رشوه 6 میلیاردی وهابیون برای شهادت منادی وحدت جنوب شرق کشور

61091 607

هر روز از تاریخ این مرز و بوم یادآور از خودگذشتگی یکی از فرزندان این خاک پاک و حوادثی تلخ و شیرین است، در طول 40 سالی که از انقلاب اسلامی ایران گذشته تاکنون بسیاری از بزرگان این دیار به دلیل مخالفت با استکبار و خودفروختگان داخلی و خارجی آنان به خاک و خون کشیده شده تا خون پاکشان درخت انقلاب را آبیاری کند.

30 دیماه 1390 یکی از همین روزهای خاص است که تا ابد در خاطر مردم سیستان‌وبلوچستان ماندگار شد. در این روز و همزمان با ایام عزاداری حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی (ع) خبر شهادت شهید مولوی مصطفی جنگی‌زهی امام جمعه اهل سنت راسک که سال‌ها زندگیش را وقف وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف کرده بود و همچون هزاران انسان پاک و گمنام در گوشه‌ای از این کشور پهناور سرگرم طاعت خدا و خدمت به خلقش بود تیتر اول خبرها شد.

هرچند این شهید بزرگوار در بین مردم ایران شناخته شده نبود اما نوع شهادت مظلومانه وی آن هم پس از اقامه نماز پر فضیلت جمعه، در مسیر بازگشت به منزل، همراه با شهید خاکساری توسط ایادی استکبار با حمایت مستقیم عربستان، قطر و برخی علمای وهابی موجب شد تا بیش از همیشه موجب وحدت شیعه و سنی در سیستان‌وبلوچستان شود.

رشوه 6 میلیاردی ضد انقلاب برای ترور شهید جنگی‌زهی

مولوی جنگی‌زهی به دلیل اقدامات و سخنانش بارها از سوی گروه‌های مختلف وهابی در سیستان‌وبلوچستان و خارج از کشور تهدید شده بود اما وی در پاسخ به این تهدیدات اعلام کرده بود که شهادت را در راه انقلاب اسلامی یک افتخار بزرگ برای خود می‌داند و از افشاگری درباره وهابیت و عوامل ضد وحدت در سیستان‌وبلوچستان کوتاه نخواهد آمد، شهید جنگی‌زهی تا جایی پای این اعتقاد خود ایستاد که حتی پس از ربودن پسرش به دست عوامل وهابی نیز حتی یک قدم در دفاع از انقلاب اسلامی کوتاه نیامد.

یکی از خصوصیات بارز شهید جنگی‌زهی اعتقاد خاصی بود که به بسیج داشت به گونه‌ای که همواره خود را یک بسیجی برای نظام معرفی می‌کرد و به جهت بلاغت در سخن و هدایتگری مردم، در سال 1389 از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت به سمت امامت جمعه دائم مسجد الخضراء راسک منصوب گردید. اما حتی با وجود اشتغالات فراوان کاری، به صورت همزمان تربیت طلاب دینی و تدریس در حوزه‌های علمیه و همچنین فرمانده یکی از پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان سرباز را برعهده داشت و حتی خود شخصاً برای جذب جوانان اهل سنت منطقه به بسیج فعالیت می‌کرد و در جلسات خود به روشنگری مشغول بود.

اگر چه شهادت، تاوان وحدت برای مولوی مصطفی جنگی‌زهی بود اما با پیوستن وی به صف شهدای وحدت در استان سیستان‌وبلوچستان دست‌های پنهان صهیونیسم و استکبار جهانی و کشورهای ارتجاعی منطقه نمایان‌تر شد و پخش اعترافات مقدماتی متهمان نیز آغازی برای شناساندن حرکت‌های خزنده بیگانگان و مخالفین وحدت در ایران اسلامی و همچنین اتمام حجتی برای عوامل فریب خورده داخلی شد.

 به دنبال دستگیری یکی دیگر از عوامل دخیل در ترور مولوی شهید مصطفی جنگی‌زهی، ابعاد جدیدی از این جنایت کور فاش شد. چنانکه اخبار واصله حکایت از آن دارد که بنابر اعترافات متهم اخیر، «م. الف» و «ج.الف» که اخیرا دستگیر شده‌اند، از عاملان این ترور ناجوانمردانه بوده‌اند. این دو تن در اعترافات خود فاش کرده‌اند که برای ترور این مولوی انقلابی اهل سنت، حدود 600 ملیون تومان از جریان‌های وهابی رشوه گرفته‌اند.

 پیروی از ولایت برای اهل سنت واجب است

در همین رابطه فرزند شهید مولوی جنگی‌زهی گفته است: این شهید بزرگوار همه عمر خود را برای افزایش وحدت و برادری میان شیعه و سنی گذاشته و در تمامی خطبه‌ها و سخنرانی‌های خود نیز بر اهمیت این موضوع تاکید کرد.

عارف جنگی تاکید می‌کند: شهید جنگی‌زهی با تمام وجود به این مسئله عقیده داشته و خود را سرباز کوچک ولایت می‌دانست تا جایی که همواره میگفت «اطاعت از رهبری برای اهل سنت یک واجب شرعی است و همین آگاهی  است که ما را از شر شیطان حفظ کرده است.» همچنین مواردی چون پیروی از اوامر مقام معظم رهبری، ایجاد وحدت بین شیعه و سنی، جذب جوانان و مردم بلوچ به بسیج و نیز رفع مشکلات مردم و از میان برداشتن کینه‌های قومی مذهبی در سیستان‌وبلوچستان برای پدرم اهمیت داشت و در هر فرصتی به بیان آن می‌پرداخت.

