شیوۀ ترورها در کشور ما در دنیا بی‌نظیر است

در آستانه 22 بهمن 98 و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دبیرکل بنیاد هابیلیان با حضور در برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه 5 سیما، دقایقی به سوالات مجریان این برنامه پاسخ داد. شرح این برنامه در ادامه آمده است.

ما سال‌ها است که با یک غول رسانه‌ای مواجه هستیم که تلاش دارد تا کشور ما را به عنوان یک کشور حامی تروریسم معرفی کند، در حالی که ما خود قربانی تروریسم هستیم و گفته می‌شود که 17000 شهید ترور از 22 بهمن سال 57 تا زمان ترور شهدای هسته‌ای داشته‌ایم. با توجه به فعالیت‌های شما و بنیاد هابیلیان توضیحی در این خصوص بدهید.

کشور ما از ناحیه استکبار جهانی دچار مشکلات فراوانی است. یکی از این مشکلات ترور مردم و مسئولین کشور ما بود. از برخی جهات، پاره‌ای از این ترورها در دنیا بی‌نظیر است. اینکه در عرض چند ماه عالی‌ترین مسئولین کشور به دست گروهک‌های مسلح نشان‌دار ترور شوند اقدام بی‌نظیری در تاریخ است و اینکه گروهک‌هایی که این اقدامات جنایتکارانه را انجام داده‌اند، در کشورهای اروپایی دفاتر رسمی داشته باشند و از آنجا افرادشان را برای ترور مردم عادی و مسئولین هدایت کنند، این نیز چیز بی‌نظیری است. البته در دنیا حوادث تروریستی زیادی اتفاق می‌افتد که البته این حوادث در سال‌های اخیر بیشتر شده است اما در دهه 60 که آمریکا و استکبار جهانی گروهک‌های تروریستی را به جان مردم ما انداخته بود، کشورهای دیگر کمتر درگیر چنین حوادثی بودند و ما به تنهایی این مصیبت را تحمل می‌کردیم. خب متاسفانه چنین حوادثی در دنیای امروز فراگیر شده است اما ما کشوری را نداریم که رئیس دیوان عالی آن و رئیس‌جمهور و نخست‌وزیرش در عرض چند ماه در کنار مردم عادی به دست گروهک‌ها به شهادت برسند. البته ما می‌دانیم و مسئولین آمریکایی همچون خانم کلینتون نیز اعلام کردند که گروهک‌های تروریستی همچون داعش و القاعده و طالبان به دست آمریکایی‌ها ایجاد شده است اما اینکه یک گروهک در یک کشور دفتر داشته باشد و به طرق مختلف حمایت شود و در آن کشور میتینگ تشکیل دهد، نشانگر این است که کشورهای غربی جنایت علیه مردم ما را از همان اولین روز انقلاب به طور صریح و عریان آغاز کردند. همان گونه که شما گفتید ما در همان روز 22 بهمن 57 اولین شهید ترور را تقدیم کردیم. در آن روز که هنوز کشور ما رفتاری نشان نداده بود، اما تیغ تیز استکبار این چنین خودش را به مردم ما نشان داد و این نشان می‌دهد که آمریکا از هر ابزار نامشروعی از جمله ابزارهای خشونت‌بار علیه مردم ما استفاده می‌کرده و می‌کند که نمونه به‌روز و عیان آن ترور سردار دلاور ما شهید حاج قاسم سلیمانی بود که این روزها نیز مصادف شده است با چهلمین روز شهادت ایشان و همرزمانش. البته در ترور سردار سلیمانی آمریکا مستقیم این جنایت را به عهده گرفت اما باید بدانیم که کشوری که به طور عیان به گروهک‌ها دفتر می‌دهد با ملت ما تعارف ندارد و آنجایی که لازم بداند از این ابزار کثیف استفاده می‌کند. می‌بینید که رئیس‌جمهور آمریکا مستقیم خود مسئولیت این جنایت را به عهده می‌گیرد و متاسفانه به نام آزادی و برای دموکراسی، که این از طنزهای تلخ روزگار ماست. چون این اقدام بر اساس معیارها و ملاک‌های خود کشورهای غربی یک اقدام جنایتکارانه است.

امیدواریم تشکل شما بتواند هم احقاق حق کند و هم در سطح بین‌المللی ندای مظلومیت ما را به گوش جهانیان برساند. شما فرزند شهید بزرگواری هستید که سابقه مبارزات ایشان پیش از انقلاب بر کسی پوشیده نیست و اینجا باید حق مطلب ادا شود و از شهید هاشمی‌نژاد یادی به میان آید. به عنوان کسی که از خانواده شهدا هستید و زخم‌خورده ترور هستید، می‌خواهیم از زبان شما یادی کنیم از شهید بزرگوارتان.

 در سال 57 انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و رهبری آن به عهده حضرت امام (ره) بود. در این میان حضرت امام شاگردانی داشتند که ایشان را با جان و دل همراهی کردند. این همراهی تا پای خون و تا پای جان بود. پدر شهید بنده از سن 26 سالگی وارد عرصه مبارزه شد و اولین کتابی که ایشان می‌نویسند در این سن بوده است که حکومت منحوس پهلوی این کتاب را یک کتاب سیاسی تلقی می‌کند و آن را ممنوع می‌کند. یعنی از سال 1337 تا انقلاب اسلامی. به ایشان اجازه سخنرانی نمی‌دادند و بارها ایشان را دستگیر و شکنجه کرده بودند. اما آنچه سبب شد نهضت حضرت امام فراگیر شود زبان گویای امثال ایشان و دیگر یاران حضرت امام همچون رهبرمعظم‌انقلاب و دیگر شاگردان حضرت امام بود. همین حرکات در سراسر کشور گسترش پیدا کرد و زمینه‌ساز نهضت حضرت امام در سال 42 شد و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در 15 سال پس از آن شد. طبیعتا شهید هاشمی‌نژاد یکی از رهبران فکری انقلاب اسلامی بود و مورد بغض و کینه دشمنان بود، با اینکه هیچ سمت رسمی در کشور نداشت اما به فجیع‌ترین شیوه‌هایی که استکبار می‌توانست ایشان را به شهادت رساند. نکته جالب نیز این است همین خانمی که اکنون سرکردگی گروهک منافقین را بر عهده دارد و در پارلمان‌های کشورهای اروپایی داعیه‌دار آزادی ملت ایران است به صراحت اعلام می‌کند که ما 5 آیت‌الله را در ایران که به تعبیر بنده از نزدیکترین یاران امام بودند با شیوۀ مقدس انتحاری کشتیم و این چنین بغض و کینه خودش را از طرف استکبار نسبت به ملت ایران اعلام می‌کند و این نشان می‌دهد که تا چه حد خط و مشی رهبر انقلاب مورد بغض و کینه دشمنان بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه