حل بحران پناهندگی در گرو مبارزه جدی با تروریسم است

Khoshrooسفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با بیان این نکته که با بحران پناهندگی باید بصورت ریشه‌ای برخورد کرد گفت که این بحران محصول وحشی‌گری و سبعیت گروه‌های تروریستی است و تازمانی که با این خشونت‌ها برخوردی موثر نشود بحران پناهندگی از میان نخواهد رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از ایرنا، غلام علی خوشر در نشست روز دوشنبه مجمع عمومی این سازمان که به منظور بررسی وضعیت مهاجرین در منطقه مدیترانه برگزار شد، با اشاره به موضوع آوارگان سوری خواستار اقدام جامعه بین المللی در قبال بحران آوارگان در نقاط مختلف جهان شد.

وی گفت: مساله آوارگان و پناهجویان باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود، زیرا پناهجویان تنها نشانه‌های وجود یک مشکل هستند و نه خود مشکل.

خوشرو با بیان اینکه پناهجویان در منطقه مدیترانه از درگیری‌ها و خشونت جاری در کشورهای خود می‌گریزند و بخش عمده این مسئله حاصل جنایات و وحشی گری‌های تروریست‌ها و افراط گرایان است، یادآور شد: چنانچه نتوانیم به شکل موثر با گروه‌های تروریستی و افراطی برخورد کرده و از طریق بی‌اعتبار کردن ایدئولوژی‌های افراطی و کشورهایی که آن‌ها را تغذیه می‌کنند، از میان ببریم بحران افزایش پناهندگان متوقف نخواهد شد.

خوشرو در ادامه افزود: اکنون تقریبا همه جهان می‌داند که مداخله نظامی در برخی از کشورهای خاورمیانه در دهه گذشته به میزان زیادی در پیدایش هیولای افراطی‌گری و ایجاد فضای آیده آل برای این اهریمن که از آبخشور ایدئولوژی‌های تکفیری سیراب می‌شود، نقش داشته است.

نماینده کشورمان این نکته را نیز تصریح کرد که کشورهایی که حقوق بین‌الملل را نادیده گرفته و زیرپا گذاشته‌اند، در ایجاد شرایط موجود شریک جرم محسوب می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به تاریخ دراز مدت رنج و محنت مردم فلسطین در این منطقه گفت: تا وقتی اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ادامه دارد، ریشه اصلی بحران باقی است و منطقه روی ثبات به خود نخواهد دید.

خوشرو افزود: جنایات رژیم صهیونیستی در چند دهه گذشته ازجمله وحشی‌گری‌های این رژیم در سرزمین غزه در سال گذشته به اندازه اعمال وحشیانه داعش باعث بی‌خانمانی و آوارگی مردم این سرزمین‌ها بوده است.


مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان