چی برای جذب نیرو، پنج روز پشت درب اردوگاه ایستاده بود که داخل بیاید اما اجازه ندادیم، صراحتا به عراقی‌ها اعلام کرده بودیم ورود این منافق به اردوگاه با قتل عام همه اسرا و نیروهای عراقی همراه خواهد بود. حتی شیخ علی تهرانی دیگر منافقی بود که برخورد بدی با وی کردیم. حاج آقا ابوترابی‌فرد به دلیل اینکه ایشان را می‌شناخت و نمی‌خواست با وی روبرو شود سه ساعت در زمستان در سرما ایستاد و به بهانه دوش گرفتن، سرما را تحمل کرد. حتی این شیخ به جز بسم الله الرحمن الرحیم نتوانست یک کلام حرف بزند.

همچنین امامعلی کونانی، آزاده لرستانی در گفت‌وگویی با بیان این خاطره که تقریباً ده روز از اسارت نگذشته نبود که یک روز متوجه شدیم گروهی وارد اردوگاه شده و با اسرا صحبت می‌کردند، گفت: عراقی‌ها ما را مجبور کردند به سخنان این شخص گوش بدهیم، تمام حرف‌ها بر علیه ایران و مسئولان جمهوری اسلامی بود و از اسرا می‌خواست که به گروهک منافقین بپیوندند یکی از اسرای قدیمی کنار من نشسته بود گفت این شیخ علی تهرانی از سرکرده‌های منافقین است که به همه اردوگاه‌ها می‌رود و بر علیه حکومت اسلامی ایران حرف می‌زند و تبلیغ گروهک منافقین را می‌کند.

منبع: فارس


شهریور 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
20
21
22
23
24
28
30
31