وی بیان کرد: یکی از دیگر کارهای خاص شهید جنگی‌زهی تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات بود تا جایی که پدرم در سخنرانی‌های خود در مورد انتخابات، نسبت به طراحی دشمن برای کم‌رنگ کردن حضور مردم در انتخابات هشدار داده و حضور در انتخابات را برای اهل سنت به عنوان یک واجب دینی تبلیغ می‌کرد که این موضوعات موجب خشم ضد انقلاب از وی شده بود.

فرزند شهید جنگی‌زهی با تاکید بر اینکه ثابت کردن کفر عبدالمالک ریگی از اقدامات شاخص پدرم بود، اذعان کرد: پس از دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک جیش‌الظلم و برگزاری جلسه‌ای با حضور علمای اهل سنت، شهید جنگی‌زهی به نمایندگی از علمای اهل سنت با این فرد صحبت کرده و کفر وی را به اثبات رساند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی ضدانقلاب و اربابان غربی آنان دیدند نمی‌توانند جلوی شهید جنگی‌زهی را بگیرند در یک اقدام ناجوانمردانه وی را به شهادت رساندند اما نمی‌دانستند با شهادت این شهید بزرگوار نه تنها به هدف خود نخواهند رسید بلکه شهادت وی باعث استحکام وحدت مردم استان و برملا شدن نقشه‌های شوم آنان خواهد شد.

عارف جنگی تاکید کرد: در بخشی از وصیت‌نامه پدرم آمده است که «اطاعت از ولایت فقیه و وفاداری به نظام اسلامی برای هر قشر و قوم و مذهبی واجب است.»

شهادت آرزوی دیرینه شهید جنگی‌زهی

مولوی الله‌داد رئیسی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با تاکید بر اینکه شهادت آرزوی دیرینه شهید جنگی‌زهی بود، گفت: هر گاه با ایشان سخن می‌گفتم از آرزوی شهادت در راه دین و ولایت می‌گفت. یک بار در جمعی از علمای منطقه سرباز از شهید مولوی جنگی‌زهی سوال پرسیدم که مولوی چرا همیشه آرزوی شهادت داری چرا مولوی اینقدر تلاش دارید برای رسواکردن ضدانقلاب، ما مردم شهرستان سرباز به شما نیاز داریم. ولی  ایشان در پاسخ گفتند: «همانگونه که اسلام و مردم به جنگی‌زهی نیاز دارند، به خون جنگی‌زهی هم نیاز دارند، خون من جنگی‌زهی بسیار بهتر از زنده من است نباید به خاطر جان از تکلیف دینی خود دور شوم.»

وی افزود: این عقیده شهید جنگی‌زهی در زندگی من و دیگر علمای حاضر در آن جلسه انقلابی به پا کرد و پس از شهادت این شهید بزرگوار تازه به اوج بینش و بزرگی وی پی بردیم و تلاش کردیم ادامه دهنده راه شهید جنگی‌زهی باشیم.

امام جمعه اهل سنت راسک با اشاره به خصوصیات اخلاقی شهید جنگی‌زهی، اذعان کرد: شهید جنگی‌زهی یکی از علمای بزرگ منطقه سرباز بود که همواره با اخلاق نیکو و چهره خندان جوانان را به وحدت و پیروی از ولایت فقیه تشویق می‌کرد، هیچ‌گاه ندیدم خنده از لبان وی دور شود و همواره لباس بسیجی بر تن داشت و به آن افتخار میکرد.

وی افزود: شهید جنگی‌زهی با وجود اینکه وضع مالی مناسبی نداشت اما برای کارهای خیر همواره پیش قدم بود تا جایی که چند قطعه از زمین‌های ارثی خود را برای ساخت مدرسه راهنمایی، بهیاری و پایگاه سپاه اختصاص داده بود و حتی در اقدامی دیگر زمین بزرگی را برای ساخت مسجد وقف کرده بود.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت راسک با تاکید بر اینکه پس از شهادت شهید جنگی‌زهی هزاران جنگی‌زهی جای وی را گرفتند، خاطرنشان کرد: دشمنان تصور نکنند با ترور شهید جنگی‌زهی راه این بزرگوار ادامه پیدا نخواهد کرد زیرا جوانان و علمای اهل سنت هر کدام همانند این شهید بزرگوار برای وحدت و ولایت تا پای جان ایستادگی می‌کنند و هر بار یکی از ما را به شهادت برسانند هزاران جوان دیگر هستند تا جای ما ایستاده و با دشمنان مقابله کنند.

رئیسی تصریح کرد: در زمان فعالیت شهید سردار نورعلی شوشتری در سیستان‌وبلوچستان، شهید جنگی‌زهی با وی رابطه نزدیکی داشت و در مناطق مختلف استان از جمله سرباز و راسک و پیشین همکاری‌های گسترده‌ای انجام می‌داد و همواره با هم برای ارتقای امنیت و وحدت تلاش می‌کردند و برای حل مشکلات مردم گام بر می‌داشتند.


    • هیچ نظری یافت نشد

    نظر خود را اضافه کنید

    0
    https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9286839&tmpl=component
    نظر شما به دست مدیر خواهد رسید