دست‌های اسرائیلی در ترور حاج قاسم و حاج عماد

159041239078641100

حاج عماد مغنیه شامگاه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ در حالی در دمشق و توسط یک خودروی بمب‌گذاری شده به شهادت رسید که تا لحظاتی پیش از ترور همراه سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از العالم، دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان به تازگی مستندی را تولید کرده که ضمن بررسی رابطه نظامی و عاطفی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه و تاثیر آنها در اعتلای جبهه مقاومت، نقش رژیم صهیونیستی در پرونده ترور آنها را نیز به نمایش گذاشته است.

در گزارش‌های دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی همواره پرونده دو فرمانده بزرگ مقاومت یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه با یکدیگر مرتبط بودند.

اسرائیلی‌ها، حاج قاسم و حاج عماد را در زمره بزرگترین، زیرک‌ترین و شجاع‌ترین دشمنان خود می‌دانسته و از آنجا که آنها را برای موجودیت خود خطرآفرین می‌خواندند، تلاش‌های بسیاری را طی سالها برای از پیش رو برداشتن آنها انجام دادند.

به تازگی دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان مستندی را تولید کرده که ضمن بررسی رابطه نظامی و عاطفی این دو فرمانده بزرگ و تاثیر آنها در اعتلای جبهه مقاومت، نقش رژیم صهیونیستی در پرونده ترور آنها را نیز به نمایش گذاشته است.

این مستند سی دقیقه‌ای از ماجرای ترور حاج عماد و نگاهی به او آغاز شده و پس از مرور حوادثی مانند جنگ داخلی لبنان، تهاجم رژیم صهیونیستی به لبنان و اشغال نیمی از آن در سال ۱۳۶۱، آزادسازی جنوب لبنان از چنگال اسراییل توسط مقاومت، جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، و ظهور تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق، به اقدام بزدلانه و ناجوانمردانه آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی رسیده و با انتقام نیروهای مقاومت پایان می‌یابد.

حاج عماد مغنیه شامگاه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ در حالی در دمشق و توسط یک خودروی بمب‌گذاری شده به شهادت رسید که تا لحظاتی پیش از ترور همراه سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود.

«رونین برگمن» تحلیلگر ارشد اطلاعاتی و نظامی اسرائیلی در کتابی با عنوان «برخیز و بکش» و مستند دیگری پیرامون حاج قاسم سلیمانی که از شبکه یازده رژیم صهیونیستی پخش شد، با بیان این موضوع، گفته که قرار بود همان روز با انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در دمشق حاج عماد مغنیه ترور شود، اما در لحظه آخر تیم عملیات دیدند شخصی با او همراه است و پس از اندکی فهمیدند آن شخص قاسم سلیمانی است.

برگمن می‌افزاید: مأمور اسراییلی قصد انجام عملیات را داشته که مامور آمریکایی سازمان سیا به آنها هشدار می‌دهد این مسأله مورد توافق «جورج بوش» (رییس‌جمهور وقت آمریکا) و «ایهود اولمرت» (نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی) نیست، بنابراین در تماس با رییس موساد و اولمرت تایید می‌شود که کسی غیر از مغنیه کشته نشود.

در مستند کمین کفتار، علاوه بر حضور شخصیت‌های برجسته‌ای همچون «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، «سیدهاشم صفی‌الدین» رییس هیات اجرایی این حزب و شیخ «مالک وهبی» از دوستان نزدیک حاج عماد مغنیه و سید حسن نصرالله، از اظهارات مسئولان بلند پایه آمریکایی و اسرائیلی مانند ارتشبد «دیوید پترائوس» (ژنرال چهارستاره و بالاترین مقام نظامی ارتش تروریست آمریکا و رییس پیشین سازمان سیا) پیرامون تاثیر سپهبد قاسم سلیمانی در سرعت گرفتن و بالا رفتن توانمندی‌های مقاومت در لبنان، سوریه و عراق استفاده شده است.

مستند کمین کفتار بزودی از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان