در بعد حقوقی مبارزه با تروریسم کارنامه قابل قبولی نداریم

1399100612444611221883374

نماینده مردم خوزستان گفت: ما در عملیات های اطلاعاتی خوب عمل می‌کنیم اما در ابعاد حقوقی بسیار ضعیف هستیم و به خصوص در بحث حقوق بین الملل کارنامه قابل قبولی نداریم.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم، مجتبی یوسفی نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نمایشگاه جنایات گروهک تروریستی حرکه النضال گفت: ما در عملیات های اطلاعاتی به لطف سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران خوب عمل می‌کنیم و جایگاه بسیار خوبی در دنیا داریم و کشور ما در منطقه تبدیل به محور آرامش شده و الگوی خوبی برای سایر کشورهای آزاده گردیده است، اما در ابعاد حقوقی بسیار ضعیف هستیم و به خصوص در بحث حقوق بین الملل کارنامه قابل قبولی نداریم.

 

وی افزود: اگر هر کشوری  مستنداتی مثل 17000 شهید ترور را داشت که اتفاقاً اکثریت از مردم عادی هستند، حقشان را در عرصه بین الملل مطالبه کرده و می‌گرفتند. در ماجرای خون‌های آلوده‌ای که از فرانسه به ایران ارسال شد، کشورهای دیگری نظیر عراق، عربستان و فکر می‌کنم ژاپن هم بودند، اما آنها بر خلاف ما غرامتشان را از فرانسه گرفتند.

 

یوسفی ادامه داد: این ها در حالی است که از اسناد بسیار متقن برخورداریم و از اساتید خوبی هم در عرصه حقوق بین الملل بهره می‌بریم ولی متاسفانه در زمان اقدام، دچار ضعف هستیم.

 

نماینده مردم خوزستان ادامه داد: البته قبول دارم که نمایندگان نیز در این زمینه باید نقش مضاعف داشته باشند و از طریق بین المجالس جهانی و آسیایی مسائل حقوقی را دنبال کنند، چرا که پارلمان‌ها به واسطه حضور نمایندگان مردم آزادگی بیشتری دارند. لازمه پیگیری حقوقی نمایندگان هم دریافت اطلاعات جامع و کامل پیرامون مسائل مختلف توسط دستگاه‌های متولی است تا نمایندگان بتوانند آگاهانه و با دست پر از طریق ایجاد هم افزایی مسائل حقوقی را در سطح بین الملل مطرح و مطالبه کنند و حق ملت ایران را بگیرند.

 

وی تصریح کرد: کشورهای غربی اقدام به ایجاد گروهک‌های تروریستی کرده‌اند و از ابزار حقوق بین الملل مثل حق شهروندی و حقوق بشر سوء استفاده می‌کنند تا جایی که شاهد هستیم بعضا جای جلاد و شهید را با هم عوض می کنند.

 

یوسفی اظهار داشت: در حوزه شبکه‌های منتسب به گروهک‌های تروریستی مثل احوازنا اگر اطلاعات کاملی در اختیار نمایندگان قرار بگیرد، می‌توانیم از جنبه حقوقی در عرصه بین الملل از جمله آی پی یو، جهت جلوگیری از ادامه فعالیت‌های اینگونه شبکه‌ها اقداماتی را انجام دهیم.

 

وی در پایان با امضای طومار مطالبه محاکمه سرکرده دستگیر شده تروریست ها از قوه قضائیه محاکمه علنی حبیب اسیود عامل جنایات تروریستی اخیر اهواز را داشت.


نظر (0)

There are no comments posted here yet

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

مطالب پربازدید سایت

بازخوانی ترور شهید آستانه‌پرست در گفتگو با دخترش

تیری که گلو را شکافت

منتخب مردم مشهد در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی

گذری بر زندگی و مبارزات شهید سیدرضا کامیاب

درباره تفحص پیکر شهیده فاطمه اسدی که پس از 37 سال، تشییع و به خاک سپرده شد

حماسه رشادت بانوی ایرانی

دموکرات حین شهادت دست‌های فاطمه را بسته بود؛

روایت تکان‌دهنده سرتیم تفحص از دستان بسته شهیده اسدی

همزمان با سالگرد شهادت این شهید

پخش مستندی از ترور شهید فخری‌زاده

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در بازدید از نمایشگاه «ضالین»:

با اقدامات فرهنگی می‌توان با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریست‌ها مقابله کرد

جدیدترین مطالب

بررسی ابعاد مختلف ترور شهید فخری‌زاده در گفت‌وگو با عضو شورای ملی پژوهش‌های هسته ای لبنان

«فخر» برنامه هسته ای ایران

سالگرد شهادت دکتر محسن فخری‌زاده

آن‌ها علم و دانش را ‌ترور کردند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

خون شهید فخری‌زاده روح تازه‌ای به انقلاب بخشید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان