منافقین شهید محمدی عراقی را با شلیک 18 گلوله به شهادت رساندند

به گزارش هابیلیان(خانواده17000شهید ترور کشور) آیت‌الله محمدجعفر عراقی معروف به «حاج آقا بهاء» در 20 مرداد سال 1360 هنگامی که پس از اقامه نماز مغرب و عشا در حال بازگشت به خانه بود مورد ترور منافقین قرار گرفت که به مناسبت سالروز شهادت وی یادواره شهدای ترور استان کرمانشاه  (21 مرداد) در مسجدالنبی برگزار می‌شود.

این شهید در زمان حیات پر بارش منشأ خدمات بسیاری به مردم مسلمان و متدین استان کرمانشاه بود که به مناسبت سالروز شهادت وی و یادواره شهدای ترور با آیت‌الله محمود محمدی عراقی فرزند این شهید که عهده‌دار نمایندگی مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری است گفت‌وگو کرده‌ایم.

آیت‌الله محمود محمدی عراقی با اشاره به وجود 17 هزار شهید ترور در ایران اسلامی اظهار داشت: 34 شهید در استان کرمانشاه توسط گروه تروریستی منافقان به شهادت رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه شهدا در دل مردم این مرز و بوم جا دارند گفت: شهید عراقی نسبت به جوانان علاقه خاصی داشت و هنوز مدت کوتاهی از حضور او در کرمانشاه نگذشته بود که مسجد اعتمادی، پاتوق جوانان منطقه شد؛ به طوری که اگر چند دقیقه دیر به مسجد می‌رسیدی دیگر جایی برای نماز یافت نمی‌شد در حالی که بسیاری از حاضران یا اغلب نمازگزاران را جوانان تشکیل می‌دادند.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیاری از مسئولان انقلابی این شاگردان شهید عراقی بوده‌اند، عنوان کرد: دکتر پاپ‌زن یکی از افتخارات علمی استان کرمانشاه، دکتر خدایی رئیس اسبق دانشگاه رازی، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی از مسئولان استان کرمانشاه و آیت‌الله معصومی لاری از شاگردان مکتب وی بودند.

وی با بیان اینکه شهید عراقی خود نیز شاگرد مکتب امام خمینی(ره) بود، گفت: شهید عراقی شیفته محضر درس امام خمینی(ره) و از شاگردان ثابت، جدی و پابرجای ایشان بود و از میان همه درس‌ها و اساتید آن روز حوزه، همه جا حتی در بین دوستان و خانواده خود از درس امام راحل(ره) به عنوان درس مورد عشق و علاقه خود یاد می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه این شهید به دستور امام خمینی(ره) در کرمانشاه مستقر شد و خودش را وقف ترویج مکتب امام کرد، بیان کرد: زمانی که وی به در جه رفیع شهادت نائل شد، انتخابات مجلس شورای اسلامی فرا رسیده بود و درخواست مردم و احساس مسئولیت او را به نامزدی در انتخابات مجلس واداشت و منافقان که بارها به خاطر فعالیت‌های مؤثر او را تهدید کرده بودند در این زمان نقشه ترور را اجرا کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: در حالی که انتخابات به دور دوم کشیده شده بود و ورود وی به مجلس شورای اسلامی قطعی به نظر می‌رسید، پس از نماز مغرب و عشا و هنگام بازگشت از مسجد این شهید را به گلوله بستند که در این فاجعه ایشان پس از عمری خدمت صادقانه در لباس سربازی امام زمان(عج)  در 20مرداد60 با اصابت 18 گلوله به شهادت رسید.

آیت‌الله عراقی با بیان اینکه شهید بزرگوار در اخلاق مداری زبان‌زد عام و خاص بود، گفت: اخلاق اسلامی مقدمه‌ای است که انسان می‌تواند با آن به لباس مجاهدت ملبس شود. 

وی با بیان اینکه امروز میدان جنگ نظامی به لطف خدا در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: امروز اگر امنیت، آرامش و اقتدار در ایران اسلامی وجود دارد به برکت خون شهیدانی است که با ایثار و از خودگذشتگی برابر دشمن ایستادند و جهان را متحیر کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: یک روز مبارزه با اسلحه آهنین و در میدان جنگ تن به تن بود؛ اما امروز مبارزه در مقوله فرهنگی و اقتصادی است که پیکر جامعه و وحدت را آغشته به افتراق و اختلاف کرده و اگر مراقبت نشود پیکر جامعه دینی را خراش می‌دهد.

آیت‌الله عراقی خاطرنشان کرد: جنگ فرهنگی یعنی بی‌بهره شدن از اندیشه، تفکر و عدالت که فرد در این مرحله مأموریت انسانی را درک نمی‌کند و پس باید همه مسئولان با جدیت پای کار بیایند و نگذارند دشمن به اهداف شوم خود دست یابد.

وی با بیان اینکه امنیت مثال‌زدنی در کشور را مدیون و مرهون شهدا هستیم، گفت: برای حفظ این امنیت، مجاهدت وظیفه ما است و با وجود آن که مشکلات و نابسامانی در جامعه ما بسیار زیاد است؛ اما این مملکت صاحب دارد و خون هزاران شهیدی که در این راه ریخته شده هرگز پایمال نخواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده است، عنوان کرد: مشکلات اقتصادی باعث نشود که ما فکر کنیم انقلاب با اهداف خود زاویه پیدا کرد و فرهنگ دیانت و شهادت از بین رفته است، دشمن دارد به ما فشار می‌آورد و از هر طریق تلاش می‌کند تا بتواند ما را تهدید کند؛ اما در کنار همه این تهدیدهای میلیاردی می‌بینیم در یک روز مردم نقشه دشمنان را نقش بر آب می‌کنند.

آیت الله عراقی گفت: نخبگان و دانشجویان باید بصیرت‌افزایی را در خود پرورش داده و در مقابل خون شهدا احساس وظیفه کنند و دغدغه‌های زندگی آن‌ها را از مسیر اصلی منحرف نکنند و علاوه بر افزایش بصیرت در خود این بصیرت را در مردم جامعه تزریق کنند که خدای نکرده دشمن با افکار پلید خودش به اهدافش دست پیدا نکند.

منبع:خبرگزاری تسنیم 

بیشتر بخوانید:

مرور شخصیت شهید عراقی در گفت‌وگو با آیت‌الله علماء

منافقین سه پاسدار را در عملیات مهندسی سلاخی کردند


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

تلاش وزارت خارجه آمریکا برای مبری‌کردن خود از ارتباط با منافقین

آیا ماه‌عسل منافقین به پایان رسیده است؟

مروری بر نقش آمریکا در عملیات‌ تروریستی در ایران بعد از پیروزی انقلاب

ردپای سازمان سیا از جنایات منافقین تا ترور شهدای هسته‌ای

جدیدترین مطالب

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

پیام هوشمندانه یک انتصاب

تلاش وزارت خارجه آمریکا برای مبری‌کردن خود از ارتباط با منافقین

آیا ماه‌عسل منافقین به پایان رسیده است؟

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

مطالب پربازدید بخش حقوق‌بشر

لیندزی هیلسام خبرنگار شبکه 4 انگلیس

منافقین گروهکی منفور و منقرض

مرور خاطراتی از شهید صیاد شیرازی در بیستمین سالگرد عروج آسمانی اش

حلقه اتحاد ارتش و سپاه

Previous MonthNext Month
اردیبهشت 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
6
9
10
11
تاریخ : 1358/02/11
19
تاریخ : 1358/02/19
27
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان