خیانت منافقین در دفاع مقدس

1c200b80dc050d4621c915073985258e

«قالَ رَسُول اللّه (صلی الله علیه وآله) : اِنّی لاَ اَخافُ عَلی اُمَّتی مُؤمناً وَ لا مُشْرِکاً، اَمّا المُؤمِنُ فَیَمنَعُهُ اللّهُ بِایمانِهِ وَ اَمَّا المُشْرِکُ فَیَقْمَعُهُ اللّهُ بِشرکِهِ، وَ لکِنّی اَخافُ عَلَیْکُمْ کُلَّ مُنافِق عالِمِ اللّسانِ، یَقُولُ ما تَعرِفُونَ وَ یَفْعَلُ ما تُنْکِرونَ» حضرت رسول(صلی الله علیه وآله) می فرمایند: من از خطر آدم باایمان و انسان مشرک بر اُمّتم نمی ترسم؛ چون خداوند از خطر انسان مؤمن به وسیله ایمانش جلوگیری می کند و مشرک را خداوند به خاطر شرکش نابود می سازد؛ ولی تنها کسانی که از شرّ آنها بر شما می ترسم، منافقان هستند. منافقانی که چرب زبانند و در باطن در پی هدف دیگری هستند. سخنانشان جذّاب است؛ امّا در عمل مبتلا به کارهای زشتند.

روزهای آغازین دفاع مقدس روزهای بسیار سختی بود؛ غافلگیری حمله دشمنی قسم خورده همانند صدام که تمام و کمال توسط متحدان غربی اش مسلح شده بود، کمبود سلاح برای مقابله با دشمن که همراه با تحریم های بین المللی این محرومیت چندین برابر هم شده بود، نداشتن نیروی آماده و رزم دیده برای مقابله با دشمنی که لشکریانش از دو سال قبل تحت کامل ترین آموزش های رزمی قرار گرفته بودند و البته حضور منافقین...

 

در میان تمام نداشته ها و داشتن رنج های فراوان ما در زمان شروع دوران دفاع مقدس، حضور سازماندهی شده و استتار شدن منافقین هم بر رنج های ما در دوران دفاع مقدس افزوده بود. منافقین که خودفروشی را در تمام سال های قبل، حین و بعد از جنگ به بهترین وجه ممکن آموخته بودند در خیانت به وطن نیز سنگ تمام گذاشتند.

 

از محکومیت صدام تا «شط العرب» نامیدن اروند رود

 

منافقین که در روزهای ابتدایی دوران دفاع مقدس، حمله صدام به ایران را محکوم کرده بودند، در مدت کوتاهی پس از خزیدن در آغوش صدام و حزب بعث، دفاع مقدس و ایستادگی مقابل تجاوز صدام را عملی ارتجاعی خواندند و از آن به عنوان عملی غیر انسانی یاد کردند. آنها حتی پا را هم از این فراتر گذاشته و به جای بیان نام اروند رود، از واژه شط العرب استفاده کردند و ایران را نیز عامل شروع جنگ نامیدند.

 

جاسوسی، خرابکاری، ترور

 

برنامه بدون تغییر منافقین در طول سال های جنگ تشکیل شده بود از جاسوسی از مواضع نیروها و رزمندگان کشورمان و انتقال داده های جاسوسی به سران رژیم بعث، ترور رزمندگان و فرماندهان نظامی کشورمان و خرابکاری در جبهه های جنگ. در کنار تمام اقداماتی که منافقین برای خوش خدمتی برای صدام انجام می دادند، یکی دیگر از اقدامات آنها نفوذ به داخل اردوگاه اسرا و ایجاد جو روانی توام با ناامیدی برای بازگشت و آزادی اسرا بود. آنها تلاش می کردند با وارونه جلوه دادن واقعیت های موجود در ایران، تصویرسازی منفی از واقعیات داخل کشور و البته نشان دادن در باغ سبز به اسرا، از آنها برای پیوستن به اردوگاه خود دعوت کنند. البته این شیوه جذب نیرو آنگونه که انتظار داشتند هم موفق نبود.

 

آنها البته اقدامات دیگری هم در آن سال ها داشتند؛ پخش شایعه در پشت جبهه برای تضعیف روحیه مردم، تبلیغات سوء علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی و ضربه زدن به وجهه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیز با تمام توان توسط منافقین انجام می شد.

 

از شایعه توقف عملیات تا تخریب وجهه کشور

 

مجله تایم در سومین سال آغاز دوران دفاع مقدس با اشاره به خیانت های منافقین در جبهه مقابل کشور از آنها به عنوان مزدورانی یاد کرد که تمام و کمال حاضر به خدمت به صدام هستند. نویسنده این مجله عنوان کرده بود که منافقین گروهی هستند که در جبهه مقابل کشور خود، از کشتن سربازان ایرانی گرفته تا جاسوسی برای نیروهای نظامی عراق، تخریب، شایعه پراکنی برای آغاز یا لغو عملیات های ایران و ... دریغ نمی کنند. نویسنده این مقاله به این هم اشاره کرده بود که منافقین برای در کانون توجه قرار گرفتن، حاضر به انجام هر کاری هستند.

 

ادعاهای واهی برای کشورگشایی

 

در آخرین سال دوران دفاع مقدس منافقین به زعم خود سه عملیات مستقل انجام دادند. البته عملیات هایی که تمام و کمال از سوی ارتش صدام همراهی می شد.

 

رجوی در عین حال به سبک آمریکایی ها خیلی علاقه داشت که روی هر کاری که انجام ی دهد اسم و نامی بگذارد. یکی از آن عملیات‌ها آفتاب بود که طی آن منافقین به فکه حمله کردند و تعدادی هم اسیر گرفتند. یکی دیگر از عملیات‌ها چلچراغ بود که به مهران حمله کردند. عملیات دیگر رجوی فروغ جاویدان بود که پس از پذیرش قطعنامه انجام شد.  او البته ادعا‌های عجیب و غریبی هم در مورد تعداد کشته‌شدگان آن عملیات‌ها مطرح می‌کنند. به طور مثال ادعا می‌کنند در چلچراغ ۸ هزار نفر و در فروغ جاویدان ۵ هزار نفر از ایرانی‌ها را کشتیم؛ آماری که نه تنها اثبات نشد بلکه با بزرگ نمایی و غلو بسیاری هم همراه بود.

 

اسناد انکار ناپذیر

 

منافقین در حالی دم از مردم و مقاومت برای مردم می زنند که اسناد بسیاری از خیانت ها و جنایات آنها علیه مردم ایران وجود دارد؛ اسنادی که به جز یافته های تیم های امنیتی کشورمان، بخشی از آنها در قالب فیلم های مخفیانه استخبارات عراق موجود است و در آن منافقین و به ویژه سرکرده این گروهک بارها و بارها با افتخار از بمب گذاری ها و ترورهای کور با مقامات حزب بعث سخن گفته است.

 

به هر روی، آنچه از کارنامه منافقین در دوران دفاع مقدس در اذهان عمومی مردم ایران باقی مانده است، چیزی جز خیانت نیست، خیانتی که تمام عیار این گروهک را مقابل مردم ایران قرار داد و در حمایت از صدام، جنایت های فراوانی را مرتکب شده اند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10486846&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25