حمایت غربی‌ها از حقوق بشر ادعایی بیش نیست

Ahvaz Terroristi5615

«سعدالله اقدامی»، پدر «محمد طه»، شهید ۴ ساله حادثه تروریستی اهواز، در خصوص پرونده دادخواست تهیه شده، گفت: حدود چندصد صفحه دادخواست با تمام مستندات و دلایل و گفت‎وگوهایی که خانواده‌های شهدا در این زمینه داشتند، تنظیم شده، وکیل پرونده مشخص شده و این موارد در قوه قضاییه ثبت و مقرر شده که از طرف وزارت امور خارجه این مسئله ابلاغ شود.

به گزارش هابیلیان، پدر خردسال‌ترین شهید حادثه تروریستی اهواز، درباره حمایت همه‌جانبه غرب از عناصر تروریستی در برابر ایران، می‎گوید: کشورهایی که همواره خود را مدعی دفاع حقوق بشر می‌دانند، مدافعان دروغین حقوق بشری بیش نیستند؛ باتوجه به منافع و مطامع سیاسی خود، به هر شکلی این حقوق بشر و تروریسم منطقه‌ای را تفسیر و به عنوان تروریسم خوب و تروریسم بد تعبیر می‎کنند؛ اگر تروریسمی برای منافع آنها باشد به عنوان یک تروریسم خوب بوده و از آن دفاع می‌کنند و اگر تروریسمی علیه منافع آنها باشد به عنوان یک تروریسم بد از سوی آنها شناخته می‌شود.

«اقدامی» ابراز امیدواری کرد که پرونده مذکور در مجامع بین‌المللی مطرح شود و مواضع خانواده‌ها و اولیای دم و موارد و مسائلی که تروریست‌ها در داخل کشور انجام داده‎اند، تشریح شود.

وی درباره شهادت فرزند خود در حادثه تروریستی اهواز، بیان کرد: در این حادثه ۲۳ نفر از جمله فرزند ۴ ساله من، قتل عام شدند و به شهادت رسیدند؛ بیش از ۶۰ نفر آنجا مجروح شدند و هنوز هم تبعات سنگین آن گریبانگیر خانواده‌هاست.

وی در بخش دیگری به حمایت همه‌جانبه سوئد از گروهک تروریستی «حرکه النضال» پرداخت و به این نکته اشاره کرد که سوئد هم از سرکرده سابق و هم از سرکرده کنونی این گروهک تروریستی با وجود آگاهی از اقدامات خرابکارانه آنها در ایران به طور همه جانبه حمایت می‌کند؛ از پشتیبانی مالی گرفته تا شغل و منزل مسکونی و بسیاری از موارد دیگر.

برادار شهید شفیعی نژاد: کشور ما بزرگترین قربانی تروریسم است

«بهروز شفیعی نژاد»، برادر شهید «اسماعیل شفیعی نژاد»، یکی دیگر از شهدای حادثه تروریستی اهواز ضمن اشاره ب نحوه شهادت برادر خود در حادثه تروریستی اهواز، درباره حمایت‌های غرب از عناصر تروریستی، می‎گوید: به کشور ما اتهام حمایت از تروریسم می‌زنند در صورتی که ما خود ۱۷ هزار شهید ترور داریم؛ در بمب‌گذاری ما شهید ترور داریم، در حوادث مختلف به هر طریقی ما شهید ترور داریم. این پرچم مظلومیت ماست؛ در مقابل کشورهایی مانند سوئد به این تروریست‌ها پناه می‌دهند در حالی که می‌دادند این افراد تروریست هستند.

وی در ادامه گفت: کافی است که عناصر تروریستی اقدامی را علیه همین کشورها انجام دهند؛ همین‌هایی که مدعی دفاع از آزادی و حقوق بشر هستند، نیست و نابودشان می‌کنند ولی درباره کشور ما؛ عناصر تروریستی خیلی آزادانه در این کشورها رفت و آمد می‌‎کنند، به آنها پناه و حمایت داده می‌شود و آنها علیه کشور ما خرابکاری می‌کنند؛ به کودک ۴ ساله، به جوان و حتی پیرمردی که روی ویلچر نشسته رحم نمی‎کنند. کجای جهان یک بچه ۴ ساله را ترور می‌کنند؟

برادر شهید شفیعی نژاد در پایان با اشاره به استانداردهای دوگانه کشورهای غربی، اظهار کرد: زمانی که چند تروریست می‌آیند و جمعیتی را در ایران به رگبار می‌بندند، ۲۳ نفر را به شهادت می‌رسانند و ده‌ها نفر را مجروح می‌کنند، این کشورها می‌گویند حادثه اما زمانی که داخل کشور خودشان یک فرد با چاقو حمله می‎‌کند می‌گویند حمله تروریستی.

منبع: میزان

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان