رشد تروریسم در خاورمیانه ریشه در رفتار آمریکا دارد

Larijani Majlesرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح احتمالی آمریکا برای مقابله با داعش گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند حضورشان در منطقه بازی با انبار باروت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) علی لاریجانی در اختتامیه جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی در مشهد در بخشی از سخنان خود با تأکید بر اینکه امریکایی‌ها باید بدانند که حضورشان در منطقه بازی با انبار باروت است تأکید کرد: در این یکی دو روزه ژست‌هایی از امریکایی‌ها می‌بینیم که مدام یا در ترکیه جلسه می‌گذارند یا به سعودی می‌روند؛ اما سؤال اینجاست که چرا اینها اینقدر نگران هستند، آیا نگران چند نفر اروپایی هستند که به داعش رفته‌اند؟ یعنی اینها نمی‌دانستند؟ اما آنچه مسلم بوده این است که امروز همین جریان‌های افراطی نیز گریبانگیر خودشان شده و هیمنه آمریکا را شکسته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه در قرن اخیر با وجود توسعه علم و فناوری شاهد بیشترین جنگ‌ها، جنایات، ترورها و کشتارهای جمعی بوده‌ایم تأکید کرد: استفاده از عقل از همین حیث مهم بوده چرا که تکیه بر عقلانیت سبب می‌شود جنایاتی از این دست رخ ندهد، امروز در منطقه شاهد  رویش جریان‌های تندرو هستیم که ریشه در رفتار امریکایی‌ها در عراق و افغانستان دارد.

لاریجانی با بیان اینکه سه سال و اندی قضیه سوریه مطرح است، گفت: آیا غربی‌ها نمی‌دانستند چه رخ می‌دهد؟ اگر نمی‌دانستند قابل تأسف بوده که با وجود ادعای مدیریت جهانی اینگونه عمل کرده‌اند. آنچه مسلم است آمریکایی‌ها فهمشان از مسائل شرق بسیار پائین است.

لاریجانی با بیان اینکه امریکایی‌ها در برخورد با تروریست‌ها و جریان‌های افراطی برخورد تاکتیکی داشته و دوره‌ای خود را به خواب زدند و حالا نیز شاهد یک رفتار شتاب‌زده و فرصت‌طلبانه از آنان هستیم افزود:  شاید این رفتار شتابزده آنان و این ژست به دلیل فشارهای جمهوری‌خواهان باشد اما بعید است که آمریکایی‌ها اینقدر عقل نداشته باشند که به خاطر مسائل داخلی چنین جنگ‌افروزی در منطقه به راه بیندازند و این نشان می‌دهد که علت و دلیل چیز دیگری است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: این منطق اصلاً معنا ندارد که ائتلافی برای برخورد با داعش ایجاد کردند آن هم در شرایطی که تحت نظارت شورای امنیت و سازمان ملل نبوده و این یعنی آنان عقلانیتی برای اداره دنیا ندارند.

وی ادامه داد: اکنون این سؤال مطرح می‌شود که دنیا مگر نظامات بین‌المللی نداشته که آنان چنین ائتلافی برای برخورد با داعش ایجاد کرده‌اند؛ اینگونه‌ رفتارها نشان می‌دهد که آنان به دنبال منافع خود و ایجاد مشروعیت ساختگی برای خود هستند اما باید بدانند که حضور آنان در منطقه و چنین رفتارهایی بازی با انبار باروت است چرا که امروز مردم منطقه بیدار هستند و ممکن است این بازی در انبار باروت تبدیل به آتشی فراگیر شود.


مطالب پربازدید سایت

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

به مناسبت عروج پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

«عملیات مهندسی» فجیع‌ترین جنایت تاریخ معاصر ایران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

تنها شهید جاویدالاثر عملیات مهندسی

مقاومت شهید طهماسبی زیر شکنجه‌های منافقین

هانیه علی نژاد؛ خبرگزاری مهر

مغزهای زنگ زده!

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی تشریح کرد

سریال دنباله‌دار سوءاستفاده‌ منافقین از نمادهای مذهبی!

جدیدترین مطالب

رئیس‌کل دادگستری استان فارس خبر داد

صدور کیفرخواست حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع)

معاون همننگ کننده ارتش در یزد عنوان کرد:

۱۷ هزار شهید ترور فدای اقتدار امروز شده است

به بهانه پخش سرهنگ ثریا در جشنواره فیلم فجر

«سرهنگ ثریا» مادرانه‌ای پشت دیوارهای «کمپ اشرف» + فیلم

به مناسبت آسمانی شدن پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

عملیات سلاخی + فیلم

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان