خبرنگاران قربانیان ترور سازمان یافته و افراطی‌گری هستند

Khatibzadeسخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: خبرنگاران و خانواده‌هایشان در منطقه از قربانیان ترور سازمان یافته و کور هستند که ریشه آن را باید در رژیم صهیونیستی جستجو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از ستاد حقوق‌بشر، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در همایش وبینار بین المللی خبرنگاران قربانی ترور غرب آسیا، اظهار داشت: خبرنگاران بدون شک بیش از همه در این دنیای افراطی‌گری زحمت می‌کشند و در خط مقدم قرار دارند. آن‌ها سربازان صلح هستند که دانش‌افزایی می‌کنند تا بتوانند اطلاعات و اخبار را به اطلاع مردم برسانند.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران و خانواده‌های آنان از قربانیان ترور‌های سازمان یافته، کور و وارداتی هستند، تأکید کرد: بیش از ۷۰ سال است که منطقه غرب آسیا و خاورمیانه دچار این پدیده شوم شده است که ریشه اصلی آن را باید در رژیم صهیونیستی جستجو کرد.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آمریکا و برخی متحدانش ظلم و تعدی و جنگ‌های بی‌پایان را در منطقه آغاز کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران با شناخت این معضل، قطعنامه‌ای در سازمان ملل به نام "جهان علیه خشونت" پیشنهاد کرد که این قطعنامه به تصویب رسید و نشان داد جمهوری اسلامی با چه دقتی ریشه بسیاری از مشکلات را دیده است.

 

وی با بیان اینکه این پیشنهاد قبل از آغاز جنگ سوریه و یمن به سازمان ملل ارائه شده بود، افزود: ما باید امنیت را بطور مشترک به دست بیاوریم، چون از منطقه غرب آسیا گرفته تا سوریه و لبنان این وضعیت حاکم است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور و ایجاد کننده تامین امنیت در منطقه آمادگی دارد به حل این مشکل را در منطقه کمک کند.

 

خطیب زاده یادآور شد: صلح با جنگ به دست نمی‌آید. صلح با خشونت همخوانی ندارد؛ جمهوری اسلامی ایران برای تحقق صلح در منطقه و کشور‌های همسایه بسیار تلاش می‌کند.

 


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان