درخواست استرداد، محاکمه و توقیف دارایی‌های تروریست‌ها

N E Rرییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه به مناسبت روز بین‌المللی یادبود و احترام به قربانیان ترور، خواستار معاضدت قضایی و اداری در شناسایی و پیگرد عاملان ترور، استرداد و محاکمه آنها و توقیف دارایی‌هایشان و همچنین ارائه اطلاعات موثق از میزان و نحوه فعالیت منافقین در سازمان ملل متحد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، زهره الهیان نماینده تهران در مجلس در نامه به آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه خواستار معاضدت قضایی و اداری در شناسایی و پیگرد عاملان ترور، استرداد و محاکمه آنها و توقیف دارایی‌هایشان شد.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

حضرت آیت‌الله رئیسی (مدظله‌العالی)

ریاست محترم قوه قضائیه


سلام‌علیکم
همان‌گونه که مستحضرید در جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۷هزار هم‌وطن عزیزمان، قربانی اقدامات تروریستی و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بنیادین بشر از جمله حق حیات، حق امنیت و حق سلامت توسط گروه‌های تروریستی به ویژه سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، داعش و ... شده‌اند.

 

به منظور بزرگداشت مقام شهدای ترور و خانواده‌ها، جمعی از خانواده قربانیان ترور با حضور در کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی مورد تکریم قرار گرفتند. درخواست آنها دسترسی به عدالت قضایی برای پیگیری محاکمه و مجازات عاملان و کمک برای تهیه و حفظ مدارک و اسناد جنایات انجام شده است.

 

با عنایت به امنیتی بودن اغلب ترورها، این خانواده‌ها دسترسی به مدارک مورد نیاز برای پیگیری قضایی و اقامه دعوا ندارند بنابراین تقاضا داشتند که دستگاه قضا با همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در اقامه دعوا و محاکمه عاملان این جنایات، به آنها کمک کنند.

 

لذا خواهشمند است دستور فرمایید معاضدت قضایی و اداری در شناسایی و پیگرد این مجرمین، استرداد آنها از سایر کشورها و محاکمه آنها و توقیف دارایی‌هایشان که باید برای جبران خسارت قربانیان به کار گرفته شود، انجام شود.
اطلاعات موثق از نحوه فعالیت منافقین در سازمان ملل متحد ارائه شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10640864&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25