عروج خونین(14)

دو مرجع روحانی در کرمانشاه بازداشت شدند:

از طرف جامعه روحانیت کرمانشاه اعلام گردید که آیت الله حاج آقا عطاء الله اشرفی اصفهانی امام جماعت مسجد آیت الله بروجردی و حجت الاسلام حاج آقا بهاء الدینی عراقی امام جماعت مسجد اعتمادی بازداشت شده اند. (1)

تظاهرات و زد و خورد خونین در کرمانشاه و چند شهر دیگر:

در تظاهرات دیروز کرمانشاه یک نفر کشته و 10 نفر مجروح شدند. هزاران نفر از مردم کرمانشاه در تظاهرات وسیعی در خیابان‌های کرمانشاه به کشته‌شدن چند جوان کرمانشاهی در تظاهرات خونین دو روز پیش کرمانشاه اعتراض کردند‌.

این عده به دنبال پخش اعلامیه علما و روحانیون کرمانشاه که در آن از مردم دعوت شده بود در مجلس ختم کشته شدگان دو روز پیش کرمانشاه شرکت کنند ، از ساعت 4 بعدازظهر سه شنبه در مسجد بروجردی کرمانشاه اجتماع کردند . اجتماع کنندگان پس از خروج از مسجد در یک صف طویل از خیابان فردوسی کرمانشاه شروع به حرکت کردند و با تظاهرات خود تا خیابان سه راه نواب و خیابان های اطراف آن پیش رفتند .

در تظاهرات خونین دو روز پیش کرمانشاه طبق آمار رسمی 4 نفر کشته و بیش از 25 نفر مجروح شدند ، دو تن از کشته شدگان که شناسایی شده اند مصطفی امامی 27 ساله شغل آشپز و دیگری صادق صابونی 22 ساله و صاحب سنگبری در قصر شیرین بوده اند . یکی از دو مقتول دیگر یکی پسر بچه ای 12 ساله و دیگری یک مرد مجهول الهویه است .

قبل از به راه افتادن جمعیت از مسجد بروجردی ، حضرت آیت الله العظمی اشرفی اصفهانی به مردم توصیه کردند که به منظور جلوگیری از برخورد با مأمورین و تکرار حادثه دو روز پیش کرمانشاه ، مطلقاً از دادن شعار خودداری کنند و اعتراض خود را به صورت آرام و در صفوف منظم نشان دهند .

جمعیت پس از این که با مأمورین انتظامی روبرو شدند به میدان وزیری رفتند . میدان وزیری به بازار کرمانشاه منتهی می شود ، جمعیت در سر راه خود چندین بانک از جمله بانک های پارس ، ایرانشهر ، صادرات ، سپه و ملی در خیابان آشیخ هادی را آتش زدند . آخرین گزارش های مقام های مسئول حاکی است که در تیراندازی دیروز و دیشب یک نفر کشته و ده نفر مجروح شده اند .

تیراندازی در سه راه نواب که در فاصله 100 متری شهربانی قرار دارد، آغاز شد و گروهی از تظاهر کنندگان برای این که مورد اصابت رگبار گلوله قرار نگیرند روی زمین دراز کشیدند . در ساعت 8 شب ، تظاهر کنندگان به چند قسمت تقسیم شدند و یک گروه به طرف قبرستان کرمانشاه و محل دفن کشته شدگان تظاهرات دو روز پیش رفتند و گروهی نیز در نزدیکی استانداری به تظاهرات پرداختند .

در این تظاهرات مأمورین انتظامی از گاز اشک آور استفاده کردند و مردم نیز برای مقابله با آنها به سوزاندن مقداری مقوا و کاغذ در خیابان ها پرداختند . شاهدان عینی و مأموران اورژانس بیمارستان راه کرمانشاه تعداد کشته شدگان برخورد دیروز مأموران و تظاهر کنندگان را چهار نفر می دانند . (2)

اعلامیه جامعه روحانیت کرمانشاه در رابطه با دستگیری

آیت الله اشرفی اصفهانی و حجت الاسلام عراقی

بسم الله الرحمن الرحیم

«مسلمانان مجاهد سخت کوش استان کرمانشاهان ، عشایر مبارز غرب ، ملت غیور ایران ، مصائب و آلام وارده بر مردم این استان ، به خصوص خانواده های داغدار را از صمیم قلب به همه تسلیت گفته ، انتقام خون شهیدان راه اسلام و آزادی را از خداوند قهار منتقم به زودی زود طلب می نماییم .

مردم مسلمان کرمانشاه همه شاهد و گواه بودند که در راهپیمایی غروب روز سه شنبه 11مهر57 ، هیچگونه شعاری و تظاهری حتی فرستادن صلوات از جمعیت راهپیمایان عزادار بروز نکرد ، ولی از آنجا که جنایتکاران و دژخیمانی که در ادوار ننگین گذشته شستشوی مغزی شده و همه تباهکاران حرفه ای و آدمکشان روانی از آب در آمده اند ، نمی توانند آرامش و آرامی مردم معمولی را ببینند ، خود حادثه می آفرینند و دست به کشتار می زنند ، باشد که حس آدمکشی و جنایت خود را اقناع نمایند.

دیگر به چه رو به روحانیت بگویند شما حضور نداشتید و جمعیت شعار ضد... می داد و ما مجبور شدیم عزیزان مردم را به خاک و خون بکشیم . آیا آیت الله حاج آقا عطاء الله اشرفی اصفهانی و حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بهاءالدین عراقی که دولت آنها را گرفته است، یا سایر علمای اعلام ، تا کنون مردم را به طغیان و شورش دعوت نموده اند؟ آیا علمای این استان تا کنون اهل اغتشاش و هرج و مرج و فساد بوده اند ؟ (3)

مگر نه این است که دیگر ملت خود به ستوه آمده است ، تمام احکام اسلام عزیز را پایمال مشتی خائن بدنام خود فروخته نامسلمان متظاهر می بینند که قرآن را می بوسند و هیچگونه احترامی برای کوچکترین حکم اسلامی ندارند . منابع و مواد حیاتی این مملکت را چپاول شده و بر باد رفته به دست جنایتکاران خونخواری که تا آرنج دستشان به خون عزیزان ایشان آلوده و با درجه های ارتشبدی و... با کبریاء و افاده، پز حکومت نظامی به ملت ستمکش می فروشند ، می بینند .

ملت بپا خاسته است ، روحانیت غیر از آن که به خواست مظلومان ندای لبیک بگوید چه چاره ای دارد ؟ مگر نه آن است که روحانیت حافظ مصالح دنیا و دین آنان است . ملت بپا خاسته و به خواست خداوند متعال تا به دست آوردن آنچه که خواست آیت الله العظمی امام خمینی مدظله است از پای نخواهد نشست ، چه زود باشد چه دیر.»

« و سیعلم الذین ظلموا منقلب ینقلبون ، والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته »

6 ذیقعده الحرام 98

جامعه روحانیت کرمانشاه

پی‌نوشت:

1. کیهان ، 15مهر1357

2. کیهان 2مهر1357 اول ذیقعده 1398

3. دستگیری آیت الله اشرفی و حجت السلام حاج آقا بهاءالدین عراقی پس از تظاهرات بود .

 

عروج خونین(۱۳)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

دکتر مصطفی مطهری؛ بنیاد هابیلیان

منافقین و ماجرای تخم مرغ ها و سبد بلایای طبیعی

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

آمریکا روزی از گاو شیرده‌اش انتقام خواهد گرفت

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

جدیدترین مطالب

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

پیام هوشمندانه یک انتصاب

تلاش وزارت خارجه آمریکا برای مبری‌کردن خود از ارتباط با منافقین

آیا ماه‌عسل منافقین به پایان رسیده است؟

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

مطالب پربازدید بخش حقوق‌بشر

لیندزی هیلسام خبرنگار شبکه 4 انگلیس

منافقین گروهکی منفور و منقرض

مرور خاطراتی از شهید صیاد شیرازی در بیستمین سالگرد عروج آسمانی اش

حلقه اتحاد ارتش و سپاه

Previous MonthNext Month
اردیبهشت 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
6
9
10
11
تاریخ : 1358/02/11
19
تاریخ : 1358/02/19
27
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان