در دهه شصت روزانه 100 ترور در کشور انجام می‌شد

Hamayesh1

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه شکل و وضع ترورهای آن دوران کاملاًً هدفمند و در سطوح مختلف بود گفت: در دهه 60 روزانه صد ترور اتفاق می‌‌افتاد که در آن زمان درهیچ کشوری نظیر نداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از بسیج پرس، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان در همایش «ایران، هابیل، عدالت» که پیش از ظهر امروز در موسسه اوج برگزار شد گفت: موضوع جنایات تروریستی در کشورمان، موضوعی عجین‌شده با انقلاب است و از آن حوادثی است که از روزهای اول، کشورمان درگیر آن بود و در این زمینه ما تجربه سنگینی را داریم.

در دهه شصت روزانه 100 ترور در کشور انجام می‌شد

وی اظهار داشت: این حوادث در کشور ما چه در بعد داخل و چه در بعد خارج از کشور بی‌نظیر است. در دهه 60 روزانه صد ترور اتفاق می‌‌افتاد که در آن زمان درهیچ کشوری نظیر نداشت. شکل و وضع ترورهای آن دوران کاملاًً هدفمند و در سطوح مختلف از رئیس‌جمهور تا کودک شیرخواره و پیرمرد 90 ساله بود که مورد حمایت علنی غرب قرار می‌گرفت. جهان غرب از جانیان بالفطره که در کشور ترور انجام می‌دادند و رئیس‌جمهور، نخست وزیر، نمایندگان مجلس و مردم را ترور می‌کردند در سطح بین‌المللی حمایت می‌کردند و در حال حاضر نیز همین طور است.

فرزند شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه به ما گاهی می‌گویند شما در مورد مسائل حقوقی شهدای ترور چه اقدامی انجام داده‌اید خاطرنشان کر د: اگر قرار باشد کار حقوقی انجام شود همه دارایی آمریکا را هم ضبط کنیم باز هم بدهکار است. متاسفانه به‌دلیل دنیای یک طرفه‌ای که غرب ساخته است کشور ما را 50 بار در مجامع مختلف محکوم کردند واین درحالی است که آن‌ها خودشان این محاکم را ساختند و حکم صادر کردند و حقو وتو هم دارند.

وی افزود:  البته یک طرف این موضوع نیز به کم‌کاری ما برمی‌گردد. رقم 17هزار شهید تعداد کمی نیست. فردی که به عنوان نماینده و ناظر حقوق‌بشر در ارتباط با مسائل ایران معرفی شده بود 3 هزار گزارش علیه ایران تهیه کرده بود که منابع اکثر آن نفاق بود.
دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: بحث هسته‌ای وقتی مطرح می‌شود تندروهای آمریکایی برای مانع‌تراشی سر ایران مباحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند و ما هم باید از این نو فعالیت‌های داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما تلاش کردیم پرونده تروریسم بازگشایی شود و در‌صدد هستیم روز مبارزه با تروریسم را احیا کنیم.

کنگره بین‌المللی شهدای ترور سال آینده برگزار می‌شود

هاشمی‌نژاد در پایان گفت: سال آینده کنگره بین‌المللی شهدای ترور برگزار می‌شود و امیدواریم نهادهای مختلف نظام هم در این رابطه به میدان بیایند. امیدواریم بتوانیم در موضوع حقوق بشر همان طور که جنایات مختلفی به کشورمان شده آن را نیز بازتاب کنیم و به گوش جهانیان برسانیم.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

۵۱ ایالت تروریستی

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان